S květnovými Melvins se svezou také Big Business

Big Business

Jako support MELVINS LITE v pátek 3. května 2013 v žižkovském Matrixu překvapivě-nepřekvapivě vystoupí trio BIG BUSINESS. Překvapivě, protože za normálních okolností jsou Big Biz součástí sestavy Melvins – jenže ti jedou turné ve své „speciální edici“ coby Melvins Lite (King Buzzo s kytarou, Dale Crover za bicími a Trevor Dunn z Mr. Bungle a Tomahawk na kontrabas). A nepřekvapivě, protože koho jiného by s sebou bahňáci vzali na turné?

Bude to deset let, co se v Seattlu potkali Jared Warren (Karp, Tight Bros from Way Back When) a Coady Willis (Murder City Devils), aby založili stonermetalové duo BIG BUSINESS. Už debut Head for the Shallow (2005) vyšel na „zasloužilém“ labelu Hydra Head, ale byla to nahrávka Here Come the Waterworks (2007) a hity Grounds for Divorce nebo Just as the Day Was Dawning, které je vepsaly do širšího povědomí fanoušků. Zatím poslední velkou deskou je téměř čtyři roky stará Mind the Drift.

Nezní to jako big biz, ale kapela se neflákala. Kromě množství EPs a singlů vyšla také deska remixů Biz Bot Remixes, do sestavy se vetřeli hned dva noví členové Toshi Kasai (ve studiu) a Scott Martin (na turné) a společně odehráli několik stovek koncertů po boku mj. Tool, Torche nebo Thrones. Už od roku 2006 jsou Coady a Jared součástí Melvins – podíleli se na deskách (A) Senile Animal a Nude with Boots a několika turné. V Praze Big Business naposledy vystoupili vloni s Unsane, letos na krátké evropské šňůře doprovázejí Melvins Lite. Svůj k svému, v pátek 3. května v pražském klubu Matrix. Vstupenky za cenu 450 Kč jsou k dispozici v sítích Ticketportal a Ticketstream, na místě bude lístek o stovku dražší.

Kompletní PR

aktuálně

diskuze