Metalgate Records uvádí: War For War – Illud Tempus

Pokud lze něčím charakterizovat Lorda Morbivoda, ikonickou postavu plzeňského metalového undergroundu, tak rozhodně širokým záběrem jeho tvorby. Mantinely jednoho konkrétního subžánru jsou mu těsné, a tak ho krom black metalu, kde působí s kapelami Stíny Plamenů a Trollech, najdeme i v experimentálních (Umbrtka), doom metalových (Quercus) a industrial metalových (WAR FOR WAR) vodách. A právě posledně zmíněný projekt přichází s novým albem „Illud Tempus“, které právě vychází u MetalGate Records!

Deska je industriální nejen hudebně, což znamená specifickou dynamiku skladeb, ve které dominují elektronické samply nejrůznějšího druhu, ale i lyricky, jelikož stejně jako předchozí dvě alba se i toto věnuje tématu hornictví a předkládá náhled na různé aspekty důlního provozu, ale i důlních neštěstí, s tím, že symboliku obojího vztahuje na životní situace obecně, čímž dává prostor posluchačově představivosti při dotvoření celkového významu díla. Od typického industrial metalu se, ale „Illud Tempus“ přeci jen liší, a to především inkluzí druhého vokálu náležícího Lence Machové, kterou jistě znáte z jejího angažmá v Ador Dorath. Nutno dodat, že Lenka albu propůjčila i svůj výtvarný um, a tak přebal zdobí její kresby.

WAR FOR WAR si vůbec prošel zajímavým vývojem. Začal totiž v roce 2001 jakožto Morbivodův sólový studiový black metalový projekt, který se, jak ostatně sám název napovídá, zaobíral válečnou tématikou. Teprve od třetího alba „Kovy odjinud“ můžeme datovat transformaci v současné industrial metalové důlní konsorcium, které se aktuálně dále vyvíjí v plnohodnotnou kapelu.

O tom se ostatně můžete přesvědčit sami, a to na dvojici jarních koncertů WAR FOR WAR – jednak 14.4. v Brně na Melodce, kde proběhne křest „Illud Tempus“, a pak 6.5.v Plzni v Parlamentu.

Páté studiové album WAR FOR WAR „Illud Tempus“ vychází u MetalGate Records ve formátu jewel case. Desku objednávejte prostřednictvím našeho e-shopu, nebo na jednom z prodejních míst, jejichž seznam naleznete na našem webu.

Desku u nás můžete aktuálně slyšet na streamu.

www.metalgate.cz
https://www.facebook.com/warforwar/


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze