Magické datum s magickou kapelou Pain Of Salvation

 Ve čtvrtek 20. října přijede do pražské Retro Music Hall v rámci turné k nové desce Road Salt Two legendární švédská progresivně rocková formace PAIN OF SALVATION.

Pain Of SalvationPAIN OF SALVATION vznikli v hlavě multiinstrumentalisty a zpěváka Daniela Gildenlöwa. Stalo se tak v roce 1984, kdy mu bylo pouhých jedenáct let! Nějakou dobu vše ještě krystalizovalo pod jménem Reality, aby se od počátku devadesátých let změnilo jméno na Pain Of Salvation a posléze začalo s natáčením demosnímků. Vše vyvrcholilo prvním albem Entropia (1997), které vlastně nastartovalo sérii tematicky ucelených opusů, jež se v budoucnu dotýkaly války a jejího vlivu na rodinu a lidstvo, otázek životního prostředí versus jaderné elektrárny apod.
 Do dnešních dnů vydali PAIN OF SALVATION osm řadových alb, dvě živé desky, dvě DVD a dva singly. Aktuální koncept Road Salt Two vyjde 26. září a je pokračováním loňské kolekce Road Salt One. Kapela si vůbec libuje v koncepčních tématech. U desky BE (2004) šlo o povahu a podstatu Boha a jeho vztahu k lidstvu a jeho vývoji. Album Scarsick (2007) odráží nesouhlasný postoj skupiny s kroky Bushovy administrativy a kritiku americké společnosti obecně. Skupina dokonce po nějaký čas odmítala vystupovat v USA.
 Frontman Daniel v mezičase spolupracoval s The Flower Kings, Transatlantic, Ayreon a také s králi progresivního rocku Dream Theater.
 www.alfedusmusic.cz  www.alfedus.cz  www.painofsalvation.com  www.doubleheadpro.com

01. Road Salt Theme
02. Softly She Cries
03. Conditioned
04. Healing Now
05. To The Shoreline
06. Eleven
07. 1979
08. The Deeper Cut
09. Mortar Grind
10. Through The Distance
11. The Physics Of Gridlock
12. End Credits

Sestava:
Daniel Gildenlöw: zpěv, kytara (1984-)
Johan Hallgren: kytara, zpěv (1998-)
Fredrik Hermansson: klávesy (1996-)
Léo Margarit: bicí, vokály (2007-)
Per Schelander: basová kytara, vokály (pro turné)

Vydavatel: InsideOut Music

aktuálně

diskuze