Profil kapely

editovat profil

Candy Meatworks


Žánr:

rock, alternative, psychedelic, funk, metal, math

Založeno:

2010, Kroměříž, Praha

Současný label:

neuvedeno

Sestava:

Tom "Pishkot" - basa, zpěv

ex-členstvo
Jiří "Giorgio" - kytara, zpěv, syntezátor
Hanz "Hany" - bicí

Odkazy:


Marast databáze Homepage Bandzone
Candy Meatworks

Diskografie

Candy Meatworks
95

Candy Meatworks


Biografie

Tříčlenná formace Candy Meatworks byla založena v Kroměříži na začátku roku 2010 na popud baskytaristy Tomozy s tím, že má složeno pár songů, které by si s někým rád zahrál. Pánové Jiří "Giorgio" Di Ladzi (kytara) a Hanz "Hany" (bicí) svolili a během dvou let společně odehráli téměř stovku koncertů v klubech a na festivalech po celé ČR a vydali album First Twenty-Five Minutes and One Second with Candy Meatworks (2010). Trio hrálo několikrát po boku Už jsme doma, První Hoře nebo tehdy ještě méně známých Vložte kočku.

Ke konci roku 2012 Ladzi odchází ke své domovské kapele Superegokid,které se chce věnovat naplno. Ještě nějakou dobu drží Candy Meatworks nad vodou výpomoc klávesisty ze Superegokid, ale deziluze a touha po svobodě namísto nekonečných zkoušek vede kapelu k ukončení koncertní činnosti a neplánované odmlce.

V průběhu let 2013 – 2016 jediný pozůstalý člen Tomoza ToMaŝino Pishkot (baskytara, zpěv) skládá urputně dál i bez jakékoliv vyhlídky na sestavení nového uskupení či koncertování. Přesto se mu poštěstí novou tvorbu párkrát prezentovat sólově na menších akcích. V roce 2015 Tomoza získává příležitost hudebně doprovázet němé filmy na Filmové škole v Uherském Hradišti v duu s Janem Plíhalem nazvaném Pacov a posléze i sólově na festivalu Film Sokolov. Od konce léta 2015 Tomoza, tentokrát už co by Candy, chystá vydání nového alba, které je od 4. července 2016 dostupné v digitální podobě.

Žánrově se Candy řadí mezi alternativu, funk metal, avangardní rock apod. ale nevyhraňuje se vůči žádnému stylu či žánru. V současné době je Candy koncipován jako sólový projekt, ale není vyloučeno že by v budoucnu nemohlo dojít k navýšení počtu členů.

aktuálně

diskuze