Akce

28.09.2012, Boro

YOWIE

Yowie Brno

AVA & ABBA present: YOWIE (US, Skin Graft), EÁ (CZ) @ Boro, Brno

YOWIE (US)
meth rock / avant-garde / noise rock
http://www.skingraftrecords.com/bandhtmlpages/yowie.html
http://www.myspace.com/yowie

Yowie

Rockenrolloví patologové YOWIE pocházejí ze Saint Louis a je to slyšet. Jejich hudba zní jako z kořenů vyrvané, překopané blues s groovem, ve kterém se utopí váš smysl pro to, co je melodie a co je rytmus. Jejich krkolomné aranže zní jako improvizace rozladěného country bandu na amfetaminech, přitom všechno to divné ladění, zdánlivá nahodilost a chaotičnost je do poslední noty promyšlený plán tří masochistických profesorů, ve kterém se zrcadlí vědecká preciznost i nadžánrové inovátorství. YOWIE jsou šerifové vlastního mikrožánru, ve kterém nastolují vlastní zákony a převrací pravidla o tom, co zní falešně, a co příjemně. Ale přes všechnu úchylnou preciznost jejich hudba netrpí tím zkostnatělým akademismem velké části „math“ a „prog rock“ kapel. Tohle trio dvou kytar a bicích je extrémní právě tím, jak volně a spontánně v jeho podání zní rafinovanost. Podobně jako třeba v případě Ahleuchatistas, ranné Helly, Ruins, nebo Cheval de Frise.

Po sedmi krušných letech jsou YOWIE zpátky, posmrtně vzkříšení, s novým materiálem. Svou druhou desku Damning With Faint Praise vydávají na inovátorském labelu Skin Graft (Aids Wolf, Cheer Accident, Ruins, Dazzling Killmen, The Flying Luttenbachers, Melt Banana, Koenjihyakkei, Arab On Radar), kde vyšel i jejich unikátní debut Cryptooology. Aktuální zvuk je podle samotných členů kapely JEŠTĚ tanečnější než první album, víc groovy a s čistším zvukem. Slowly But Sur(f)ly, jenže kde hledat jistoty, když je všechny z kytarových pražců odvál hluk.

YOWIE se objeví na svém evropském resuscitačním tour Evropou i v Brně. V pátek 28. září v klubu Boro. Spolu s Yowie vystoupí Eá (CZ). Afterparty v podání AVA_djs.

EÁ (CZ)
šachetní brúglás / math rock
http://bandzone.cz/eadisharm
Eá je trio profesionálních muzikantů z šachetních kabaretů okolo Sokolova, složené ze členů Negero. V jejich disharmonické math rockové psychedelii se sráží Botch, Don Caballero, Ephel Duath i Steve Reich. Eá v Brně vystoupili vloni spolu se Psychofagist. Teď nám představí své nové album Ante-eó.
 

& AVA_djs syncopacabana afterparty

Další akce ve spolupráci AVA & ABBA:
Poino (UK), Staer (NO), Microvomit (CZ) @ Boro, Brno, 5/10/2012
https://www.facebook.com/events/202591759871737
http://ava.chernobyl.eu/
http://www.myspace.com/astralbubblebookingagency


Začátek akce: 21:00
Info: 100 Kč
Odkazy: Eá: Marast databáze Bandzone
Tagy: Yowie,
Last.FM: link
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze