Nový Prostor / Anthropoid / The Aardvark - benefice

Anthropoid - Sběrné surovosti 

Asi před půl rokem v důsledku zdanění stoupla cena jednoho výtisku Nového prostoru ze čtyřiceti na padesát korun. Nejenže vzniklý desetikorunový rozdíl bez viditelného užitku připadá státu. Následkem toho bezdomovcům, jejichž přežití závisí rovněž na pouličním prodeji tohoto časopisu, výrazně poklesl odbyt.

Na protest proti tomuto asociálnímu opatření jsem se proto rozhodl stažení svého nového singlu „V noře“ z připravovaného třetího a posledního EP „Sběrné surovosti“, jež pojednává o životě na hraně mezi bytím a nebytím, zpoplatnit deseti korunami a veškerý zisk věnovat právě o. s. Nový prostor.

Zdůrazňuji, že případným stažením toho singlu nanejvýš vyjádříte svůj nesouhlas se zbídačováním už zbídačených. Chcete-li bezdomovcům skutečně pomoct, můžete buď prostřednictvím finančního daru ve prospěch účtu 3403072379/0800 o. s. Nový prostor, zapojením se do anarchistické iniciativy Food not Bombs, nebo ještě lépe zasadit se o rozsáhlou systémovou změnu, která by předešla dalšímu ožebračování širokých vrstev obyvatelstva.“

Za projekt Anthropoid;
Jan „Abbé“ Hamerský, redaktor kulturního magazínu The Aardvark

Jan „Abbé“ Hamerský„Nemrtvá nekapela“ ANTHROPOID je projektem redaktora kulturního webzinu The Aardvark Jana Hamerského. Za dobu svého příležitostného fungování krom toho, že odehrál množství koncertů, také vydal „koncepční“ EP „Enneagram“ (2011) a „Urbi et Orbi“ (2012), pojednávající o zotročení lidstva jeho potomstvem, které po vyčerpávání veškerých přírodních zdrojů obsadilo vlastní planetu v minulosti.

Oba díly zamýšlené trilogie spíše než seriózní nahrávky připomínaly sociologické pokusy. Třetí a poslední EP „Sběrné surovosti“, z něhož singl „V noře“ pochází, tudíž nebude posledním dílem trilogie, nýbrž souborem tří pro daný koncept jinak nevyužitelných skladeb, spojených jen tématem životem na hraně mezi bytím a nebytím.

https://posthumus.bandcamp.com
http://bandzone.cz/anthropoid
https://soundcloud.com/jhammerson
http://www.novyprostor.cz/

aktuálně

diskuze