Wacken Open Air 2002

!!!Bacha!!!Todlenc nejni recenze!!!

Čtvrtek:
Tento večer se nesl ve znamení metalové klasiky. Vystoupení prvních dvou zahřívačů využívám k návštěvě benzínky a nákupu základních životních potřeb. Posilněn první plechovkou, jdu se mrknout na blaze. Celken slušný, je vidět, že když nemusí zpívat jako někdo jiný, jde to. Stejně mám pocit, že bandy bývalých zpěváků Iron Maiden mají naživo větší grády.
Po okružní cestě po stáncích s cédéčky absolvuji ještě rose.tattoo. Tihle chlapíci jsou z Austrálie a hrajou rock'n'roll. Akorát nemaj Anguse. Stejně se ale celkem bavím, i když žádné technické parádičky, pri kterých bych si utřepal palici se nekonají :-)

!!!Bacha!!!Todlenc nejni recenze!!!

Pátek:
Dopoledne mě svým nic moc deathem probudili vomitory. Celkem dobrá příležitost vstát a kouknout se na srandovní necrophobic. Poté se ale přesouvám na Party stage, kde vystoupí dornenreich. No nevím, prej je to dobrý, ale mně to připadá jako horší kopie Samael. I když v porovnání se šramlovitými Crematory to celkem jde, po chvíli odcházím. Ve frontě na záchody zaslechnu ještě kus vystoupení iron.savior a musím říct, že na germány a na speed metal se u toho celkem dobře močí.
Při čekání na set dying.fetus shlédnu ještě vystoupení debris.inc, které pro mě bylo příjemným překvapením. Pomalá muzika trochu ve stylu Crowbar, proložená rychlejšími songy. A to tak pomalá, že při jednom stoptimu bubeník stihnul vyběhnout dopředu a udělat pár opiček na přihlížející. A už jsou tu hácéčkáři, čili dying.fetus. Do půlky mě moc nebavili, ale pak se to slušně rozjelo, takže se dalo vydržet až do konce :-)
Blackoví borknagar jsou fakt dobrý a zpěvák byl ve velmi dobré hlasové kondici, ale přes tato nesporná pozitiva mě vůbec ne-ba-vi-li. Odcházím si odpočinout do stanu a vleže poslouchám savatage. Z desek mě moc neberou, ale naživo je to vždycky síla ("kdyby takhle hráli všichni hevíci, tak bych to snad i začala poslouchat" TM Paaya). Přicházím až na destruction. Od začátku do konce jedna velká thrashová jízda. Hrajou hlavně novější materiál, na rozdíl od svých stylově spřízněných krajanů si to můžou dovolit.
Něco je cítit z Party stage a je to teda fakt pungent.stench. Výborný, skvělý, ještě lepší, než na Obscenu. Ještě si poslechnu kus bruce.dickinsona (Dojmy jako u Blejzy) a jdu relaxovat před my.dying.bride. Co dodat? To se prostě musí slyšet a hlavně vidět.

!!!Bacha!!!Todlenc nejni recenze!!!

Sobota:
O budíček se tentokrát postarali amon.amarth. Nevím, jestli to bylo rozespalostí, ale tentokrát mi přišli o dost tvrdší, než asi před třemi roky na FTC. Pomalu vstávám a loudám se kouknout na macabre. Celkem dobrý, ale je vidět, že jim velké pódium moc nesvědčí.
Zato nuclear.assault hrnou svůj thrash core (mám na mysli thrashcore ve stylu starých eSTý nebo třeba Cry of Terror, ne ty paskvily, co se za to vydávají dneska) už nějaký ten pátek a pamatujou zlatý věk, takže velká scéna jim problémy nedělá.
immortal hráli black metal, takže pravděpodobně bylo všechno v pořádku. Využil jsem této volné chvíle k návštěvě Metal marketu.
Byl jsem docela zvědav, co předvedou exodus. Zahráli dokonce dvě nové skladby (to je prima), ale nesly se v poměrně nudném středním tempu (to už tak prima není).
Na hypocrisy a jejich bigbíty jsem se fakt hodně těšil, ale zvukař mi nedal šanci. Stěží poznávám Roswell 47 a zhnusen odcházím. Zato cannibal.corpse měli zvuk v intencích stylu až křišťálově průzračný. Následkem různých debat si dávám bacha na bicí a musím uznat, že ten pán s tim polským jménem fakt moc nápaditě nehraje.
Kdo se těšil na reunion thrashové kapely Martina Walkyiera, utřel. Tihle sabbat jsou z Japonska a drhnou Black Metal. (Představte si, jak by to vypadalo, kdyby Venom uměli hrát) Byla to taková smršť, že na set kreator se raději odcházím poradit do stanu se svým skleněným kamarádem, jestli se mi to líbí. (Nepomohlo to)
Do třetice všeho.....třetí žhavý tip páně Čermáka konečně vyšel, green.carnation jsou fakt bomba, stylově trochu do doomu, trochu psycho a v rychlejších pasážích připomínají Septic Flesh. Bohužel odehráli jen jeden song a museli skončit, protože dostali jen hodinu času.
Na hlavním pódiu zatím ječí u.d.o. acceptovky, z kterých žije dodnes, takže na haggard jdu čekat do stanu, kde bohužel usínám.

!!!Bacha!!!Todlenc nejni recenze!!!


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

To urcite, ale kdyz si vlezes co nejdal od podia, kde radi Onkel Tom, chces si to poslechnout a porad slysisi toho Toma, tak to celkem nasere :-(

to seš teda nějakej divnej - protože právě Haggardi jsou špička symfometalu a ani náhodou nehrajou nudně!!!! mít peníze na pořádnej orchestr tak strčej do kapsy i tu švédskou populární skupinu :)

BTW, Onkel Toma bych spis nazval nemeckou alternativo YBCY :-)) ale to nic nemeni na tom, ze kdyz jsem rozespaly dorazil n a temer konec Haggard, otocil jsem se a klidne zase odesel :-))

Martin: Proc hned alternativni recenze? Pokud sisi vsiml beziciho textu, atk v mem pripade se o zadnou recenzi nejedna. Pokud neni videt, doporucuji pouzivat nejaky prohlizec, ktery alespon trochu podporuje html :-)
BTW, az uvidim Borknagar v nejakem klubu, zuctujem spolu :-)))

Henjo: Ano, ty vdolkovite nemecke xichty, to se hodi :-))))))))

:o))))
to nesmíš brát zas tak doslova - všechno to jsou jen symboly - jak jsem to napsal poprvé - tak tím, někdo má rád holky, jsem myslel např. tebe atvé oblíbené kapely - a vdolky, to jsou Blindii a ti kteří je poslouchají jsou ti kteří mají rádi vdolky - takže pak je logické, že ty jako příznivec holek nebudeš moc nadšen z koncertu Blindů (vdolků). Ovšem je možné že vdolky v jejich pravé podstatě máš rád - když zrovna nepředstavují Blindy :)

Ten koženej buzerant byla jen taková voda na mlýn místním rýpalům :) ale přirozeně vdolky mohou mít rádi i heteráči - a naopak jsou buzeranti, kteří sladké nemusí...........

to bylo vyčerpávající...

Ted se mi zda, ze doslo k prekrouceni. Znamena to, ze kdo je na vdolky, je zaroven namakanej buzerant v kozenym? Jinak Joea znam, to je fakt tezce kultovni snimek, ale nejak jsem nechytil kontext s komentari k wackenskemu festivalu...

si neviděl Limonádového Joe? ta scéna , kde Hogofogo Kid musí podepsat nějakej ten papír....... tam to řikaj......

No jistě. že ten kdo nefandí BG je na holky - protože fanoušek BG je namakanej buzerant v koženym :) Jinak to prostě nende..

Tagy:

aktuálně

diskuze