METALGATE RECORDS UVÁDÍ: POSTCARDS FROM ARKHAM – SPIRIT

Marek „Frodys“ Pytlik se opět hlásí o slovo! Je tomu přesně půl roku, co se objevila deska Dreadful Reflection jeho hybrid metalové skupiny AWRIZIS, a voilà, tento agilní hudebník a skladatel o sobě dává vědět znovu. Tentokráte z tábora post rockových POSTCARDS FROM ARKHAM a v jiné podobě, než jsme zvyklí. Dámy a pánové, je nám velikou ctí představit první zcela akustické album v historii našeho vydavatelství. Přivítejte Spirit! Tento zbrusu nový počin představuje kompilaci osmi písní oděných do slušivého, odlehčeného atmosféricko-folkového hávu, přičemž pouze jedna z nich se nenachází na žádné studiové desce POSTCARDS FROM ARKHAM. Přebal zdobí originální soví maskot, jenž se poprvé objevil v klipu Owls Not What They Seem a kapelu provází na koncertech od Manta & Dissonance Tour. Nahrávací proces trval od března do srpna 2018, avšak samotný nápad na akustické album je mnohem starší.

„Hlavní inspirací mi v tomto případě byly desky The White od AGALLOCH, Damnation od OPETH a Dethroned And Uncrowned od KATATONIA,“ říká o novince Marek a dodává: „Vždycky jsem chtěl natočit zcela akustické album. Ten nápad jsem v sobě nosil asi deset let a nyní se stal skutečností.“ Fakt, že akustická aranžmá jsou pro POSTCARDS FROM ARKHAM přitažlivá, potvrzuje více než dvacet unplugged koncertů, které kapela odehrála v rámci speciálního turné „Busking Ritual“ i mimo něj (a dodejme, že s akustickým setem skupina rozhodně hodlá brázdit naši republiku i nadále). Bylo to však bezesporu právě na tomto unikátním turné – které spojilo buskingová vystoupení v parcích, na ulicích a náměstích s večerními akustickými koncerty v kavárnách, čajovnách a barech – kde dozrálo Frodysovo rozhodnutí podobnou desku skutečně zrealizovat.

Spirit však není jen akustickým „best of“ albem. Je důležitou součástí diskografie POSTCARDS FROM ARKHAM, neboť představuje most mezi poslední studiovkou Manta a připravovanou dlouhohrající novinkou, která se začne nahrávat v roce 2019.

A závěrem dodejme malé doporučení k poslechu od maestra Frodyse: „Spirit si nejlépe si vychutnáte v čajovně při vodní dýmce nebo za deštivých podzimních dní.“ Nuže, nachystejte své přehrávače a sluchátka. Podzim se pomalu ale jistě blíží a tento počin bude dokonalým společníkem, ať už se vám zasteskne po teplých slunečních paprscích nebo budete potřebovat zdůraznit šedavou podzimní melancholii.

Speciální akustické album Spirit od POSTCARDS FROM ARKHAM vychází u MetalGate Records ve formátu digibook. Objednávejte na MetalGate e-shop!

www.metalgate.cz
 www.facebook.com/PostcardsFromArkham

Přispěj do diskuze

aktuálně

diskuze