Akce

15.03.2014, Klub 007 Strahov

ARMS AND SLEEPERS SOLO (US)

Arms and SleepersPřesně po roce se do Prahy vrací pravidelní návštěvníci zdejších klubových pódií. Tvorba amerických Arms and Sleepers bývá řazena do škatulky trip-hop, škála vlivů na jejich nahrávkách ale sahá od ambientu přes post-rock až třeba po chillwave. Ruku v ruce této otevřenosti jde relativní přístupnost hudby A/A/S, která by se ale neměla zaměňovat za uměleckou bezzubost. Při pozorném poslechu překvapí skladby kapely svojí komplexností, která bývá na koncertech ještě umocněna použitím videoprojekcí.

Arms and Sleepers se dali dohromady v Bostonu v roce 2006 a od té doby si udržují nezvykle vysoké pracovní tempo. Kromě 16 alb a EP se jejich hudba objevila v mnoha krátkých filmech a televizních reklamách. Nadto kapela často koncertuje, jen do České republiky zavítala od roku 2009 sedmkrát. Legendární je například její vůbec první vystoupení v kopřivnickém Nora Clubu či společná vystoupení se zpěvákem Benem Shepardem z kapely Uzi & Ari.

Jádro kapely sice tvoří pánové Max Lewis a Mirza Ramic, naživo je ale možné Arms and Sleepers zastihnout v mnoha konfiguracích personálního obsazení. Letošní pražský koncert tak odehraje pouze Mirza Ramic, jinak ale nebude chybět nic z toho, na co jsou zvyklí pravidelní návštěvníci tuzemských vystoupení A/A/S. Kromě průřezu z jejich bohaté diskografie zazní především úplně nové skladby, první od tvůrčí pauzy, kterou si Lewis s Ramicem vybrali na konci roku 2012.

V roli předskokana se představí domácí chillwaveový producent Aid Kid. Jedná se o pseudonym Ondřeje Mikuly z elektronického dua Dignity Dope, který má kromě vlastních skladeb na kontě remixy pro Lenku Dusilovou či skupinu Deaths. Aid Kid pochází z agilní bookingové stáje Flexy, která kromě něj zastupuje jména jako Kittchen, post-hudba či Felix!

webová stránka Arms and Sleepers: http://armsandsleepers.com
Arms and Sleepers na SoundCloud.com: https://soundcloud.com/arms-and-sleepers
Aid Kid na Bandzone.cz: http://bandzone.cz/aidkid
Aid Kid na SoundCloud.com: https://soundcloud.com/aid-kid


Začátek akce: 19:30
Info: vstupné 150 Kč v předprodeji, SMSTICKET.cz, 230 Kč na místě
Odkazy: Arms And Sleepers: Marast databáze Myspace Homepage Wikipedia
Last.FM: link
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze