Metal Destruction tour prosviští skrz ČR

Tisková zpráva: Nový rok je již v plném proudu a jak pořadatelé, tak i kapely si brousí zuby na hladové fanoušky, kteří nedočkavě vyhlížejí, jaké akce jim přinese. Na klubové scéně to v tuto roční dobu nejvíc žije a je opravdu z čeho vybírat. METAL DESTRUCTION TOUR je turné pěti kapel, organizované naším projektem Rock Metal Artists, které v devíti městech naší vlasti ukáže, že své jméno nedostalo náhodou!

ENDLESS DRAIN. Ačkoliv tahle parta z Tábora hrající směs thrash a death metalu funguje necelé dva roky, stihla si udělat jméno i v jiných částech republiky. Logo ENDLESS DRAIN se objevuje stále častěji na plakátech ať už festivalů, či klubových akcí a pochlubit se mohou předskakováním například legendě DEBUSTROL, slovenským řezníkům ČAD, či králům tuzemské death/thrash scény NAHUM. V loňském roce také spatřil světlo světa jejich první studiový počin, album „War of My Hate“, které jim pokřtil sám Big Boss (ROOT) s Honzou Toužimským (ARAKAIN). Zároveň se také stihli zúčastnit soutěže Fresh Blood pořádanou časopisem Spark a probojovali se až do finále, které se bude konat 16. ledna v Kabinetu múz v Brně. Zkrátka a jasně, na METAL DESTRUCTION TOUR budeme mít čest s mladou, ale zato talentovanou smečkou! Vidět je budeme moci na zastávkách v Pardubicích, Jablunkově, Praze, Českých Budějovicích, Brně a Karlových Varech. Kdo je milovníkem nekompromisního thrashového nářezu, podlazených kytar a oldschoolového vokálu, pak by si ENDLESS DRAIN rozhodně neměl nechat ujít!
Song „Execution lights“ - youtube.com 

Další kapelou na turné jsou Mohelničtí ARCHEONIC. Jejich založení se datuje ke konci roku 2016 a od té doby stihli odehrát nespočet akcí nejen napříč Českou Republikou, ale podívali se i do rumunského Temešváru, či ukrajinské Oděsy. Kromě toho se jedná o partu muzikantů s bohatými zkušenostmi z předešlých projektů, a tak není pochyb, že to na pódiích umí. Styl ARCHEONIC by se dal označit jako thrash/groove metal se spoustou prvků z jiných žánrů. Nechybí zde podlazené kytary, místy nějaká ta vyhrávka ani ostrý vokál, zkrátka tomu říkejme metal. Na kontě mají zatím pouze EP „16th Dimension“, ale nové album je plánované na letošní rok. V rámci METAL DESTRUCTION TOUR bude možné ARCHEONIC vidět na zastávkách v Litoměřicích a Hradci Králové.
Song „Pariah“ - youtube.com

Krom toho, že ARAWN je v mytologii přísný a nesmlouvavý bůh keltského podsvětí, je to také jméno thrash/hardcorové mlátičky z Mostu. A ne náhodou. Jejich prozatím jediný studiový počin, album „Zrození“ z roku 2018 podtrhuje přísnost a nesmlouvavost boha ARAWNA a živá vystoupení téhle smečky jakbysmet. Pochlubit se mohou například předskakováním legendě TORTHARRY, vystoupením na stále rostoucím sušickém festivalu Metal Madness a dalším rozšiřujícím se počtem odehraných akcí. Nekompromisní thrash s corovými prvky a silnou náklonností k severským žánrům – to prostě chceš! K vidění na zastávkách v Litoměřicích, Pardubicích, Jablunkově, Brně, Karlových Varech, Berouně a Hradci Králové.
Song „Z/N/P“ - youtube.com

ALGAES je zajímavým projektem, o kterém můžeme naprosto s čistým svědomím říci, že v našich končinách nemá obdoby. Jedná se o black metal zahraný na violoncello, čímž vzniká vskutku originální symfonický počin. Historie ALGAES se datuje k roku 2013 a za tu dobu stihl vystoupit na řadě zajímavých akcí převážně v Praze. Živá vystoupení ve složení pouze violoncello a bicí jsou opravdu něco, na co u nás běžně nenarazíme. Jak to vypadá, když violoncellista vezme nástroj do ruky a rozbalí to s bubeníkem na metalové akci? Přesvědčit se můžete v Litoměřicích, Pardubicích, Jablunkově, Praze, Českých Budějovicích, Brně, Karlových Varech, Berouně a Hradci Králové.
Song „Temné zrcadlo“ - youtube.com

Posledním článkem turné a zároveň ze všech těchto kapel nejstarší jsou pelhřimovští THE REVOLT. Od jejich začátku v roce 2007 se různě proměnila sestava, vzniklo celkem pět studiových nahrávek a vystoupili na nemalém počtu akcí. THE REVOLT je nekompromisním metalcorovým nářezem se vším, co k tomu patří. Nechybí zde podlazené hutné kytarové riffy, ostré a nadupané bicí a ještě ostřejší scream doplněný chytlavým čistým vokálem. V roce 2014 se umístili na druhém místě v souboji kapel MetalGate a jejich poslední studiový počin, EP „Pearls for Swines“, sklidil úspěchy i na norských, či švédských zinech. Naživo si zahráli například po boku KRUCIPÜSK, DEBUSTROL, či TÖRR a o dalších úspěších THE REVOLT by se toho dalo napsat ještě spoustu. Sečteno, podtrženo – THE REVOLT je nenahraditelnou součástí české metalcorové scény, kterou by si naživo žádný corista neměl nechat ujít. V rámci METAL DESTRUCTION TOUR budou k vidění na zastávkách v Praze, Českých Budějovicích a v Berouně.
Song „Not Afraid“ - youtube.com

Takže rekapitulace: devět měst, devět klubů, devět zastávek a pět kapel – tohle bude METAL DESTRUCTION TOUR v organizaci našeho projektu Rock Metal Artists. Těšíme se na vás!

Facebook události:
25.1.2020 – Litoměřice: Music Bar Baronka - ARAWN, ARCHEONIC, ALGAES
31.1.2020 – Pardubice: Club Ponorka - ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES
1.2.2020 – Jablunkov: Rock Café Southock - ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES
7.2.2020 – Praha: Fatal Music Club - ENDLESS DRAIN, THE REVOLT, ALGAES
8.2.2020 – České Budějovice: Hudební Klub K2 - ENDLESS DRAIN, THE REVOLT, ALGAES
14.2.2020 – Brno: Eleven Club - ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES
15.2.2020 – Karlovy Vary: Klub Máčko - ARAWN, ENDLESS DRAIN, ALGAES
21.2.2020 – Beroun: Rock Club Prdel - ARAWN, THE REVOLT, ALGAES
22.2.2020 – Hradec Králové: Továrna - ARAWN, ARCHEONIC, ALGAES

aktuálně

diskuze