Autor: 65 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Pernicious Intergrowth

FEEBLE MINDED - Pernicious Intergrowth

Všichni ti DESPISE, POPPY SEED GRINDER, SMASHED FACE, IMPERIAL FOETICIDE a další se snaží na našem malém českém hřišti připravit půdu pro vstup do „Ligy mistrů“. Vzájemně (někdy pospolu, jindy ve skutečné rivalitě) dávají ksicht tuzemské death/grind scéně. Deska každé z nich z nich je událostí a nejinak tomu bylo i v roce 2009, kdy Grodhaisn vypustili do těchto vod svou štiku, rokycanské FEEBLE MINDED.
Šatrisova parta čekala na svůj debut přes deset let a tak není divu, že se bylo

review_1358_px3

na co těšit. Kapela libující si ve skutečném grind tempu obohatila první desku o pár hostů, jak jinak než ze stejného ranku. Nejvýrazněji se zapsal na Pernicious Intergrowth určitě Jarda Šantrůček (Imperial Foeticide, Despise). Ten vystřihl geniální sólo ve čtvrté Scars on Me a jen potvrdil v tomto kruhu svou nadvládu. Hned následující Cerebrasthenia oživil svým growlingem Fred (Smashed Face, Translunaria) a opět nahrávce výrazně pomohl. Vůbec celý střed alba (včetně výborné Nothing but Blood) je perfektní!
Jsem názoru, že pokud by prvotina FEEBLE MINDED měla o něco lepší zvuk (zejména basa je zde skutečně nepříjemně utopena), hovořili bychom o překvapení. Na druhou

review_1358_px4

stranu mi tady chybí pořád ještě víc invence, některé kousky znějí až příliš monotónně. Kromě intra a povedeného coveru I am God od BROKEN HOPE (vůbec nejlepší kousek) zbývá sedm songů a vyselektovat ještě ty slabší, bylo by to naprosto jedinečné EP!!
Ale líbí se mi Zigův vokál (Blood Eye Barrier např.) a stejně tak zbytek kapely si uhraje to „své“ na jedničku. Vím, že v death/grind muzice se nenosí žádná velká melodika, ale pro příště bych stejně materiál o něco více „obohatil“. Takhle je přesně vidět, že paradoxně nejvíc nápadů se skrývá v závěrečném coveru.
Tak jako tak je Pernicious Intergrowth lehce nad průměrem. Jisté zklamání pociťuji z obalu, pod kterým se skví podpis jednoho (co se obalů týká) z nejlepších umělců své doby, Pär Olofssona. Má to hodně underground nádech a

review_1358_px2

lépe by to vypadalo v takovém A3 formátu. Na malém bookletu CD se mistrův rukopis lehce ztrácí.
Suma sumárum, FEEBLE MINDED určitě nezklamali. Máme tady další českou zubatou štiku, která se pokouší proplout až do cizích vod. Zatím lehce zaostává za výše uvedenými, ale co není, může za pár let být zcela jinak…?!

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Feeble Minded, grind, death metal

aktuálně

diskuze