Profil kapely

editovat profil

Mean Messiah


Žánr:

industrial, thrash metal, death metal

Založeno:

2012, Praha

Současný label:

neuvedeno

Sestava:

Dan Friml - kytara/zpěv
Honza Šebek - bicí
Veronika Smetanová - baskytara
Tomáš Sršeň - kytara

Odkazy:


Marast databáze Homepage Bandzone
Mean Messiah

Diskografie

Let Us Pray EP

Let Us Pray EP

neuvedeno, 2016

Biografie

Mean Messiah, založil hudebník a producent Dan Friml, bývalý člen kapel Sebastian, Apostasy a mnoha dalších metalových i nemetalových projektů a skupin.
Po sedmi letech a čtyřech měsících, protože projekt od začátku procházel mnoha těžkými fázemi a komplikacemi, vychází debutové album "Hell". Všechny nástroje nahrával Dan ve vlastním studiu postupně sám, stejně tak sám album mixoval a obstaral i mastering, což zabralo ještě další dva měsíce, během kterých vznikly přesně dvě desítky verzí mixů a masteringu. Nahrávka byla dokončena v červnu 2013 a v ten samý měsíc je album i vylisováno na CD a vychází také jako digitální download, který je zdarma ke stažení na těchto webových stránkách. Během celého procesu nahrávání vzniklo přesně sedmdesát devět skladeb, které se dostaly do různých stádií rozpracovanosti - od prostého záznamu nápadu, přes nedokončená dema, až po takřka hotové nahrávky. Mnohé skončily v hlubinách zapomnění, mnohé byly odloženy do šuplíku a některé položily základ tomu, co lze slyšet z hotového díla. Výsledný výběr osmi skladeb pak reprezentuje to, co v danou chvíli dozrálo do stádia vhodného ke zveřejnění, co vyhovovalo konceptu alba a v neposlední řadě i nesnesitelnému perfekcionismu samotného autora.
Stylově by se hudba Mean Messiah dala popsat jako směs thrash a death metalu s progresivními a industriálními prvky. Album "Hell" je postavené na jednoduchém konceptu "cesty lidských osudů jsou spletité, ale všechny vedou do pekla", který je rozveden v textové části jednotlivých skladeb. Ty na sebe svým obsahem navzájem navazují a tvoří tak výslednou, čtyřiceti minutovou jízdu těmi nejtemnějšími zákoutími lidské mysli.
Počátkem roku 2014 se lineup Mean Messiah, po měsících hledání a zkoušení, ustálil ve složení: Dan Friml - kytara/zpěv, Honza Šebek - bicí, Veronika Smetanová - baskytara a Tomáš Sršeň - kytara. V této sestavě je kapela připravena vyrazit na koncertní pódia.

Podobné kapely

F.O.B.

F.O.B.

Tábor/Praha, Czech Republic
metalcore, death metal
Ministry

Ministry

Monroe, Louisiana, United States of America
industrial rock, industrial metal
Paladran

Paladran

Vsetín, Czech Republic
Folk Metal

Zatím nikdo nepřispěl do diskuze

aktuálně

diskuze