Brno hostí vyhlášení cen Břitva 2012

Břitva 2012

Brněnský klub Melodka v sobotu 23. března hostí v pořadí již dvanáctý ročník udílení rockových cen Břitva, které patří mezi pět nejdéle fungujících tuzemských hudebních ocenění a jež představují to nejlepší z tuzemské ostřeji znějící produkce. Hlasování se zúčastnilo 74 publicistů.

Mezi desítku nominovaných v hlavní kategorii Album roku patří také loňské nahrávky skupin Drom, Forgotten Silence, Master's Hammer, Mindwork a Pipes And Pints, které byly nominovány či oceněny rovněž v rámci nedávných žánrových cen Anděl. Přestože cenám Břitva dominuje tvrdá produkce undergroundového charakteru, mezi nominovanými v dalších kategoriích lze zaznamenat i některá velmi známá jména, například Olympic, Flamengo, Arakain, Buty, Mňága & žďorp nebo Pražský výběr.

Vedle stálých a tradičních kategorií dojde také na uvedení dalších tří historicky významných kapel do Galerie legend. Podstatnou součástí večera budou i koncertní vystoupení skupin Forgotten Silence, Dying Passion, Mortifilia, Morgue Son a Somnus Aeternus.

Kompletní PR

aktuálně

diskuze