Akce

18.03.2013, Boro

AVA presents: BATALJ (swe/aus) / SKLO (cz) / MIZUKI NAKESHU (cz) v Brně

AVA presents: BATALJ (swe/aus) / SKLO (cz) / MIZUKI NAKESHU (cz) v Brně

18. března v brněnském Boru vystoupí švédsko-australské trio BATALJ. Jejich epileptický synth/noise/screamo grind na obou koncertech doprovodí ostravský experimentální noisový ansámbl SKLO. Večer svým audiovizuálním vystoupením doplní místní producent MIZUKI NAKESHU, potápějící se pod hladinami atmosférického ambientu. 20. března pak Batalj i Sklo společně vystoupí na dalším večeru AVA v bratislavském klubu Intergalaktická Obluda.
 
BATALJ (swe/aus)
http://batalj.tk
http://batalj.bandcamp.com
https://soundcloud.com/batalj

Švédsko-australské trio usídlené v Berlíně je ve válce s tichem. Batalj jsou příliš „hardcore” pro posluchače „experimentální” hudby, ale zároveň příliš obskurní pro klasické HC/punk publikum. Jádrem jejich toxického noise/trash/punk/screamo mayhemu jsou nervní grindové úlety rychlosti odlesků disco koule, které však nepostrádají rokenrollový švih. Prskající, jedem nasáklé klávesy a vřískot vokalistky „V” spolehlivě otráví jakékoliv ticho ještě dlouho poté, co hudba Batalj odezní.

Stejnojmenné EP, které nedávno vyšlo na sedmipalci u Twintoe Records a Et Mon Cul C'est Du Tofu?, trvá necelých 10 minut, ale hned osmkrát se zde stihne odehrát příběh krále parketu, který se při svém tanci ocitne v epileptickém záchvatu.

Batalj jsou zkrátka sexy zábavovkou s perverzním smyslem pro humor, která nezapře odkaz punkové scény San Diega, osmdesátkového retro zvuku synťáků, ani Bee Gees.
 
SKLO (cz)
http://hlukove.mysteria.cz/sklo.htm
http://bandzone.cz/sklo
http://myspace.com/skloexperimentalnoise

Skupina Sklo vznikla na konci 90. let v Ostravě. Za 15 let existence souboru se jeho členové podíleli na desítkách nahrávek, splitů a kompilací, ať už v rámci tvorby domovské skupiny, či dalších projektů kolektivu Hluková sekce, který pomáhali založit.

V původních industriálních kolážích tohoto elektroakustického ansáblu promlouvají z odpadu zachráněné objekty jako mlýnek na kávu či posilovací pružina. Chuť oživlého kovu se časem promísila se zvukem “živých” nástrojů. Sestava elektrická kytara – baskytara – klávesy se nedávno rozrostla také o bicí (Áda ze Zabloudila) a saxofon (Viki z Sheeva Yoga). Zvuk kapely se tak od svého industriálního základu posunul přes ambientně-noiseové drones až k free jazz noisu.
 
MIZUKI NAKESHU (cz)
http://mizuki.cz

Obě kapely doplní brněnský producent Mizuki Nakeshu, jehož audio-vizuální tvorba je ponořená do vod atmosférického ambientu a “surrealisticko-syntetické imprese”.
 
Batalj / Sklo / Mizuki Nakeshu @ Boro, Brno, 18/3/2013
@FB: https://www.facebook.com/events/329193797201282
@last.fm: http://www.last.fm/event/3510895+AVA+presents:+BATALJ+(Swe-Aus),+SKLO+(Cz),+MIZUKI+NAKESHU+(Cz)

http://www.boro-klub.cz

Start: 21:00

Batalj i Sklo pak rovněž vystoupí 20. března v bratislavském klubu Intergalaktická Obluda, taktéž na večeru pořádaném kolektivem AVA.

@FB: https://www.facebook.com/events/424465160973840
@last.fm: http://www.last.fm/event/3510937+AVA+presents:+BATALJ+-+support+@+Obluda

Další koncert AVA: No Pavarotti (cz), Abraxas Apparatus (de), Java Delle (de), Legion of Swine (uk) @ Brno, Sklenick, 31/3/2013: https://www.facebook.com/events/577295148949075

http://ava.chernobyl.eu
https://facebook.com/avantyry
http://mixcloud.com/avantyry
https://twitter.com/avavavantyry


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze