mIZZY

Za mě teda super. Po Wrathprayer asi nejlepší letošní death metal. Zhoubu a smrt se jim podařilo zhudebnit dobře. Mělo to teda hlavně solidní atmosféru, ale když na to přišlo, tak i slušné koule. Tohle přesně u kapel jako Spectral Voice cením, když do táhlé doomové stěny říznou krátkou, ale intenzivní sypačku, které v danou chvíli o to lépe funguje. Díky podobnému efektu třeba skvěle makali na posledním PDM Irkallian Oracle. Na nahrávkám to jde nejlépe asi Grave Upheaval, a taky od nich v Berlíně čekám úplně největší pohřeb.
Blues za mě dobrý. Palec nahoru za to, že pozměnili setlist a nehrají stále ten samý song furt dokola (ten zkrátili a přidali další novinku). Zvuk nebyl až tak drtivý (těch aparátů tentokrát neměli tolik), ale stejně to na Sedmičce sedlo. Jen, jak jsem Kubovi už párkrát říkal, někdy by stálo za to utnout set v té největší gradaci, protože to jejich noisové outro se málo kdy povede. Třeba v Underdogs to letos bylo perfektní, na Brutale a teď spíše na škodu.

Ascension a Venenum spolu s Necros Christos 11. 02. v Praze (Modrá Vopice).

Dark Buddha Rising:
Ten years ago the Ritual IX was released. Now it is time to reclaim the initial prophecy.
European tour dates with FUOCO FATUO
12.11. Underdogs, Prague, Czech Republic

Ritual Death a Deathhammer +1, ale dostávám se k tomu až teď.

Nakonec jsme se od Frantíků vrátili trochu dříve, takže jsem Massolu a noisaře na poslední chvíli stihl. A úplně upřímně, nejvíce mě dostal ten japonský vokální umělec :) Měl v puse mikrofon, který akorát různě zesiloval a hýbal s ním v tlamě, ale vylezl z toho totální noise námrd. Jsem vůbec nevěřil, že je něco podobného bez použití efektů stvořit :) No a pak si dal společný set s Massolou, kteřá hráli jen ve dvou (bicí a saxofon), ale s Japončíkem z toho vylezl taky solidní bordel.

+ na poslední chvíli byl potvrzen koncert italských Lento s King Keporkak a Črná Zem 30. 09. na Avoidu: https://www.facebook.com/events/247096635947243/

Konečně!
https://terraturpossessions.bandcamp.com/album/mare-ebony-tower

Hej Ondro, ono to je celkem jednoduché. Ony prostě naživo mnohem více vyniknou aspekty té hudby, které při domácím poslechu nedoceníš, nebo si jich ani nevšimneš. Viz třeba ty kapely jako Archgoat, Revenge, Black Witchery atd. Ona to je vlastně naprosto tupá hudba, ale na koncertě to s pořádným zvukem a správným setupem prostě sedne a má to koule jak prase. A nemůže za to show jako taková, ale spíše agrese a nasazení, s kterou kapely své songy prezentují. Jasně, nesmíš jen stát někde v rohu a čumět, třeba se taky nechat strhnout. Takhle například skvěle fungují koncerty One Tail, One Head, kteří hrají víceméně blackmetalovej punk rock, ale ruku v ruce s fanatismem fanoušků to fakt šlape. Ti Wrathprayer teda byli někde jinde, tam nebylo potřeba žádné pařby, to byla totální zlo-jeba sama o sobě. Podobně lze ale přistupovat i k technu atd. Když už seš na koncertě, tak tě ta rychta i díky pořádnému zvuku chytne a baví, ale doma by sis to nepustil. A není to jen u agresivní, násilné nebo rychlé hudby. Podobně mě strhnou i atmosférické věci. Třeba Sortilegia, která teda není dementní, ale vždycky jsem jejich nahrávky bral jakože OK, ale na koncertě jsem se z toho už několikrát málem posral. A pak máš třeba i věci, jako různé ambienty, drone a noise, které jsou naživo výtečné, ale doma prostě nevyniknou.

a) ženský zpěv jsem, myslím, nikde za teplý neoznačil, spíše mě irituje celková hudby jako takové
b) "některé riffy" a Ulver, tak neasi, když jsou prakticky jen okopírované, ale jeden riff song neudělá, takže bavit se o pár sekundách bez kontextu ke zbytku tvorby je irelevantní
c) Archgoat opravdu jsou primitivní a pitomí (o tom se snad nikdo nepře), ale co bys doprdele chtěl? doma to sice s vážnou tváří poslouchat nejde, ale právě díky té tuposti jejich koncerty tak skvěle šlapou
Wrathprayer jsou sice o poznání někde jinde, ale opět, tady jde primárně o to, jaká smrt byl ten jejich koncert, to s nahrávkama ani nelze srovnávat (přeci jen to je furt bestiálnější death/black)
a lístek na Die Antwoord byl sice primárně pro pobavení dárek pro ženu (guilty pleasure, neasi), ale rozhodně raději je než Mrdkur! :D

Vykrádačky Ulver = ok. Ženské v metalu = když se to umí, tak ještě víc ok, viz třeba Sortilegia. Adorace, byť částečná, téhle teplé splácaniny a její přirovnání k atmosféře starého bm = jak píše Gába, asi žijeme na jiné planetě.

We are proud to announce that The Black Trilogy vinyl reissues and CD's are finally unleashed for pre-orders in Svart Records web store. The release date is set to 26.10.2018. Along with the separately sold albums, there is a limited vinyl box including the "I" demo release on vinyl. The limited pre-orders with dedicated pendant will be available in our web store soon.
https://www.svartrecords.com/artist/dark-buddha-rising/

aktuálně

diskuze