Akce

20.01.2012, KC Vltavská

CUT HANDS čili William Bennett

Cut HandsV pátek 20.1.2012 se v Galerii Divus uskuteční pod hlavičkou Cut Hands exkluzivní performance legendy extrémní elektroniky a jednoho ze zakladatelů žánru power electronics, Williama Bennetta, leadera amerických Whitehouse. O roli domácího supportu se postará projekt S/M a Dj Aitcher Clark v Vjem Pleionem!

William Bennet’s Cut Hands

Nestor extremní elektroniky William Bennett se proslavil hlavně založením a následným působením v legendárních Whitehouse, jedné z nejextrémnějších power electronics skupin vůbec.  K šokujícímu vyznění Whitehouse přispěl posléze v devadesátých letech i spisovatel Peter Sotos, který obohatil výrazové prostředky Whitehouse o svou celoživotní obsesi – patologii masových vražd a násilných trestných činů.

Projekt Cut Hands představuje výrazně rytmičtější tvář tvorby Williama Bennetta. Mezi stěžejní kompoziční složky patří zejména tradiční hudba afrického kontinentu smíchaná s rytmickou elektronikou, post industriálně laděnými pasážemi a psychedelickým oparem 60tých a 70tých let. Celkové vyznění skladeb Cut Hands je výrazně temné se zřetelem k bicím a rytmickým nástrojům, jejichž aranže nemají daleko k aranžím projektů jako Z’EV či ranějším Einstürzende Neubauten. Projekt byl vydán na Williamově vlastním labelu Susan Lawly.

S/M

O roli domácího supportu se postará počtem proměnlivé trio S/M, tvořené jednotkami A, S, J. Počátky tohoto souboru sahají až k počátkům české industriální/extremně elektronické scény, kdy vycházejí jako přímá emanace legendárních Suicidal Meditations. Od doby svého vzniku se S/M představili na bezpočtu festivalů jako Alternativa, Pražském Bienale či Prague Industrial Festival. Těšit se můžete na dark ambient/industriálně improvizovanou experimentální hudbu podbarvenou rozličnými výrazovými prostředky.

Po celý večer přispějí k výborné atmosféře i Dj Aitcher Clark a Vj Pleione mixem sahajícím od ambientně/industriálního minimálu až po rytmicky laděné tracky. Těšit se můžete i na výrazně posílený sound systém, HD video projekci a hlavně krásné prostředí galerie Divus v budově KC Vltavská.


Začátek akce: 19:30
Info: 250 Kč
Odkazy:

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze