Akce

15.02.2016, Klub FAMU

Do Prahy se vrací hypnotičtí experimentátoři NADJA

Aidan Baker a Leah Buckareff jsou Nadja a Nadja je stará známá. Původně kanadské a nyní v Berlíně usazené duo patří mezi nejplodnější kapely v oblasti experimentální, s ambientem i hutnými metalovými plochami koketující tvrdé hudby. Ač stará známá, v Praze se Nadja dlouho neukázala (Bakerovy sólo návštěvy nepočítaje, loni s B/B/S nebo před Ulrichem Schnaussem v Paláci Akropolis), tím zajímavější bude její návrat.

Od roku 2003 vydala Nadja desítky nahrávek, které dostaly nálepky jako ambient doom, dreamsludge nebo metalgaze, což dává docela dobrý obrázek toho, čeho se dočkáme naživo: tedy potemnělých, tu krutých, tu konejšivých zářezů kytary, které obestírá proměnlivá atmosféra přibližující tuto hudbu i posluchačům jiných žánrů. Mají za sebou nespočet spoluprácí, mj. s kapelami Vampillia či OvO. I přes kvantum nahrávek si stále uchovávají nezaměnitelný rukopis a hlavně zvukomalebnou působivost.

Koncert zahájí Rouilleux, ze scény okolo labelu KLaNGundKRaCH vzešlý projekt Luboše Rezka, který se po debutovém albu „Zugzwang“ (2011) rozrostl v regulérní kapelu se členy jinak spjatými s White Wigwam či IQ+1. Jejich album „Scatter Your Soul“ mixoval Tomáš „Federsel“ Procházka (B4, Gurun Gurun a d.).

Koncert se uskuteční ve stále ještě nových prostorách klubu FAMU, které dají vzpomenout to nejlepší ze zaniklého univerzitního sklepa K4. Vstupenky v předprodeji jsou k dostání za 210 korun, na místě budou o sedmdesát korun dražší.

Pořádají společnými silami ][, Cáry mlhy, Letmo Productions, Naše koncerty a River Promotions.

NADJA (CA) + ROUILLEUX (CZ)
15. února 2016, 21:00
klub FAMU, Praha (Smetanovo nábřeží 2)

předprodej: https://goout.cz/cs/listky/nadja+rouilleux/ubk/

http://nadja.bandcamp.com (Nadja)
http://music.rouilleux.net (Rouilleux)
https://www.facebook.com/doublebrackets/ (][)
http://carymlhy.blogspot.cz/ (Cáry mlhy)
https://www.facebook.com/Letmo.Productions (Letmo Productions)
http://www.the-aardvark.cz/nase-koncerty (Naše koncerty)
http://www.riverpromotions.eu (River Promotions)


Přispěj do diskuze

Nemáte někdo zájem o lístek? Za sto kaček, přeposlal bych email s údaji, já se tam zítra nedostanu.

aktuálně

diskuze