Poslední update Brutal Assaultu ve znamení undergroundu

Soen

Brutal Assault doplňuje poslední zahraniční kapely do letošní sestavy. Prostor tentokrát dostávají menší undergroundové kapely, například post metaloví The Great Old Ones, hardcore v podání Mercy Ties, funerální doom Monolithe nebo prog metal Soen.

Prvními na seznamu jsou The Great Old Ones. Jak jejich název naznačuje, kapela se inspiruje mystériem H. P. Lovecrafta. Stejně jako jeho povídky je jejich hudba potemnělá a zlověstně vtíravá a bere na sebe podobu post metalu a ambientu. Higher Power přivezou ostrý ostrovní hardcore, zatímco Phurpa předvede jeden ze svých očišťujících hudebních rituálů dle záhrobní tibetské tradice Bönismu. Polská Furia má velmi osobitou představu o black metalu s přesahy do různých stylů. Mercy Ties jedou turné s Birds in Row s nimiž jsou prostřednictvím svého schizofrenního punk rocku s elementy math rocku a grindu i stylově spříznění.

Norská avantgardní pětice Madder Mortem v čele s nepřehlédnutelnou a nepřeslechnutelnou zpěvačkou Agnete Kirkevaag si získala řadu fanoušků na Brutal Assaultu již před lety, jejich velmi expresivní, živelná a emotivní muzika i projev kapely nechá málokoho lhostejným. Německý black metal pod názvem Ultha představuje svojský mix mezi skandinávským a americkým black metalem, představte si ošklivé dítě zplozené Emperor a Leviathan.

První sobotní slot tradičně znamená odpočinkovou záležitost v podobě chrochtajícího goregrindu, který letos obstarají Nuclear Vomit. A stejně tak bude dodržena i tradice vyždímání zbylé energie poslední kapelou na festivalu hrající funeral doom, letos šanci dostanou Francouzi Monolithe. Jako poslední kapelu vám přinášíme Soen, super-projekt bývalého bubeníka Opeth a Amon Amarth a ex-členů Willowtree, ve kterém si mihl i Steve DiGiorgio. Můžete čekat melodickou, těžkotonážní a spletitou směs mísící se v osobitém prog metalu. A "trocha" symfonie na závěr - Italové Fleshgod Apocalypse!

Linky:
http://brutalassault.cz/cs/
https://www.facebook.com/brutalassault.cz/

YouTube:
1349 - Live at Brutal Assault 2016 - https://www.youtube.com/watch?v=7DpRGr4-qa4
Gojira - Live at Brutal Assault 2016 - https://www.youtube.com/watch?v=9Z9VprJ-clE
Textures - Live at Brutal Assault 2016 - https://www.youtube.com/watch?v=DqhDijlwefc
Brutal Assault 2016 After Movie - https://www.youtube.com/watch?v=3TY3fkgpC70

Brutal Assault, 9. - 12. srpna 2017, Pevnost Josefov - Jaroměř


Přispěj do diskuze

zobrazit vše

Emperor vs. Swans trochu naštve, ale tady není o čem. Místo začátku Swans se ale půjdu raději podívat na Uada. Ona totiž ta první hodina Swans stačit nebude. Pokud to bude podobné jako předchozí koncerty v Praze, tak akorát dokončí "intro" a nezačnou ani pořádně hrát.
Boris vs. Dillinger taky škoda, ale jde se samozřejmě na Boris.
Electric Wizard vs. Phurpa je taky celkem divné kombo, každopádně EW jsem oproti Phurpě viděl jen jednou, tak si raději připomenu je.
Zhrine vs. Furia mě taky trochu mrzí, ale Island je povinnost.
Kromě těhle věcí a zmíněných Ulcerate/Incantation si ale jinak myslím, že ten program je dost super. Přes den většinou klid a večer vždycky nabitej :) Při tom množství kapel je totiž téměř nereálné, aby se to nekrylo a jde poznat, že u toho někdo aspoŃ trochu přemýšlel.

Co se Ambient stage týče, tak mi psal Přemek: Všechno cpeme mezi blackový kulty. Občas to teda odnese kapela typu Morbid Angel nebo Exodus, ale nikdy ne Mayhem nebo Emperor.
Doufám teda, že místo Morbid Angel potvrdí nějakou sračku a ty ambienty se nebudou s hlavním programem moc třískat.

A jen taková poznámka bokem. Gutalax mají stejně luxusní hrací čas jako Mayhem? LOL, svět se v prdel obrací.

   gába:
já bych konečně rád navštívil Kuks
a mrkám na ten Suchardův dům, zajímavé...
taky pamatuju, že kdysi (konec devadesátek) byl Brouček nepitelnej a Kumburák se snad nedal ani považovat za pivo, ale tak předpokládám, že teď už asi nastala změna, když se tam chystáš :-)
  

v Kuksu jsme byli loni, určitě doporučuju i Braunův betlém a ty ostatní sochy v lese nedaleko, to je možná i zajímavější, než samotný Kuks... ale spíš dojet do Žireče vlakem a jít směrem na Kuks, opačně je to pořád do kopce a je to dost daleko

Suchardův dům je kvlt :), hlavně sbírka spiritismu/okvltismu přelomu 19./20. století v podkroví, zvláště ty mediální kresby atd. jsou..., no fakt zvláštní :) + Klenotnice s polodrahokamy z okolí je taky dost fajn, já už tam před lety byl, ale dáme asi znova... současný novopacký je dost dobrý (žádnej mini-special-pivovar, ale dobrý) :), a ono je hlavně fakt osvěžující vypadnout na pár hodin/půl dne z toho festivalovýho světa, zvlášť ten 3.-4. den...

tak tak, hlavní je vydržet na Empe a pak už se může člověk zvesela zdevastovat :-) já bych konečně rád navštívil Kuks
a mrkám na ten Suchardův dům, zajímavé...
taky pamatuju, že kdysi (konec devadesátek) byl Brouček nepitelnej a Kumburák se snad nedal ani považovat za pivo, ale tak předpokládám, že teď už asi nastala změna, když se tam chystáš :-)

čtvrtek je jasnej, pak už bude všechno tak nějak jedno :) ... nebýt těch Gorguts, tak bych si nemusel brát volno a přijel bych ve středu v klidu až večer : /, a snad nebude ten den nějaký extra vedro... sobota je jasnej výlet (asi Suchardův dům a pivovar v Nový Pace, když už tam letos hrajou ty MH :) ) a zpět asi až pozdě večer... ona to ještě může lehce zamotat ambient stage, ale...

no, když se tak pořádně zahloubám do soboty, i tam se asi nebudu někde flákat
ale každopádně vládne čtvrtek samozřejmě

dík, Gorguts už tak brzo, hmmm trochu škoda, ale je to nabitý no, nedá se svítit
něco se tam proti sobě mlátí, ale řekl bych, že asi extra nic z čeho bych byl nasr..., ale tak určitě ještě přijde nějaká změna i na místě

sobota je pro mě naštěstí trochu míň nabitá, tam už si to budu jen užívat :-)

"už" je venku program ... Gorguts už ve středu v 17:10 eh : / (ale aspoň je brutusáček uvidí :) ? ), po půl hodině Boris zdrhačka na MH, v půlce Swans (ale ono to možná bude stačit :) ) zdrhačka na Emperor : /, dát cca proti sobě Incantation a Ulcerate+Possessed taky divnej tah... ale jinak asi ok

pro Amíky stačí vyplnit jeden formulář, poslat ho mailem a je hotovo
tedy jedině, že by si někdo z MA změnil (od prvního zažádání o pas) jméno, pak je to složitější, což ovšem nepředpokládám...

aktuálně

diskuze