FDK mají nový videoklip a zahrají v Praze, Brně a Bratislavě

FDKPo nové desce Earthlinked se posluchači postmetalových FDK konečně dočkali: kapela právě dokončila svůj videoklip ke skladbě The First Dream. Vznikl pod taktovkou tvůrčího tria Pavla Dudová, Got Neighbours a Tobogang a v síle vizuálního účinku je mimořádně vyvedený.
Hutnost kytarových stěn, emotivní doprovodný zpěv i úlevné chvíle post-rockové citlivosti FDK pak budou mít posluchači příležitost vychutnat opět také naživo. Společně se švýcarskými Zatokrev se kapela objeví ve čtvrtek 21. 4. v pražském Crossu, v pátek 22. 4. v bratislavské Obludě a v sobotu 23. 4. své mini turné zakončí na vyhlášení Cen Břitva v brněnské Melodce, kde je jejich CD Earthlinked v nominacích na album roku.
FDK jsou jednou z mála tvrdých českých kapel schopných ve svém žánru čelit mezinárodní konkurenci a právem tak bývají srovnáváni třeba s Isis nebo Neurosis. Své skladby FDK dokážou vyklenout do rozsahu překračujícího běžné trvání rockové písničky a za pomoci naléhavého řevu, ale i jednoduchých melodických motivů své počínání stavína mystické pomezí obyčejnosti a nadzemskosti.
Další informace:
www.fdkband.com
www.bandzone.cz/fdk
www.myspace.com/fdk.band
www.xproduction.cz
http://www.myspace.com/zatokrev

aktuálně

diskuze