Akce

10.04.2012, Lucerna Music Bar

A Banquet si na křest své debutové desky pozvali hosty z Itálie a ze Slovenska

A BanquetA BanquetPražská kapela A Banquet, která svým hudebním stylem, který nazývá futu-roll, oslnila nejen domácí publikum, ale i hudební kritiky, kteří ji řadí mezi největší naděje domácí hudební scény, zveřejnila informace k vydání a křtu svého debutového alba. Deska, kterou A Banquet nahrávali koncem loňského roku v Chicagu s renomovaným producentem Stevem Albinim (Nirvana, Pixies), se bude jmenovat 

A Banquet

BREATH, bude obsahovat 11 písní a vyjde na jaře letošního roku. První singl s názvem Far Away však kapela vypustí ve formě nového videoklipu do světa už začátkem března.

„Breath jako nadechnutí k něčemu novému, Breath jako něco, co je naší součastí, BREATH, naše debutová deska, do který jsme ze sebe dali maximum,“ říká frontman kapely Mathieu von A Banquet k názvu alba.

Desku, kterou kromě Albiniho produkuje také Boris Carloff a kterou právě společně dokončují, kapela pokřtí 10. dubna v pražském Lucerna Music Baru. A Banquet však již před dokončením alba vstoupili do letošního roku více, než dobře. MF Dnes je označila jako č. 1 mezi kandidáty na hudební hvězdy letošního roku na domácí scéně, jejich poslední klip Lost in Your Shades se už několi týdnů drží mezi TOP 5 diváckých přání na MTV a čerstvě pak byla kapela nominována v anketě Žebřík jako Objev roku 2011.

Kapela v souvislosti se svým křtem oznámila jména zahraničních hostů, kteří se jejich slavnostního koncertu zúčastní. Budou jimi slovenští Talkshow a Low-fi z Itálie.

Talkshow je slovenská indie-rock/post-punková kapela založená v roce 2008 v Bratislavě. Zvuk kapely je založený na agresivních melody-garage rock-sound riffových kytarách, mohutné base, tvrdých bicích, temných klávesách a expresivním zpěvu. Low-fi je italské kvarteto vedené dvojčaty Alessandrem a Adrianem. Se svým new wave/electro/post-punkem se podíleli na několika kompilacích a odehráli spousty koncertů napříč Itálií a východní Evropou. V roce 2010 vydali u Octopus Records své EP a nedávno jim vyšlo jejich debutové album What We Are Is Secret.

„Křest desky v Lucerně bude oslavou naší skoro roční práce na desce. Za tu dobu jsme se toho hodně naučili a zase vyvinuli futu-roll dál. Zároveň to bude první koncert v Praze po téměř půlroční pauze, kterou jsme věnovali nahrávání. Takže si to určitě nenechte ujít, budeme mít opravdu spoustu novinek!“ vzkazuje Mathieu.

Více info na: 
www.a-banquet.com
www.facebook.com/abanquet
www.musicbar.cz
www.facebook.com/lucernamusicbar
www.dsmacku.com
www.facebook.com/dsmackupromotion


Začátek akce: 20:00
Info: 130 Kč + poplatky (Ticketpro, Ticketstream a Ticketportal), bez poplatku v pokladně Lucerna Music Baru; na místě 160 Kč
Odkazy:

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze