Autor: 85 Uživatelé: - Tvé hodnocení: hodnoť
The Talkies

GIRL BAND - The Talkies

The Talkies je v nejlepším slova smyslu divná deska a jedno z největších překvapení loňskýho roku.

The Talkies začíná zhruba tam, kde předchozí počiny Girl Band skončily. Otvírák Going Norway zní jako kdyby odtažitou noise kytarovku norskýho střihu (na mysl přichází třeba Noxagt nebo Staer) hráli vyžilí rockeři za zenitem, který pořád maj chytlavý motivy v ruce, ale už se do nich zhusta vkrádá deprese a lhostejnost. Největší hitovka na albu, a zároveň jediná věc, která doslovně navazuje na minulost.

Girl Band

Hned z následující Shoulderblades je totiž jasný, že se hudební vkus Girl Band výrazně posunul k elektronice. To není až takový překvapení, přece jen kluci už měli dříve na svědomí výtečnou předělávku techno matadora Blawan, ale tentokrát je vliv přiznanej naplno. Bicí tepou v pomalejch tanečních rytmech, kytary a basa dohromady zněj spíš jak industriální samply, a hranice mezi noise rockem a zatěžkaným, pomalým technem se stírá. Tahle širší zvuková paleta kapele jednoznačně prospívá.

The Talkies je náladová deska, která dobře ví, jak s jednotlivými náladami pracovat a vykreslit i jejich nejjemnější odstíny. Je to v nejlepším slova smyslu divná deska a jedno z největších překvapení loňskýho roku.

Recenze dalších autorů


Přispěj do diskuze

Jo, u techna jsem se nechal trochu unest, ani uz nevim co jsem s tim poslouchal ve stejnou dobu, ze mi to takhle vylezlo:) Ale hlavne co se atmosfery tyce, tak my to obcas nejaky industrialni techno/elektroniku silne pripomina (treba takova shoulderblades). Daleko vic nez jejich predchozi veci...

dobrá deska. tím technem bych tolik nemával, přijde mi to pořád jako kytarovka, ale asi vím, co máš na mysli..

Tvé hodnocení:

Tagy:

Girl Band, The Talkies, noise rock, techno, post-punk, indie rock

aktuálně

diskuze