Papírna


Papírna Plzeň

Adresa: Zahradní 173
301 00 Plzeň
Czech Republic

Můžete se těšit...akceKulturní centrum Papírna je společným projektem občanského sdružení Pilsen Live! a kreativního Studia Petrohrad. Motivací projektu je vytvořit v Plzni skutečně fungující mezioborový prostor, jenž nabídne umělcům i návštěvníkům takové zázemí a programovou kvalitu, že se sem budou chtít vracet.
Industriální prostor bývalé papírny na Slovanech se nachází zhruba 15 minut chůze z centra města oblíbenou vycházkovou trasou proti proudu řeky Radbuzy. Toto místo s atraktivním zevnějškem zachovalé cihlové továrny nabízí více než 4000m² otevřeného prostoru, v němž své místo nalezne galerie současného výtvarného umění, sál pro hudební produkci, koncerty, firemní akce, taneční sál vedený mladými plzeňskými tanečníky, profesionálně vybavený 200m² foto a video ateliér i ateliéry pro vystavující umělce. V přízemí situované Café Papírna svým hostům přináší stylovou možnost občerstvení s důrazem na kvalitu a původ sortimentu.
Tým stojící za tímto projektem se zformoval z mladých aktivních lidí různých kreativních oborů, kteří mají v dané problematice praktické zkušenosti a chtějí bez pasivního vyčkávání přispět k tomu, aby se Plzeň po kulturní stránce co nejíce rozvíjela.
Naším cílem není konkurovat obdobným aktivitám, ale spíše co nejvíce pomoci ke skutečnému využití doposud dřímajcího kulturního potenciálu západočeské metropole.
Papírna Plzeň není v současné době podporována jiným subjektem a není ani součástí žádného jiného projektu.

 po - čt:

10:00 – 22:00
pá - so: 10:00 – 3:00
ne: 10:00 – 22:00

aktuálně

diskuze