DAUGHTERS a LAHAR v sobotu!

DAUGHTERS a LAHAR v sobotu!

article_285_px2

=sobota 11. listopadu, 20.00 @ Praha, klub 007=

Těžká psychóza, koncentrovaná do třiadvaceti minut. Totálně úchylná kapela, vedle který vypadají The Locust jako usedlí břídilové. Letošní deska Hell Songs od pětice bláznů Daughters jednoznačně dostává svýmu názvu: tahle muzika přišla přímo z pekla.
Na Daughters (hrajou tu ex-členové As The Sun Sets) není hezkýho vůbec nic. Je to konfrontační záležitost, která pálí a bodá. První „album“ s názvem Canada Songs vyšlo v roce 2003 na Robotic Empire, bylo dlouhý jedenáct minut a přineslo nekompromisní sypačku s šíleným jekotem Alexise Marshalla. Hell Songs už má podporu Hydrahead a kapela se rozjela: deset zářezů na ploše třiadvaceti minut sice vychází z dynamiky Canada Songs, ale celkově už jsou Daughters jinde. Je tu nemocná rozklíženost Birthday Party – jejich Marry Me (Lie, Lie) mimochodem Daughters nahráli pro tribute kompilace Release The Bats, která vyšla na Three One G – pošahaná kytarová

article_285_px3

mazanice Chinese Stars, zuřivost The Locust nebo Orchid, nepředvídatelnost Lightning Bolt, schizoidní zvukový pletence Arab On Radar… to všechno můžete na Hell Songs slyšet. Je to zákeřná deska, která vám jde přímo po krku. Grindcore ve spárech chlápků, pro který není nic svatý. Brutální, nekompromisní, ale při tom všem taky zvráceně zábavná muzika.
Hodně diskutovanou změnou prošel i hlas Alexise Marshalla, jehož řev se vyvinul v divnej projev, kterej osciluje mezi Davidem Yowem z The Jesus Lizard a Nickem Cavem. „Že už neřvu? No a co? Už to byla nuda, necejtil jsem v tom žádnou výzvu,“ říká Marshall. „Řval jsem jak blázen deset let, tak jsem potřeboval změnu. A seru na to, co si o tom kdo myslí,“ dodává.
Ve zmatenejch recenzích se objevujou překvapivý srovnání s Cpt. Beefheartem, Melt Banana, Pussy Galore, Hella, Dillinger Escape Plan a dokonce s The Make Up. Takhle širokej rozptyl dokazuje jediný: s Daughters si nikdo moc neví rady – a to je to nejlepší doporučení. Tahle kapela si jde po svým. „Když se začneme starat o to, co chtějí lidi slyšet, tak to znamená, že se přestáváme starat o to, co chceme slyšet MY,“ říká Marshall.
Předkapelou Daughters bude písecký fastcorový/thrash komando Lahar, jedna z nejlepších a nejpřesvědčivějších živejch kapel v Česku.
---- -- ---- -- ---- -- ----
://weareDaughters.com (USA, HydraHead Rec)
://mySpace.com/Laharfastcore (CZ, Samuel Rec)

article_285_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze