Autor: 100 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Sitra Achra

EBOLA JOY - Sitra Achra

  • Label: neuvedeno, 1970
  • Žánr:

(Ahoj, tady Smrť. Zrovna někde lítám, tak mi nechte vzkaz. URČITĚ SE OZVU.)
…pip…pip…pip…pip…píííííííííííííí…… Vítejte ve Smrťově království. Naše cesta bude mít 8 zastávek. Společnost nám budou dělat veselí kluci –aL- a York. Zastávka první. Rozhlédněte se. Všechno je mrtvé; květiny, zvířata, Země, budoucnost. Tempo pohřebního pochodu, hutná kytara, smutná melodie (no, u Eboly celkem přirozené). Zastávka druhá. Nechce se vám věřit, že jste mrtví? Chcete pryč? Troška zoufalství? Ale drsný vokál vám vysvětluje, že YOU HAVE NO CHOICE! „Čas nemůže jít zpátky“. Rychlejší, zoufalejší, klávesy sice hladí, ale nic vás neuklidní. Už jste se s tím smířili? Tak vítejte na třetí zastávce. Toto je váš život po smrti. Líbí? Má to drajv. Má to sílu. Když si jednou zvyknete, je to celkem fajn. A proč vlastně ne? Na čtvrté zastávce se vás na přivítanou dotkne sám Smrť nádherným sólem (že prý Anathema, mě napadlo Pink Floyd), aby vás nevylekal, ale pak to začne. Opravdu krásný sytý zvuk kytary. A kdo uhádne, jaký má hlas? Deathový. A teď už vás nechá, ať se můžete rozhlédnout. Zastávka pátá. Jestli se cítíte trochu prázdní, je to tím, že tady s sebou nemáte tělo. Citlivá skladba. Pohladí, ale nečekejte popík. Šestá zastávka se trochu vymyká. Hlavně teda tím, že v ní ani jednou nepadne slovo smrt (protože to je jediný text, který nepsal –aL-, ale Monika). Jinak zapadá do celku úplně ladně. Začíná výborným rytmem na sekvenceru (jestli se tak jmenuje ta věc, co dělá bicí). Neskutečná melodie. Kam oni na to chodí? A refrén nemůžu dostat z hlavy už vůbec. A jeden kytarový riff z dálky připomene Moonspell. Zastávka sedmá. Klavírek, dvojhlasy, dokonalá dynamika, srdceryvné sólo, sloka a ještě jedno sólo. Tahle věc je fakt masakr. Taky jsem tak krásně unavený světem. Osmá zastávka. Asi nejhustější na albu. Začíná hned refrénem, tak prosebným a bolestivým… Mohutná hradba kytar, rytmus, který zaráží poslední hřebíčky do rakvičky, maximální E Joy. Outro. Indiánské zpěvy, vyvolávání mrtvých. Návrat. Přeberte si to jak chcete.……ííííííííííp…píp…píp…píp…píp…

A celkově? Schválně jsem se skoro nezmiňoval o klávesách. Kdo to slyšel, ví proč. Nepřeberné množství zvuků, někdy background, jindy melodie a sóla, nad to další hory cinkání, vrzání a jiných efektů. Bicí automat je snad biomech. Neuslyšíte žádné bkbkbkbkbkbk. Precizně namodulované rytmy někdy vedou, jindy jen dokreslují. Poslechněte si to. Vokál povětšinou čistý, linky až jeden uchcává… a dost. Došly superlativy. Prostě 10 bodů.

bzzik – s DaemoNem by se dalo souhlasit. Strašně se mi líbí –aLův- čistý zpěv, ten je úplně, ale úplně super, skoro mi až připomíná některé polohy Opetháka. Muzika je temná, povznášející emo. Drsný vokál YOU HAVE NO CHOICE mi nesedí, ale je tam jen takto, takže ok. Živě kapela předvádí to, co na cd a to je zupr! Sitra má fajn zvuk, sekvencer je nádherně chladnej a do muziky sedí. Pro mě za 8.

9/46:52

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

byla mi zima :-)))
v tom stavu prokřehnutí už jsem nechtěl žádnou hudbu, jen bzzz mě pádnými argumenty :-))) přesvědčil zůstat až do konce.
jakou kapelu? těžko říct, možná nějakou elektrárnu, aji ybca další den zvládla svou roli bez problémů.
Jinak proti E.J. nic nemám, ta hudba se mi ale mnohem víc líbí doma než ve 4 ráno.

to BB: Právě že na Brutalu to bylo výtečné! Jakou kapelu by sis dal před spaním ve 4 ráno za východu slunce úplně hotový? Fantastické zakončení dne...

Ve Vandaku OK, celkem se tesim.
Bizz: Bud Gung, nebo v sobotu na Fekalu.

4pajpaj: zrovna včera mi Kejt přednášel, že už Ti to dal dávnóóó a že to tady pořád nenííí týý jóóóó.

Ale na Brutalu docela zklamání. Moc pozdě, moc mrtvá hudba.

ja to mam, tak se mi nak ozvi. nebo jestli to chces do Gung, dej vedet

to je dům jako z partesu?

Mate to nekdo v Praze? Asi to bude neco pro me.

no vida, tak už i tady se dočkali uznání... třetí album a oficiální vydvatelé pořád nic?

Tvé hodnocení:

Tagy:

Ebola Joy

aktuálně

diskuze