Přáli jste si někdy být nesmrtelní? A dokážete si vlastně představit, co všechno by to znamenalo? Právě určité zamyšlení nad tímto tématem přináší nová deska Visions českobudějovické smečky DESIRE FOR SORROW, která právě vychází u MetalGate Records! Nástupce úspěšného debutu At Dawn of Abysmal Ruination je koncepčním počinem, v jehož jádru leží příběh právě o lidském triumfu nad smrtí a s ním spojenými následky, zasazený do cyberpunkové budoucnosti a zhmotněný skrze melodic blackmetalový soundtrack, který oproti předchozím počinům nabyl na symfoničnosti, nicméně, jak vidno ze singlu Army of the Dying, zároveň neztratil nic ze své syrovosti.

Topografie Visions se sestává z celkem jedenácti skladeb, z čehož dvě jsou instrumentální a zbylých devět prezentuje již zmíněný futuristický narativ. Nad jejich podobou bdělo brněnské studio Sonidos, kde se album nahrávalo, a kde rovněž probíhal mix a mastering. Cyberpunkový koncept alba reflektuje i jeho vizualizace, která pochází z dílny grafického studia All4Band.

DESIRE FOR SORROW působí na domácí scéně od roku 2009. Od té doby stihli vydat demo Angels of Revenge (2010), již zmíněný debut At Dawn of Abysmal Ruination (2013) a EP The Rotten Brood (2016), které vyšlo na split albu s havířovskými Desire for SorrowAwrizis. V roce 2014 se DfS zúčastnili pátého ročníku soutěže kapel MetalGate Massacre, který vyhráli. O rok později pak kapela absolvovala své první evropské turné.

Druhé studiové album Visions vychází u MetalGate Records ve formátu digipak. Desku je možno zakoupit na MetalGate e-shop, nebo v jednom z prodejních míst, jejichž seznam naleznete na našem webu.

Desire for Sorrow:
Ziky - kytara, zpěv
Johny - klávesy, zpěv
Horvi - kytara
Vlajda - basa
Bubno - bicí

www.metalgate.cz
www.desireforsorrow.com

Přispěj do diskuze

dobrej zvuk a celkove dost v pohode!

aktuálně

diskuze