mIZZY

Hráli normálně na. A byť to bylo fajn, tak na BA mě to naposledy dostalo o něco víc.

Buono estente, meaties!

Against the better judgement of less damaged minds, we have re-congealed and are positively gravid with horrible new material as we speak. Because we’re awkward, in this reconfiguration we will be operating as An Axis Of Perdition, for incoherent reasons of our own – put that in your Metal Archives and smoke it.

As per our usual modus operandi we will be continuing to look for new recipes with which to nauseate and dismay your sensitive earholes; we intend no mechanically recovered rehashes of the spoiled leavings of previous years, with the usual caveat that we reserve the right to be flagrantly disingenuous about this if the fancy takes us.

Further detail to emerge in time.

J, souhlasím. MM ještě více zvolnili, ale pořád to tam je a stále mě to baví.

https://www.facebook.com/originalhojo/videos/10219114602284301/

"The original 3 plus Vortex on vocals and Øyvind Myrvoll on drums. It was a closed event, the 40th birthday of Proxy Management, who happens to be the best friend and arch-nemesis of Vicotnik. She pulled the strings I guess..."

Nebuďte Lídl-socky a zajděte si raději na pořádný pivo do Rozmanitosti, která je jen dvě zastávky tramvají od Chumelenice, a co se kvalitního výběru týče, tak nemá v okolí konkurenci. V průběhu koncertu pak do večerky k Ťongovi na Plzeň.

Jo, výsledek je slušný (sice ne tak super jako loni, ale v pořádku) :)

Zpětně bych minimálně do alb, co stojí za poslech, taky přidal debuty od Hwwauoch a Guðveiki. Ale k oběma deskám jsem se dostal relativně pozdě a už se mi to nechtělo překopávat.

Ano, Deathspell Omega s Blut Aus Nord i The Axis of Perdition (které jsem teda úmyslně nechtěl níže jmenovat, protože už nejsou nějakou dobu aktivní) byli na svých nahrávkách při práci s disharmoniemi ještě hodně invenční a právě DsO (byť beru, že se někomu líbí některé nové kapely více než Francouzi) to v mnoha ohledech dotáhli nejdál. A nejde jen o jejich dobrou práci s melodiemi, od které se hodně dalších odráží, ale taky o technickou preciznost, atmosféru (viz starší věci jako Diabolus Absconditus), plus konceptuální a lyrickou stránku.
Sám mám velkou řadu mladých disharmonických kapel hodně rád, ale kdo z nich předvádí v hudbě opravdu něco nového? A to platí i pro ty Plebeian Grandstand. Jasně, je to ještě agresivnější a větší bordel, který částečně posouvá vizi výše zmíněných kapel trošku jinam, ale pokud neudělají ještě výraznější krok někam dál (já doufám, že ano), nevěřím, že si někdo kvůli této desce za 10 let řekne "koukej, co dokázali".

Je to samozřejmě tahání dříví do lesa, ale disharmonickej black prostě nejlépe umí Deathspell Omega, kteří v tomhle nemají konkurenci. Na druhém místě Dodecahedron, a až pak se můžeme začít bavit o věcech jako třeba Imperial Triumphant nebo Plebeian Grandstand a Štěpánem zmíněných kapelách.
Perfektní deska je taky Liber Lvcifer I: Khem Sedjet od Thy Darkened Shade (byť až tak disharmonická není).

Jinak teda PG mi více sedli na Lowgazers, kde právě skvěle skloubili ten nasranej hardcore s DsO vyhrávkama. Tohle je sice o poznání větší bordel, ale na druhou stranu už to nefunguje tak dobře jako ta předchozí deska.

Jo, Misotheist jsou fajn black, ovšem nemyslím si, že by nějak vyčnívali oproti jiným kapelám, které Ole vydává.

Kanaďany zkusím.

19. nakonec místo Decultivate zahraje Domluva (grind projekt lidí z Decultivate).

aktuálně

diskuze