Akce

24.09.2015, Cross Club

Matushka (ru) + eá + Nachttante

Matushka (ru) + eá + Nachttante

Psychedelic fuzzy rock Matushka, experimentál (ex-Negero) , instrumental dark jazz Nachttante. To vše 24. září zdarma v pražském Crossu.

Matushka je trojice z ruského Petrohradu, který se v hudebních kruzích proslavil (nejen) díky kapele The Grand Astoria. Základ hudby je dost podobný, poměrně klasický psychedelický rock s velkým množstvím kytarových vyhrávek a proměnlivých motivů zasazených do monolitické rytmiky, která se v průběhu skladeb příliš nemění a spíše tvoří nosné pilíře vzdušných zámků, které kouzlí kytara s basou. Matushka ještě přidávají prvky acid jazzu. Jejich poslední album II z prosince 2014 je tak velmi zajímavým tripem skrze hudbu. Od klasiků jako Amon Düül II až ke světlým zítřkům.

Dalším triem jsou brněnští Nachttante. Syntéza hudby a obrazu. Experimentu a klasiky. Zvuk řadí kapelu mezi poštovní kytarové žánry, ale jejich inspirace je daleko širší. Však se také na jejich debutu objevuje předělávka moravské lidovky Ej, hora, hora. Nečekejte však žádnou veselici jako Silent Stream Of Godless Elegy, tady jde o naprosto nekompromisní dekonstrukci podle matematického vzorce.

jsou navrátilci. Skončili a znovu začali. Velkým třeskem, protože hudba téhle kapely je takový malý vesmír sám o sobě. S vlastními matematickofyzikálními pravidly a strukturou. Nebyl by to vesmír bez hvězd, ve kterých probíhá fúze různých žánrů. Postupně od těch jednodušších (jako je např. hardcore nebo klasický rock), které se slučují do komplikovanějších sloučenin.


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze