Akce

26.09.2018, MeetFactory

CHAD VALLEY a jeho imaginární hudba poprvé v Praze

Jednou vedl téměř desetičlennou skupinu Jonquil, jednou vydal album se stejně dlouhým výčtem hvězdných jmen, jednou zkouší sám sebe. S třetím albem se synthpop britského hudebníka Huga Manuela, skrytého za jménem Chad Valley, vydává na romantickou výpravu do osmdesátých let. Poprvé zavítá Manuel a jeho klávesy do Prahy a smíchovské továrny 26. září.

K tvorbě svého třetího alba se Hugo Manuel vrátil domů do Oxfordu, aby se znovuzrodil. Z Jonquil, jeho někdejší skupiny, si vzal to nejlepší – hrávali spolu popově laděný math-rock, který místy přecházel k něžnému r’n’b. Manuela ovšem po určité době začalo společné rozhodování unavovat a vydal se na sólovou dráhu. Imaginary Music (2018), které vyšlo letos na jaře, vzniklo poté, co mu byl odcizen počítač s veškerou tvorbou. Místo toho, aby se jej pokusil vykřesat ze vzpomínek, se rozhodl pro jednou nevycházet z vyprávění autobiograficky laděných příběhů, ale pojmout nově svou tvorbu jako koncepčně laděnou záležitost.
Výsledek cituje jako zdroje inspirace nasládlou romantickou hudbu z osmdesátek, a to ať už China Crisis a Prefab Sprout, tak i méně esoterické a bombastické skupiny jako Toto and Heart. Oproti předchozímu, koprodukovanému albu Entirely New Blue (2015), a dřívějšímu Young Hunger (2012), na něž Chad Valley přizval plejádu hostů (Twin Shadow, Totally Enormous Extinct Dinosaurs, Active Child, Glasser či El Perro Del Mar), je jeho třetí počin v podstatě sólovou zkouškou. Imaginativní hudbou, která vzdává hold baleárskému popu, se nese opojný falzet.

„Ve světě je sakra velké množství oplzlého popu, přitom já ho mám vlastně rád,“ nastiňuje Manuel, odkud vítr vane. „Vyrůstal jsem s myšlenkou, že pop je sprosté slovo pro skupiny jako třeba Steps, jejichž hudba nikdy nebude dobrá ani jako retro, ani ironicky cool.” Že bere Manuel popkulturu s nadhledem koneckonců dokládá i pojmenování jeho sólového projektu – „Chad Valley” je starý známý britský výrobce hraček pro děti.

Chad Valley působí jako bodrý osmdesátkový bard, jenž se bezstarostně houpe v rytmu chill wave. Poprvé jeho tóny rozezvučí nově zrekonstruovaný sál MeetFactory ve středu 26. září. Na podobné vlně se bude vlnit továrna také den nato, když dorazí bulharská raperka DENA.

 Více:

chadvalley.bandcamp.com
facebook.com/chadvalleymusic

Vstupenky:

190 Kč na www.meetfactory.cz
190 Kč (+ případné poplatky) v ostatních předprodejích
250 Kč na místě

Předprodeje:

Ticketportal, GoOut a www.meetfactory.cz


Začátek akce:
Info: 190 / 250 Kč na místě
Odkazy:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze