Nově potvrzeným kapelám na Brutal Assault vévodí Killing Joke

Killing Joke na Brutal Assaultu 2013Možná trochu neočekávané jméno, která má ale v souvislosti s BA své opodstatnění. Kultovní britská formace KILLING JOKE vedená démonickým Jazem Colemanem se stává nově potvrzeným účastníkem letošního ročníku.
Historie KILLING JOKE sahá až ke konci sedmdesátých let a kromě šestileté přestávky, ukončené v roce 2002, jsou stále aktivní a nadmíru inspirativní formací, která navěky ovlivnila i řadu současných metalových skupin. Také na svém posledním albu MMXII  z roku 2012 pracují KILLING JOKE s vlivy metalu, industrialu a post-punku.

Předevčírem v Ostravě předvedli strhující show po boku Cannibal Corpse a nyní už se chystají na letní sezónu, během níž si střihnout také koncertní show na BA festivalu. Řeč je o americké kapele DEVILDRIVER, která staví zejména na groove metalové chytlavosti a mocných melodicko deathmetalových riffech. Jejich památné vystoupení na Download Festivalu v roce 2007 dovedlo fanoušky k takovému řádění, které je mnohými považováno za největší circle pit v historii. Co na to vy, BA fans?

Jako třetí kapelu dnes oznamujeme jméno rakouských blackmetalistů BELPHEGOR. Stálice evropské blackové scény připravuje na tento rok své jubilejní desáté studiové album.

CD/Digital Album

01. Pole Shift
02. Fema Camp
03. Rapture
04. Colony Collapse
05. Corporate Elect
06. In Cythera
07. Primobile
08. Glitch
09. Trance
10. On All Hallow's Eve

Double Colored Gatefold Vinyl

Side A:

01. Pole Shift
02. Fema Camp

Side B:

01. Rapture
02. Colony Collapse
03. Corporate Elect

Side C:

01. In Cythera
02. Primobile
03. Glitch

Side D:

01. Trance
02. On All Hallow's Eve

iTunes exclusive track

11. New Uprising

Sestava:
Jaz Coleman
Kevin "Geordie" Walker
Martin "Youth" Glover
Paul Ferguson
Reza Udhin

Vydavatel: Spinefarm Records

aktuálně

diskuze