Profil kapely

editovat profil

Perversity


Žánr:

death metal

Založeno:

1995, Prešov

Současný label:

Lavadome Productions

Sestava:

Kazatel - vocals
Elvis - guitar
Dodi - guitar
Sly - bass
Mystik - drums

Odkazy:


Marast databáze Myspace Homepage Bandzone
Perversity

Diskografie


Biografie

Perversity vzniklo v októbri 1995 a založili ju Martin Marinčak /spev/ a Jozef Košč /gitara/. Prvé 2 demá /The Embarrassed 1997 a Personal 1999/ pomohli kapele otvoriť dvere do undergroundu a dostať meno skupiny do povedomia fans.Toto obdobie bolo poznačené viacerími personálnymi obmenami, ale ani to nezabránilo aktívnej koncertnej činnosti.V januári 2001 sa sformovala nová kreatívna zostava, kde Martina a Jozefa doplnili bicmen Marek Stašák , gitarista Dano Kochaník a onedlho aj basák Martin Kukoľ. Táto partia má na svedomí 2 oficiálne vydané CD.V roku 2003 vychádza debut „In The Garment Of Lust" u francúzskych Perennial Quest Records. Materiál obsahuje 8 nových brutálnych songov a nanovo nahratý bonus Disillusioned /otváracia skladba dema 97/. Toto CD je skutočne pekný nástup do svetovej deathmetalovej UG scény. Koncom roka 2004 vydáva slovenský label Forensick Music druhé CD „Words Like Poison". Môžete čakať 33 minút poctivého death metalu s odkazom na kapelky ako Dying Fetus, Suffocation či Incantation. Celkový sound nahrávky a technika skladieb je na oveľa lepšej úrovni ako debut. Taktiež sa zlepšila aj koncertná aktivita. Veľkými zážitkami sú suporty pred Suffocation a Vital Remains.V máji 2004 prichádza do kapelky nový bubeník Martin Horgoš. a spolu s novým vokalistom Jurajom Handzušom /od septembra 2003/ začina nová etapa pre Perversity. Povodný spevák Martin odchádza za prácou do Prahy,ale naďalej ostáva v kontakte.V júni 2005 nastupuje na post gitaristu Robert Vanya a začínajú sa pripravovať nové songy v duchu temnejšieho death metalu.
Zostava je Juraj Handzuš-vox, Jozef Košč-guitar, Martin Kukoľ-bass, Martin Horgoš-drums a Robert Vanya-guitar.Zatiaľ je vyplnený čas s CD-„Demos&Rarities Collection - apríl 2006". Jedná sa o remastrované demáče+zopár živákov a nahrávok zo skúšobne.
Nový album „Beyond The Reach Of Heaven" je nahratý počas februára-marca 2007.Obsahuje 9 trackov v dĺžke 35 minút a vydáva ho na začiatku roka 2008 český label Grodhaisn Production.
Od Septembra 2007 je novým basákom Slavomír"Sly"Kovaľ. Jeho hudobná minulosť je spojená s kapelami 77,The People a Bleeding.
V Apríli 2009 je ďalšou personálnou zmenou výmena gitaristu. Novicom je Marián"Elvis"Petrík, ktorý bol okolo roku 2000-2002 vokalistom slovenskej deathovej legendy Insepultus.
Aktuálna zostava Perversity je teda Kazateľ-vokál,Ďodi-gitara,Elvis-gitara,Sly-basa a Myštik-bicie. Momentálne kapela pripravuje nový materiál a venuje sa aj koncertnej činnosti.
DEATH METAL ETERNAL!!!

Podobné kapely

aktuálně

diskuze