Mystic

Spíš to bylo myšleno pro mě, ne pro scénu, špatně jsem se vyjádřil. Já se tak nějak nikdy moc nedíval na vliv hudby na scénu, spíš hledám hudbu, která má smysl pro mě, asi vlastně jako většina lidí :-D Jinak já jsem album slyšel, ale přiznávám se, že jen jednou jedinkrát. Ještě to zkusím, ale moc nadějí tomu nedávám. Při tom patřím mezi fanoušky předchozích desek, i Abrahadabry. Hele co jsem si všiml, tak Diimmu jsou teď ještě milovanější a ještě nenáviděnější. Ty reakce jsou na dvě strany. Ale tak jak já nechápu, že se líbí Eonian, jiní nechápou, že se mi líbí In Sorte Diaboli. I když celkově jsem Borgiry neslyšel dost dlouho, hudební nálady byly nějak jinde. Právě, smete, Immortal se s tím nemažou :-)

   anonymous: Mystic: Pro mě je to naopak lacinost, která zní spíš jako současní Nightwish. Tento návrat chápu jen jako marketing Zaklínat se slovem marketing u všeho, co je populární a zároveň dotyčnému nelíbí mi nepřijde jako nejlepší forma kritiky. Notabene ve spojení se slovy "Nightwish" a "laciný". Laciná mi přijde spíš tahle forma předpojatosti. Možná leckoho překvapí, že orchestrální pasáže spoluvytvářel klávesák z Fleshgod Apocalypse.  
Nejde o slávu, ale o ten návrat a to, že ta deska prostě podle mě nemá smysl (je to jen můj pohled, chápu, že pro někoho asi ano). laciné se ti to sice zdát může, ale jsou to podle mě vhodná slova k současné tvorbě Dimmu Borgir, a Nightwish v tom slyším, stejně tak jako Therion. Ale kapel je hodně, vyšlo toho víc, jdu dál. jestli si to najde své fanoušky, je to samozřejmně dobře. Jen jsem čekal něco úplně jiného. Osobně se více těším na Immortal :)

Pro mě je to naopak lacinost, která zní spíš jako současní Nightwish. Tento návrat chápu jen jako marketing

Brát s rezervou, je mi jasné, že by mě kapela bavila i na světle a vím, že byli na CDF skvělí podle reakcí. Určitě bych byl nadšený i tak, ale tahle atmosféra tomu dala něco navíc. Nikdy jsem nezažil takhle pojatý koncert, takže jsem nadšen ještě dvakrát tolik než lidi, co jsou třeba zvyklý na podobné atmosférické záležitosti. Jak mile tu budou nebudu váhat půjdu ať to bude kdekoliv. Mohli by jet třeba turné s Entropia a Downfall of Gaia, to by byla smrt :-D Jdu snít dál :-D

Naprosto geniální hudba. Miluji především ty kytary, sami o sobě nabízí tolik emocí..

No přemýšlím nad tou Prahou. Ale když odpadli Archgoat..

   anonymous: tak si to přečti ještě jednou

pak si projdi řekněme mizzyho tipy v dekách měsíce, v každém vydání najdeš přibližně tři takovéto zcela jedinečné a neuchopitelné desky

"cos dokázal, že kritizuješ" ani nezaslouží komentář, ale moje recenze si tady klidně přečti - zejména v těch starších určitě najdeš spoustu nesmyslů, možná i podobného charakteru, jde jen o to se v tom nezaseknout a snažit se to aspoň trochu eliminovat
  
A to znamená, že proto přestanu desku, kterou popíšu jako nové Inferno, vidět tak jak ji vidím? Pro každého je něco jiného jedinečné a neuchopitelné. Pro tebe je něco jiného, pro mě jsou to současní Inferno, stejně tak jako další desky, které můžu vyjmenovat a ne každý s mým výběrem musí souhlasit. To neznamená že jsem špatně napsal recenzi, ale to, že mám jiný pohled na věc a moje recenze dle toho vypadá. Zaráží mě, že si takhle musím vůbec obhajovat co napíšu.

Jasně, ne každý se mnou musí souhlasit, potýkám se s vícero názory o tom, že lidi Inferno taky nebaví. Spíš mě zaráží to, že někteří nedokážou akceptovat to, že to někdo třeba vnímá jinak. Pro mě je aktuální tvorba jedinečná, a to i přes fakt, že je na scéně více nadžánrových desek, které tak můžu popsat, a i když Inferno také vychází ze zvuku slavnějších kapel, jejichž vlivy u nich můžeš naleznout.

A je to po hodně dlouhé době, co jsem některé album v recenzi takto nazval a dal mu takové hodnocení :-) Takže určitě nejsem ten typ člověka, co tohle píše o každé desce a každé kapele. A výběr jedinečných desek ostatních mě nijak neovlivní protože je to čistě jejich subjektivní volba. A na závěr, kdybych album zkritizoval, tak se do mě obuje zase někdo jiný :-)

Portal mám taky moc rád ale problém jsem neměl, i když je fakt, že to je ještě větší oříšek. Portal jsou totiž i zvukem absolutní špína. Ale já prostě rád zvrhlou hudbu jaku hrají Portal, proto jsem byl nadšený hned s prvním setkání se s kapelou :-D Větší problém mám do teď s Deathspell Omega. Portal by hlavně mohli taky nahrát fošnu novou.

Ano, každému co jeho jest. V mém pohledu je nová deska taková, jakou jsem jí popsal a za tím si stojím, stejně jako za touto recenzí. A komu se to nelíbí a chce mi mluvit do toho, jak psát recenze, může psát taky že? :-)

Taky to mohu svést na bordel v emailu, který už není normální :-D :-D

aktuálně

diskuze