Akce

08.01.2021, Nová Chmelnice

TAAKE s KAMPFAR nepřivezou jen pravou atmosféru norského blacku

TAAKE / KAMPFAR / NECROWRETCH

8. 1. 2021 – Praha, Nová Chmelnice

FB event: https://www.facebook.com/events/587008572097995
 e -TICKET: https://obscure.cz/cs/tickets/detail/id/338

TAAKE jsou jednou z nejvýraznějších kapel „druhé“ norské vlny z 90. let. Společně s výtečnými krajany KAMPFAR se vrací na koncert do Prahy.

Ještě než se uskuteční květnový koncert polské Mgly, Praha se zahalí do té norské. To přesně totiž TAAKE ve staré norštině znamená. Kapela sice vznikla r. 1993 pod jménem Thule, ale po dvou letech dochází ke změně. Hlavní a vlastně jediná persona Taake, výrazný vokalista Hoest, který veškerou muziku kapely skládá i nahrává, se k přejmenování na „Mlha“ uchýlil, jednak aby jméno kapely lépe odráželo ducha hudby a textů a jednak mlha obklopuje sedm hor jeho rodného Bergenu.

Samotný Hoest je na norské scéně známá osobnost. Majitel labelu Dark Essence je historicky spjat s mnoha kapelami, mezi nimiž můžeme zmínit např. Gorgoroth, Ragnarok, Carpathian Forest, Helheim a mnoho dalších.

Co se TAAKE týče, ti i přesto, že hrají „pravý norský black metal“, mají i nominaci na norskou Grammy - cenu Spellemannprisen. Vedle spousty EP vydali sedm alb, na nichž Hoest spolupracoval i s osobnostmi jako Attila Csihar, Nocturno Culto, Demonaz nebo Ivar Bjørnson, takže je zřejmé, že hudba TAAKE neodráží surový black. Je pro ni příznačná chytlavost, silná severská atmosféra a výrazné melodie.

S TAAKE v severské alianci přijedou další Norové KAMPFAR. I jejich jméno je ve starodávné norštině a je přeneseným významem pro bojový pokřik, který znamená „Odin“ či „Wotan“. Logicky se tak s populární družinou, kterou už 25 let vede majitel zabijáckého hlasu Dolk, dostaváme k severským mýtům a rozjímání nad pohanskými kulty. Tahle sebejistá kapela mající atmosférou blízko třeba k Enslaved ale vůbec neubírá ve svém pagan blacku na obrátkách, i když se hojně přechází do majestátních hymnických pasáží.

Norskou dvojici na turné budou doprovázet francouzští black/death zloduši NECROWRETCH, kteří velmi vychází z kořenů žánru.

Taake
live: https://youtu.be/KA-2kcB4y2E
https://youtu.be/OAIIbnrYC7Q
https://youtu.be/3asnstVqOnU
https://youtu.be/hVKyT8UZstI
https://youtu.be/lBrEBk6pwQ0

Kampfar
https://youtu.be/ABZcb0kbfi8
 https://youtu.be/AhEY6S11Yxo
https://youtu.be/49KDDs3ZDJs
https://youtu.be/3deZDltV-Fc

Necrowretch
https://youtu.be/y5GU-KhiK1g
 https://youtu.be/MiwY6UmzVRY
 https://youtu.be/VgHckoQ1dUY

Předprodej viz výše, dále pak v síti Ticketmaster a na předprodejní kase v Lucerna Music Baru.


Začátek akce:
Info:
Odkazy:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze