Autor: 0 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Pop Orthodox

ANHEAD - Pop Orthodox

review_545_px2

Joj, to je ale konzerva. Povím Vám, že formace Anhead, jíž není nic svaté, zaútočila velmi zuřivě a bestiálně na bránice hudebního světa. Je jen otázka, zda se budete smát nebo Vám z toho vyjde žaludeční nevolnost.
Už obal disponuje naloží, která uzemní kdekoho. Je mi jasný, že se asi má jednat o vtip, ale takovou nádheru jsem nečekal. Ružové pozadí onoho kotouče zdobí roztomilé tvářičky hošíčků se svatební kytkou a do toho šimpanz v prostěradle.. no jako povím Vám, měl jsem docela zvláštní pocity z oné úpravy. Na druhou stranu je pravda, že pokud hochům šlo o to, aby celá záležitost působila kýčovitě a dost možná odporně, povedlo se. Ono je toto dílo jakoby dost často zahleděno do určitých zrůdností. Kupříkladu, když se na mě vyřítil song no.1, což je nějaká šílená diskotéková záležitost, uvědomil jsem si, že tady končí veškerá sranda. Tam se ovšem jedná o předělávku něčeho, co údajně členové neznají a Střap už

review_545_px3

vůbec ne. No dále to naštěstí pokračuje v trošku umírnějším tempu, ale stejně to má stále obzvláště devastujícího ducha, co se Vás snaží bavit a je jen na Vás, zda se těmto radovánkám oddáte či ne. Já rozhodně ne, estrády na Nově nejsou mému nitru příliš blízké. Nahrávka prošpikováná hnilobným druhem kláves občas nutí vzpomenout si na jednoho Českého Itala (kameny ne, jako kameny ne, to už je moc), či onu šílenou homolici z filmu Kouř. Já nevím, jestli se rádi bavíte a máte sklonky k masochismu, mohu vřele doporučit.
Ale vážně. Jedná se o něco, co je zřejmě inspirováno něčím na způsob Waltari, ale působí to jaksi zvláštně nebo spíš sterilně a nudně. Tváří se to otevřeně, ale těžko říct, koho to překvapí. Myslím, že když nahrávku označím za klasickou esencialní agroprodukci provenience kraje zdejšího, mnoho toho nezkurvím. Nevím, taková blbinka třeba někoho potěší. Musím dodat, že když budou kucíí křížit vola s krávou

review_545_px4

(proč mají ten text zrovna v němčině, je otázkou, skryté poselství to asi nebude, ale hajlovačka je to slušná) tak jim vyjdou samý jalovice, což se jim zatím podařilo. K dobru dodám, že kotouček obsahuje kromě inkriminovaného disco hnoje i cover Waltari.
Takže máme dohromady autorských pět skladeb a dva covery, ale to už stačí, jdu si pustit Skepticism… ten kopec srandy je už nějak moc velkej.

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Anhead

aktuálně

diskuze