Ondrej Zajac vítězem přehlídky Malá Alternativa - festival Alternativa 2017

Baro ChandelV sobotu 4. listopadu 2017 se v Music Clubu Fatal uskutečnila tradiční přehlídka zajímavých hudebních projektů nazvaná Malá Alternativa, která každoročně probíhá jako doprovodná akce k festivalu Alternativa.

Pět hudebních projektů letos nominovali garanti:
Lucie Páchová (Talaqpo) -> ConTriology
Dan Dudarec (Minority Records) -> Zabelov Group
Martin Kyšperský (Květy) -> Jan Lörincz
Ondřej Šturma (Scrape Sound) -> Baro Chandel
Pátý projekt vybrali pořadatelé festivalu Alternativa (Unijazz) z přihlášených projektů - vybraným muzikantem se stal Ondrej Zajac.

Porota Malé Alternativy 2017: Judita Císařová (Radio Wave), Luboš Jeřábek (SAI), Milan Jakeš (Talaqpo, Free Balkan Quintet), Antonín Kocábek (Radio1, Headliner) a za nemocnou Hanu Lundiakovou (Stinka) na poslední chvíli zaskočila šansoniérka a herečka Sylvie Krobová.

Ondrej Zajac

Vítězem Malé Alternativy 2017 se stal Ondrej Zajac, slovenský kytarista a improvizátor usazený v Praze. Jeho tvorba se pohybuje v oblasti experimentální a avantgardní hudby. Zajacovy současné koncerty jsou charakteristické ambientními improvizacemi stavějícími na nápaditých detailech, které rozpracovává do vrstevnatých přemýšlivých kompozic plných melancholického jiskření. V březnu tohoto roku mu vyšlo na labelu ACR ep ICU, které svojí syrovostí a osobním příběhem zaujalo i respektovaný hudební magazín The Quietus.

Vítěz Malé Alternativy získal 10.000 Kč na podporu umělecké činnosti od SAI - Svazu autorů a interpretů.

Festival probíhá až do 11/11/2017 - Kompletní PR

Foto Karel Šuster

aktuálně

diskuze