Negero - Silence is Worse Than War na vinylu

Negero - Silence is Worse Than War

Piper hlásí druhý letošní zásek a tím je deska NEGERO - Silence is Worse Than War. Jedná se o druhou desku po Zero Nothing Zero Nothing Everything (2006) bandy ze Slavkova na západě Čech.

Tato kapela jednoduše v katalogu Piperrecords nesměla chybět. Jedná se o naprosto originální hudební mix. Pětice muzikantů vytváří neustále se měnící hudební obrazce do nichž je zapuštěn velmi invenční projev zpěvačky. Její zpěv působí jako nástroj a dotváří chybějící nástrojové linky. Hudba se vyznačuje častými rytmickými změnami a neustále se proplétajícími repetitivními linkami nástrojů. Nápady tryskající hudební smršť Negero má jistě své vzory a nevzešla z ničeho. Bylo by zjednodušené uvést třeba Dunaj, King Crimson nebo se tam díky zpěvu občas vkrádají třeba Blonde Redhead. Označit je však za jejich epigony by bylo matoucí, jelikož hudba Negero je v konečném důsledku naprostý a nezaměnitelný originál.

Limitovaná edice vyšla 09/04 a čítá 110 ks na červeném vinylu. Album vyšlo již koncem roku 2011 jako bezplatný download.

www.piperrecords.cz
 http://bandzone.cz/negero


Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze