Akce

05.12.2019-06.12.2019, MeetFactory

Severská elektronická smršť

Koncert následovaný party. Na začátku prosince vystoupí duo Easter, samorost Jaakko Eino Kalevi s kapelou a rozverná dj. flugvél oggeimskip. Noc z pátku na sobotu následně patří Dinamarcovi, rip ME a HVAD. Smíchovskou továrnu zasáhnou 5. a 6. prosince 2019.

Dvoudenní severskou elektronickou smršť za podpory Nordisk Kulturfond do MeetFactory přiváží síť Up Node. Easter je norské, v Berlíně usazené duo, které tvoří zpěvačka Stine Omar a producent Maximilian Boss. Jejich zatím poslední EP She is Warm (2019) vyšlo na podzim. Estetika je to erotická, často zasazená do bezpohlavních korporátních prostorů. Jejich hudbou se prolíná napůl mluvené slovo, přechází od vášně k apatii.

Finský Jaako Eino Kalevi, vlastním jménem Jaakko Savolainen, představí aktuální, na podzim vydané Dissolution (2019). To jeho vlastními slovy není o ničem menším než o záhadě počátku života na zemi. Ještě než začal s hudbou pracoval jako řidič tramvaje, od té doby spolutvoří s takovými jmény jako třeba David Byrne, u něhož se podílel na albu American Utopia (2018), či skupinou Aksak Maboul, kterou živě doprovázel.

Islandská dj. flugvél oggeimskip, neboli „letadlo a kosmická loď, vlastním jménem Steinunn Eldflaug, přistane s letošním Our Atlantis (2019). Ve svých rozverných vystoupeních čerpá inspiraci z tisíců světů a svoji tvorbu popisuje jako elektroniku vhodnou k hororům. Jde o vesmírné tóny, hravé beaty a chytlavé vokály v nadpozemských výšinách, živě připomínající prezentací třeba Space Lady, hudebně také všude zdejší Space Love.
 
Po čtvrtečním koncertu tří severských jmen dojde v MeetFactory z pátku na sobotu na party. Během ní vystoupí švédský producent Dinamarca, švédská producentka rip ME z kolektivu Drömfakulteten a dánský producent HVAD. Smršť představující současnou elektronickou scénu dorazí ze severu do smíchovské továrny: ve čtvrtek 5. prosince probíhá koncert Easter, Jaakko Eino Kalevi, dj. flugvél oggeimskip, v pátek 6. prosince party s Dinamarca, rip ME a HVAD.

Více: 

meetfactory.cz/up-node-x-meetfactory-night-1-easter-jaakko-eino-kalevi-dj-flugvel-og-geimskip
meetfactory.cz/up-node-x-meetfactory-night-2-dinamarca-hvad-rip-me
easterjesus.bandcamp.com
jaakkoeinokalevi.com
djflugveloggeimskip.com
soundcloud.com/dinamarca117
soundcloud.com/kishore-dj-hvad
soundcloud.com/restinpeace_me

Vstupenky:
390 Kč oba večery dohromady, 290 Kč v předprodeji koncert 190 Kč v předprodeji party; podrobně na webu MeetFactory


Začátek akce:
Info: 390 / 290 / 190 Kč
Odkazy:

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze