Autor: 80 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
Anthems of Disenchantment

FUNERAL INCEPTION - Anthems of Disenchantment

Svěže technicky melodický, étericky (nevyhnu se slovu) majestátní, ale brutální death metal z Indonésie. Lákavá nabídka k poslechu. Nenechte se, nesmíte se nechat odradit příšerným zvukem smrdícím z repráků. Veškerým zlákávajícím klišé současného brutálního deathu se hbitě vyhíbající a cestou olemovanou nápaditýmy vyhrávkamy, propracovanýmy delšímy ale nikdy na strhující akční naléhavosti nepolevujícími plochami, k jádru zajímavého, mnoho poslechů si žádajícího až vynucujícího deathového alba. Sebevědomě promyšlené, vyrostlé z živých údů nejsilnější kapely velké indonéské scény - BLOODY.GORE. Celkově velemocně naklepaný, však do častých melodických vycinkávek blížících se kamsi k uvolněnějším NECROPHAGIST či SUFFO z dob "Pierced.." se vznášející. Nepíšu o bozích milosrdně kříšících zkomírající deathovou zemi, ale o milém překvapení odkudsi. Ať už na zmińovanou dvojku (ha), či na zbytek špičky brutal deathu samozřejmě nemají, ale v Evropě by se zdaleka neztratili. DISAWOVED by předčili osobitým pojetím a ani rostoucím BEHEADED by nemínili jen čumět na paty. Zvuk jim tedy ale nepřidal. Kopák zní jak když si prdnete pod vodou a zvuk kytar, i když se z nich jejich vlastníci tahají co se dá, onu velkolepou nadnesenost silně utápí. Obávám se, že se nevyhnu lehoulinkému přirovnání či "zařazení", jen pro představu, někam mezi debut amíků VILE a právě mocnou novinku maltských BEHEADED, ovšem s všudypřítomnou sobě vlastní točenou melodikou. Název kapely neskrývaně inspirovaný úvodním songem z "Despise.the.Sun" samozřejmě také napoví.
Nejde tu o žádné drsňácké image, žádné hloupé vnucování se, ale v klídku si zakouřit je způsobem jak se překlenout přes otřesný zvuk.
Songy stopáže často kolem pěti minut se pohybující nabízejí propracované kompozice netočící se kolem jednoho, dvou či mála riffů. Samotného mě štve, že doma nemůžu najít onen zine, v kterém byl u rozhovoru s BLOODY.GORE otištěn jejich aktuální top five - SPIRAL.ARCHITECT, CYNIC, NECROPHAGIST.... Téměř "třičtvrteční" (rozuměj nadprůměrné) instrumentální výkony a vlastní xicht. Mrzutostí je riff objevující se s lehkými obměnami ve dvou sonzích a nešťastná, věřím že nechtěná, kopírka NECROPHAGIST v sedmém songu "Holly.halls.of.paranoia".
Složitější neskromné texty podávající (tuším) klasická témata s vlastním postojem/názorem. Není toho málo, naopak.
Jde o osobní názor, ale Deatherovy kresby mi připadají často ne zcela přesně vystihující či zachycující křivku/světlo/stín a motivy naháčů zpoutaných drápami vyzbrojenýmy chapadly se mi prostě nelíbí. Tedy ani obal, který neuráží, není ničím vyjímečným. Logo se ovšem Deatherovi povedlo fantastické, zcela korespondující s technickou, temnou a brutální produkcí FUNERAL.INCEPTION.
Moc rád bych dodal, že o této talentované brusce ještě uslyšíme, ale Indonésie coby země původu je handicapem, podívejme kde jsou/nebo kdo zná čilské COPROFAGO... a jaká je to hudba...

Recenze dalších autorů

Přihlašte se pro přidávání recenzí.

Tvé hodnocení:

Tagy:

Funeral Inception

aktuálně

diskuze