Nergal to má v Hlasu Polska spočítané

NergalDle polské veřejnoprávní televize se v druhé řadě soutěže The Voice Of PolandAdam "Nergal" Darski neobjeví. Spekulovalo se i o vlastním pořadu, který by Nergal moderoval, ale vaz mu srazila nevinná recese s polskou rockovou skupinou TIMES NEW ROMAN, které pomohl zahájit show jako kněz, který dotykem uzdravil muzikanty na invalidních vozíčcích. Bohužel tohle bylo pro ortodoxní Poláky už hodně silné kafe.


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

No, on ten článek má i přes trochu chaotickou formu celkem pravdu. Na Behemoth se můžeš dívat jako na tu kapelu, která zradila UG a zaprodala se komerci, ale taky jako na naplnění klasického rockového snu kluků, co si zakládají kapelu a sní o tom, že jednou dobydou svět, a poctivou pílí se jim to splní. Na každý pád, i pro lidi, co nejsou žádní tupí konzumenti šoubyznysu, ale mají celkem hustý kulturní přehled, funguje Behemoth jako takový most mezi světem, kterému rozumějí v rámci popkultury, a žánry jako jsou black a death metal, které jsou pro ně pořád těžko uchopitelnou, trochu autistickou divnoscénou. Prostě totéž, jako když dokáží nějakým způsobem uchopit Rammstein nebo Laibach, ale nějaký totálně ujetý industriální úchylnosti už ne. Prostě, na rovinu řečeno, pro 90% lidí je death metal nesmyslný blití do rámusu vyluzovaného na hudební nástroje. Možná se změnily stereotypy o mastných vlasech a levných cigaretách, ale ta muzika je pro drtivou většinu lidí pořád podivnost. Behemoth tomu dokáží dát formu, kterou trochu open minded posluchač obecný pobere a rozklíčuje v tom nějaký obsahy. Pusť jim Defeated Sanity, ale klidně i víc "intelektuálský" věci jako Ulcerate nebo DsO, a budou z toho mít tak akorát wtf stav. To je jako když v rámci domácí underground rocku aspoň trochu open minded lidi pobrali Psí vojáky, ale PPU už často ne.

No jo, Behemoth, jakkoliv na ně spousta die hard metalistů, ale i "alternativců" může nadávat, že jsou komerce a součást pop music a nevím co ještě, prostě dokázali přinést extrémní metal (v zásadě to pořád extrémní metal je) k pozornosti kulturním magazínům, teoretikům umění a podobné havěti. Vím, že kamarádka, která dělá do teorie umění (hlavně vizuálního) to hodnotila tak, že mezi všemi zlo-metaly, které jí jinak přijdou spíš rozkošné než co jiného, to mají Behemoth aspoň po stránce řemesla dotažené a profi, což se zdaleka nedá říct o všech ani o většině. Prostě je to fenomén, kvůli kterému začala širší kulturní obec trochu reflektovat black/death metal a podobné žánry jako něco, co se pohybuje na periférii popkultury a stojí to za trochu pozornosti. To se jim musí nechat, i když za mě taky nejlepší muziku hráli tak od Satanicy po Demigod.

Mimochodem, Behemoth jako otvírák včerejších "úkáček", hustý...
https://www.ceskatelevize.cz/porady/1097206490-udalosti-v-kulture/21941100012011

je to až na konci - https://www.youtube.com/watch?v=ln0n9rf7yOM

Chci tu scénku vidět ..... ! :-D

jj strasna votrava. ty zabery co na youtube jsou, jsou izolovany, muzou na ne koukat jen polaci.

na youtube to bylo, ale je to stažený, asi se to někomu hódně nelíbilo :-)

aktuálně

diskuze