Akce

15.06.2018, Randal Club

Arizonští metalcoristé BLESSTHEFALL v Bratislavě představí novou desku

Arizonský metalcorový kvintet Blessthefall patrí medzi uznávané mená a predovšetkým v rodnej Amerike ich považujú za hviezdy žánru, ktorý reprezentuje metalovú vetvu ovplyvnenú subžánrom “screamo”. Na koncerte 15. júna o 20:00 hodine predstavia v bratislavskom klube Randal svoj najnovší album “Hard Feelings”, ktorý vydali koncom marca. Spolu s nimi sa na bratislavskom koncerte predstavia Our Hollow, Our Home z Veľkej Británie.

Tohtoročná albumová novinka “Hard Feelings” je v poradí šiestym počinom kapely Blessthefall a zároveň prvým pod krídlami veľkého vydavateľstva Rise Records. Kapela naštartovala svoju kariéru v roku 2007, kedy vydali debut “His Last Walk”. Prelom v ich kariére nastal až o dva roky neskôr s albumom “Witness”. Vtedy si ich surový metalcore a post-hardcore všimli hudobné média na celom svete. Dopomohol im k tomu uznávaný producent Michael Baskette, ktorého neskôr muzikanti vymenili za iného renomovaného producenta - Joyeho Sturgisa. S najnovším albumom “Hard Feelings” však tiež nenechali nič na náhodu a spojili sa s ďalším známym menom v hudobnej brandži - Howardom Bensonom, ktorý je na poli rocku a metalu veľmi rešpektovaným producentom (pracoval so Sepulturou, Motörhead či My Chemical Romance).

Blessthefall dokončili svoj album po troch rokoch nahrávania a obsahuje desať nových kúskov. Mnohých možno prekvapí, keďže je mixom tvrdej hudby, popu i elektroniky. Frontman Beau Bokan sa pre internetový magazín Alterative Press o novom albume vyjadril takto: „Náš nový album Hard Feelings je vyvrcholením všetkého, čo milujeme. Na albume sme to stále my, naše staré ja, ale zároveň sme na neho prieniesli niečo nové a svieže."

Blessthefall sa na bratislavskom koncerte predstavia v zostave: Beau Bokan - spev, Eric Lambert - gitara, Jared Warth - basová gitara, Matt Traynor - bicie a Elliott Gruenberg - gitara spolu s nimi vystúpi aj britská melodická metalcorová kapela Our Hollow, Our Home a predstaví svoj posledný album “Hartsick”, ktorý vyšiel minulý rok.

Vstupenky v predpredaji kúpite za 16€.


Začátek akce: 20:00
Info: 16€
Odkazy: BlessTheFall: Marast databáze Homepage Wikipedia

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze