mIZZY

Enslaved, jo? Se teda přiznám, že mě to album zrovna nebaví. Co mě na něm ale vyloženě sere, je závěrečný cover What Else is There od Röyksopp. V originále mám ten song hodně rád, ale Enslaved ho vyloženě zprznili. Naprosto nevkusná pop-metalová odrhovačka.

Na Setlistu byla napsaná ještě jako poslední Extinguished Light. Ne že bych po Everything is Fire chtěl ještě přidat, ale lidi tleskali dost, Ulcky evidentně už nemohly :)

Jinak jo, super, lepší než na Brutale, nicméně o trošku horší než Black Pes a první Vopice, tehdy se zvuk povedl o trochu lépe. Průser to teda ani zdaleka nebyl, nicméně nahulené to bylo až dost.
Blaze v pohodě, bavili mě, ale na mě ten večer moc pomalí, měl jsem náladu spíše na sypačky :)
Nejvíce to ale v pátek zabili Outre! Viděl jsem je tentokrát stejně jako Ulcky už počtvrté a po Rakouském koncertu na Celebrare Noctem byl tenhle podle mě nejlepší. Zvuk super (byl jsem vepředu a slyšel vše krásně) a hlavně perfektně odehrané a nasypané. Až na jedničku a pětku, které jsou spíše taková intra, zahráli celé Ghost Chants a jako bonus cover Fist of the Northern Destroyer, hehe :) Na to, jak je ten song z alba dementní, tak naživo to vyloženě vraždilo. Jednak to Outre zahráli přesně a asi ještě rychleji.
Menší mínus za zpěváka. Až na úplě prvního, který s nimi hrál ještě před debutem, bych řekl, že je ten novej nejslabší. Sice řev dává fakt dobře, ale čistě zpěvy mu tak trochu lítaly a taky mu chybí ten správný fanatismus. Jenom stál a čuměl do pódia. To Tymek děla na pódiu aspoň pořádný bordel.

Tentokrát konečně deska, ale EP, které by mělo obsahovat Sort Messe, je prý taky v přípravě.

Óóóóóóóó!
https://soundcloud.com/terratvr-possessions/mare-these-fountains-of-darkness

Z hudby Impetuous Ritual atd. ovšem smrt přímo sálá, takže je na rozdíl od Archspire lze považovat za death metal.

Hej, já třeba s vyhrocením hudby do extrému nemám vůbec problém. Naopak to u několika žánrů dokonce i vyhledávám. A může to být i několik Ondrou zmíněných možností - rychlost, disonance, agrese, špína, ..., just name it. Klidně se na to můžeme podívat i z druhého úhlu pohledu, takže třeba pomalost, v případě živých koncertů někdy i hlasitost. Důležité je ovšem, aby to fungovalo. Můžeš mít super-retardovanou kapelu, která pomalu netrefí 4/4 rytmus přesně, a jen do toho násilně mlátí, ale když tě jejich hudba dovede pohltit a strhnout, je to v pořádku. V případě Archspire to ale holt nefunguje. O tom, že to jsou perfektní hudebníci, asi nikdo nepochybuje. Když však ta hromada not, kterou na tebe při poslechu vychrlí, nemá absolutně žádnou sílu, a ještě to pohřbí naprosto debilním zvukem, je veškerá onanie k hovnu.

100? 150 max :D
Je to taková menší Sedmička.

Jen do nich, Gábo! Úplně chápu, jak se cítíš. Taky kolikrát prožívám podobnej hate, jen teda u black metalu :D

Tak, kde jsme dělali koncert Abaton :) V Dejvicích.

aktuálně

diskuze