mIZZY

Daikaiju byli slušná prdel. Různé opičárny, skákání po stolech a na závěr zapálená kytara :)
Ovšem na to, jakej dělali bordel, super i hudebně.
Jinak jsem poslouchal ty Pallbearer, a hudebně mě to místy i docela baví. Docela v pohodě doom. Ten vokál mi ale trhá koule.
Mimochodem, jsou stále volná dvě místa v autě z Prahy na Chaos Descends, kdyby měl někdo zítra zájem.

Protestuji, jelikož chybí moje tipy/hlasy, i když jsem je posílal hned 02. 07. (Loo i Bizz v kopii)!
Takže vyžaduji okamžitý update článku, jelikož to lehce zamává s pořadím :C

Attilu určitě. Před pěti lety na Hradbách Samoty (byť tolik prostoru tentokrát asi nedostane) rozjel totální, asi hodinu a půl dlouhé, vox zaříkání. Jak přes sebe vrstvil různé linky, vylezl z toho solidní hukot, místy až vokální rychta :)
Lamiu Vox taky, už jen pro jejich spolupráci s Mare :)
Opening Performance Orchestra jsem viděl za poslední rok asi pětkrát, tak na ně nejspíše kašlu, ale jinak mohu doporučit. 4 dědci s MacBooky a většinou dost hustou projekcí. Kromě toho, že to je teda hlukovej výplach, tak to bývá i do struktur a zvuků dost zajímavé.
Izanasz mě teda většinou naživo nudil, ale třeba vytáhne kytaru, a mohlo by to být cool.
777 Babalon je takovej black industrial/ambient. Místy se to blíží některým polohám Gnaw Their Tongues. Sám jsem ještě neviděl a jsem zvědavý.
Angel Epilepsia je takovej tanečnější projekt Erika z Drén (harsh noise), taky by mělo být fajn.
A ano, Lahké Můze se třeba vyhnout obloukem. Retro darkwave s natřásajícíma se gotyčkama v korzetech atd. Osypu se, jen co si na jejich koncerty vzpomenu. Viz https://www.metallum.cz/wp-content/uploads/2012/07/IMG_2561.jpg

Kdyby někoho zajímala ambient stage: Lahká múza, Opening Performance Orchestra, 777 Babalon, Sektion B, Apoptose, Lamia Vox, LOFN, Phelios, Mollusk King, Izanasz, Angel Epilepsia a Void of Voices (Attila Csihar)

Hej tyjo, netvrdím, že jsme se nenapili, ale za mě asi nejstřízlivější Hradby Samoty :) Nicméně tam byli tací, které jsme museli ukládat už po desáté večer :D Ony se ty Svijany fakt moc nedaly chlastat (ještě horší než předloni) a zásoby slivovice byly omezené, takže jsme tomu dali trochu na prdel jen v pátek, když narazili tu IPU :)

The Archduke of Neurosis mimochodem hraje i v jedné věhlasné blackmetalové kapele :)
Jinak mě to upřímně nebaví. Docela jsem žral jejich první nahrávky - Čakry a hlavně celá Plague jsou super - ale u Feathers mi připadá, že to jsou ty samé nápady, které dříve zvládli zahrát za 20 minut, roztáhlé na hodinu a půl.
Některé dříve použté motivy dokonce opakují v téměř nezměněné podobě.
A ani ty koncerty, kde hrají nový materiál, mě prakticky nebaví.
Koncept a obal super, ale hudebně to tentokrát celkem zaostává.
Celkem škoda, protože v úplných začátcích mě ta kapela dost bavila.

Náhodou, Chaos Echoes nemají kápě na pódiu ani na albech, a jel bych tam kvůli nim, i kdyby tam žádná jiná kapela nehrála :C
A vůbec, se na ně fakt kurva těším. Když o tom přemýšlím, Chaos Echoes jsou v současnosti metalová kapela číslo jedna, kterou chci (=potřebuji) vidět.
Očekávání over 9000.

Já na ty Pallbearer schválně kouknu, ale z toho, co jsem zatím slyšel, moc hype téhle kapely nechápu :)

Jo, to rozhodně. A jinak asi nejtěžší koncert na pozorování toho, co se děje na pódiu, na kterým jsem byl. Všechny technické metaly se mohou jít zahrabat.

Byl jsem o den později a byť nejsem žádný extra prog fanoušek, tak klobouk dolů. Souhlasím s již napsaným. Zvuk TOP (seděl jsem jedenáctá řada téměř úplně uprostřed), hudebně totální mazec a setlist taky skvělý. Výběr songů opět jiný, co jsem koukal na setlisty, tak v té podobě jako ve čtvrtek to ještě letos nehráli. V první půlce začali drumming úvodem, pak si pamatuju Red, Epitaph, Meltdown. V té druhé třeba The Court..., Easy Money a samozřejmě 21st se Starless (ano, v tomto pořadí). Hodně skladeb natažených a upravených. Moc ploužáků, řekl bych, nebylo. A dokonce i utahanější songy, které moc z desek nemusím, měly naživo koule. Z velké části díky těm budeníkům, to fakt klobouk dolů. Za ty prachy to rozhodně stálo. Jestli jsem chvilku přemýšlel, zda tu částku za "dědky" dát, tak teď mi je jasné, že jestli tu budou za pár let znovu, tak jdu zas.

aktuálně

diskuze