Akce

21.07.2017-22.07.2017, Volyně - koupaliště

Enter The Eternal Fire Festival 2017

Zdravíme všechny fanoušky UG metalu a hlásíme se s novinkami z tábora Enter The Eternal Fire Festivalu!

Jak bylo oznámeno před týdnem, náš festival, který se uskuteční 21 - 22. července 2017 ve Volyni, pomalu ale jistě uzavírá výběr kapel pro příští ročník. Minulý týden jsme se s vámi podělili o první dvě kapely (českou stálici AVENGER a italské VALGRIND).

MÖRKHIMMEL (ČR) je zjevení na extrémní scéně, které je opravdu obtížné někam zaškatulkovat. Hlavní skladatel a mozek kapely David Kříž spolu s jeho věrným souputníkem bubeníkem Havranem ve své minulosti zanechali zásadní vrypy v české emo HC scéně ve formě nahrávek vysoce ceněných kapel THEMA ELEVEN a MOTHER. V aktuální tvorbě Morkhimmel nezapřou svoji lásku ke švédskému death metalu ale ani k špinavému punku, tu a tam se dokonce hudba zahoupá v mega hutném stoner groovu. To vše korunuje Slávkův hrdelní řev na pomezí death a black metalu. Jeden by možná podotkl, že tento popis zní jako nesourodá směsice, ale v momentě kdy je vše podpořeno špinavým ultrahutným soundem a přesvědčivým pódiovým podáním, máte před sebou osobitou a svébytnou kapelu, která si vytvořila svůj vlastní ksicht a ten dále umně opečovává a rozvíjí. Ke shlédnutí zde:  http://etef.cz/morkhimmel/

Je libo vysoce kvalitní black metal se symfonickými prvky? Nu dobrá. Zalovili jsme ve vodách UG scény v BENELUXu a objevili jsme pozoruhodné belgické uskupení SAILLE. Kapela funguje teprve od roku 2008, ale line-up je postaven z muzikantů s velmi bohatými předchozími zkušenostmi. Tomu odpovídá vysoko nasazená instrumentální laťka (zejména bubeník a skladatel symfonických aranží jsou magoři :-). Kapela má na kontě 4 alba, z nichž poslední "Gnosis" je venku teprve pár týdnů. Na aktuálním počinu se kapela posunula od rozmáchlé symfoničnosti spíše k temnotě, disharmonii, intenzitě ve vysokých otáčkách. Tohle bude zlo! Ke shlédnutí zde:  http://etef.cz/saille/

NAHUM (CZE) - tuto kapelu jsem poměrně dlouho přehlížel coby "pravděpodobně nějakej grind" - ono similarita názvu s jistou švédskou legendou k tomu vybízí :-). O to větší jsem utrpěl šok (v příjemném slova smyslu), když jsem si kapelu skutečně poslechl. Wow, tohle je prvotřídní šlapavý thrash death metal! Nevím nakolik je tato kapela v povědomí u nás v jižních končinách, každopádně je čas dát jim zasloužený prostor  Naprosto dospělá kapela, která má svůj ksicht, umí kurevsky dobře hrát, a má neskutečný tah na branku... Ke shlédnutí zde :
http://www.nahum.cz
https://www.facebook.com/nahummetal
https://nahumofficial.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/nahum
https://www.youtube.com/user/NahumOfficial

AUTHOR (FIN) - I na třetí ročník zavítají hosté ze země tisíců jezer. Byť Author zatím nedosahují věhlasu jejich slavnějších kolegů Impaled Nazarene, s kterými jsme měli tu čest v roce 2016, i jejich black metal má rozhodně co říci, a uvidíme, kam se pánové dostanou třeba za 10 let. Zatím jsou čerství na scéně, mají na kontě pouze jedno EP s názvem "Kuolevaisen Kirous" , zajímavostí je jiná sestava ve studiu a jiná pro live rituály. Kapela sama svoji tvorbu označuje jako "pure finnish darkness"...  uvidíme (teda pokud nekecaj tak vlastně neuvidíme :-). Ke shlédnutí zde :
https://www.facebook.com/AuthorOfficial
https://www.youtube.com/user/Morgoth1687

Máme velkou radost, že se podařily odstranit konflikty termínů a poprvé ve Volyni vám zahraje thrashová mlátička Murder Inc. Jedná se o mladou kapelu z Berouna, která na sobě neskutečně maká, zraje nahrávku od nahrávky a postupně se stává sázkou na jistotu i co do kvalitních živých vystoupení. Hrají neskutečně energický, zběsilý, syrový thrash metal. Ke shlédnutí zde:
http://bandzone.cz/murderinc
https://www.facebook.com/RawThrash666
https://www.youtube.com/watch?v=v8YkY2q9hYc

Dost bylo předkrmů, co takhle sáhnout do vyšších pater? Je nám velikou ctí, že vám můžeme oznámit pátečního headlinera. Nebude jím nikdo menší než švédská death metalová ikona Demonical. Náš fest už měl tu čest hostit více kapel, které uctívají stejného boha (chrastivý zvuk kytarového boosteru Boss HM-2), tentokráte se však zvukařovy kontrolky rozžhaví do běla a my si vychutnáme lekci, jak že se švédský death metal opravdu má hrát - pravý originál made in Sweden, od praotce žánru (tahoun kapely Martin Schulman se na death metalové scéně pohybuje téměř 30 let). Ke shlédnutí zde:
http://demonical.net/
https://www.facebook.com/Demonicalofficial
https://www.youtube.com/user/Demonicalofficial
https://www.instagram.com/demonicalofficial/

DEMIMONDE je pozoruhodný český spolek, který co kvantity tvorby není zrovna nejplodnější. Kapela vznikla před úctyhodnými 20 lety a za tu dobu zvládla vypotit pouhých 5 nahrávek. Ale pozor, pokud něco s logem Demimonde vyjde, stojí za to, věnovat tomuto počinu náležitou pozornost, neb (minimálně v českých luzích a hájích) zpravidla nemá obdoby. Aktuální deska "Cygnus Oddysey" zastihuje kapelu v životní formě, skvělý zvuk alba korunuje neuchopitelný koktejl stylů (deaththrash? black? elektronika? příchuť moderny?). Toto je sofistikovaná hudba pro náročné posluchače a aby vyzněla, je nutná příznivá konstelace více faktorů, přičemž naprostá nezbytnost je kvalitní zvuk na pódiu i pod ním. ETEF je v tomto směru skvělou volbou (návštěvníci minulých ETEF ročníků kvality firmy DrábSound jistě rádi potvrdí), takže držíme palce ať to zní skvěle minimálně jako z desky. Ke shlédnutí zde: http://etef.cz/demimonde

IXXI je švédská kapela, kterou snad není potřeba až tolik představovat, pozornému fanouškovi jistě neuniklo, že v našich končinách hrají poměrně často a to i na prestižních akcích. Tito raraši ze Stockholmu produkují hudbu v ostrém kontrastu vůči DEMIMONDE - přísahají na převážně střednětempý black metal bez zbytečných příkras či kompromisů, skandinávský model vysoké kvality, ostatně za vše hovoří labely, které se jich ujmuly - nejsou pod nikým menším než renomovanými Osmose Productions, dříve Candlelight Records. Ke shlédnutí zde: http://etef.cz/ixxi

OUTRE je spolek z polského Krakova. Pokud někdo od boku tipne, že to bude nějaký náklep (co by taky člověk čekal jiného od polské kapely, že :-), tak tedy ano, neplete se (já čekam, kdy se konečně provalí, kde tam maj fabriku na bicí roboty nerozeznatelné od živých, tohle fakt neni normální :-). Ale není to tak přímočará vyhlazovací jízda jako třeba jejich krajané Infernal War - zde hrajou prim kytarové stěny, harmonie, rozklady, otevřené akordy, protkané širokou škálou emocí, od totálních disharmonických schíz, až po takřka primordiální slovanskou melodiku. Byť by jakékoliv přirovnávání mohlo být zavádějící (OUTRE znějí jako OUTRE a basta), fans polské a francouzské BM scény by měli zbystřit. Toto je, co do hudební náplně, první liga. Ke shlédnutí zde:
http://etef.cz/outre/

ANGREPP je o něco umírněnější a tradičnější kapela ze Stockholmu - Švédsko, inu každá země má své klenoty, na které je po právu hrdá a pokud v tvorbě těchto borců slyším vlivy třeba NIFELHEIM, není se co divit, natož něco vyčítat. Ke cti ANGREPP nutno přiznat, že byť se jedná o tradiční styl, kde už vše bylo řečeno 666x, pánové mají talent vyvolat časy dávno minulé. ANGREPP staví hudbu na drivu, melodice, pěkných sólech a všechno odsejpá bez sebemenšího náznaku nudy. Nic nového zde nehledejte, ale kvalita je přítomna. Pro fans old school black/thrash/heavy super pamlsek. Ke shlédnutí zde:
http://etef.cz/angrepp/

BEHEADED (MALTA) - předpokládáme, že tito death metaloví veteráni nejsou pro fans nejbrutálnějších odnoží hudby neznámí. Fungují od roku 1991, vydávají desky pod renomovaným labelem Unique Leader Records a koncert na ETEFu nebude ani zdaleka jejich první návštěva v našich končinách. Zejména letošní sezónu mají opravdu nabitou, právě jim totiž vychází skvělé novinkové album "Beast Incarnate". To je katapultuje do popředí zájmu vyznavačů sypaček a ultratechnických riffů víc než kdykoliv předtím a nutno přiznat, že zcela oprávněně. Vše zde maká s naprostou precizností švýcarských hodinek (nebo bourací linky na jatkách ?). Prostě masakr...

Ke shlédnutí zde: http://etef.cz/beheaded

HELSLAVE (ITA) - z hlubin římského undergroundu se za námi vypraví tito našlápnutí death metalisté. Pod tímto jménem fungují necelých 10 let a mají na kontě demo, EP a debutovou desku "An Endless Path", kterou vřele doporučujeme k poslechu celou, nenudí do poslední vteřiny. Jedná se o přímočarý, vesměs rychlejší nářez (zhruba něco ve stylu Gorefest meets Hypocrisy meets Amon Amarth). Chlapi perfektně pochopili, že v jednoduchosti je síla, nesnaží se uhrát milion not za vteřinu, přesto jejich hudba nepostrádá chytlavost, melodii i brutalitu, vše korunováno skvělým zvukem a excelentním výkonem bubeníka. Tohle bude nátěr!
Ke zhlédnutí zde: http://etef.cz/helslave

INFEST (SERB) - je vůbec potřeba tyto rarachy z Bělehradu představovat? I ve Volyni jsme s nimi v minulosti již měli čest, takže leckdo už na vlastní oči a kůži okusil, co tato sebranka produkuje - nekompromisní, ultrarychlý death/thrash metal, poháněný kupředu charismatickým a energií překypujícím frontmanem Vandalem. Infest je v českých zemích poměrně častým hostem a dle jejich slov se k nám vrací opravdu velmi rádi. Přivítejme mistry a nechme se převálcovat jejich brutální show!
Ke shlédnutí zde: http://etef.cz/infest

FOB (CZE) - toto uskupení se loni dočkalo 20-ti letého jubilea (dodatečná gratulace, chlapi!) A troufáme si tvrdit, že kdo z českých metalistů o této kapele nikdy neslyšel, nemůže se považovat za opravdového metalistu. FOB po celá léta nepolevují v činnosti a to, ať už se to týká nespočtu koncertů ve všech možných i nemožných koutech naší vlasti, přes studiové počiny co každé dva roky. Zkrátka tato kapela maká, času, všem obtížím a problémům se sestavou navzdory. Jejich styl se za ty léta vyvíjel od dřevního thrash death metalu až po moderní formu extrémního metalu. Na tuto žánrovou skupinu nejsme na ETEFu primárně zaměřeni, ale FOB dosahují takových kvalit, že si zaslouží výjimku.
Ke shlédnutí zde: http://etef.cz/fob

RAMCHAT (SVK) - bratia pohané nás poctí svou návštěvou! Tato kapela z Martina je na scéně poměrně čerstvá, fungují teprve od roku 2013. Mají na kontě 3 nahrávky, z nichž zejména poslední album "Atrana" vzbuzuje v UG kruzích pozornost. Nejenom, že se jedná o kapelu, kterou vede zkušený UG harcovník Pavel "Hirax" Baričák (Lunatic Gods, Editor aj.), ale samotná produkce kapely je zajímavá. Texty jsou deklamované slovensky a věnují se slovanské historii a odkazu předků. Hudebně je to pestrý black death metal s growlem. Byť mladá, tak velmi vyspělá kapela.
Ke shlédnutí zde: http://etef.cz/ramchat

IMPURITUM (CZE) - tato brutal metal hydra se opět po čase ukáže naživo. IMPURITUM funguje, že spíš nefunguje :-). Jednotliví členové upřednostňují jiné oblasti života a muzika holt musí počkat. Paradoxně, o to jsou jejich vystoupení vzácnější a působivější. V kapele působí samí ostřílení borci a valivý střednětempý death metal v jejich podání zní, jako kdyby kapela zkoušela 3x týdně. A až se do toho Impuritum jednou opět pustí naplno, řádně provětrají místní metalový rybníček.
Ke shlédnutí zde : http://etef.cz/impuritum

Celkový line-up tedy vypadá následovně:

ASSASSIN (GER) - thrash metal - http://etef.cz/assassin

DEMONICAL (SWE) - death metal - http://etef.cz/demonical

IXXI (SWE) - black metal - http://etef.cz/ixxi

OUTRE (POL) - black metal - http://etef.cz/outre

ANGREPP (SWE) - oldschool black/thrash metal - http://etef.cz/angrepp

HELSLAVE (ITA) - death metal - http://etef.cz/helslave

SAILLE (BEL) - black metal - http://www.etef.cz/saille

QUASARBORN (SERB) - thrash metal - http://etef.cz/quasarborn

INFEST (SERB) - death/thrash metal - http://etef.cz/infest

VALGRIND (ITA) - death metal - http://www.etef.cz/valgrind

AUTHOR (FIN) - black metal - http://www.etef.cz/author

RAMCHAT (SVK) - pagan black/death metal - http://etef.cz/ramchat

AVENGER (CZE) - dark metal - http://www.etef.cz/avenger

MURDER INC (CZE) - thrash metal - http://www.etef.cz/murderinc

MÖRKHIMMEL (CZE) - death/black/punk/stoner - http://www.etef.cz/morkhimmel

F.O.B. (CZE) - modern metal - http://www.etef.cz/fob

NAHUM (CZE) - thrash/death metal - http://www.etef.cz/nahum

DEMIMONDE (CZE) - experimental metal - http://etef.cz/demimonde

IMPURITUM (CZE) - death metal - http://www.etef.cz/impuritum

To je z našeho tábora vše. Doufáme, že naší soupisku shledáte atraktivní a v létě se na této parádní party všichni sejdeme. Vstupenky jsou již v předprodeji. Pokud chcete získat lístky za výhodných 490 Kč, neváhejte, i tato druhá edice je již téměř rozebrána! Cena na místě bude 590 Kč.

I nadále můžete sledovat naše informační kanály, kde vás budeme informovat o případných novinkách, můžete se zde blíže seznámit s jednotlivými interprety apod. :

http://etef.cz
http://bandzone.cz/koncert/427446-volyne-areal-koupaliste-volyne-etef-enter-the-eternal-fire-fest-2017
https://www.facebook.com/events/1095782247206243

Metal rulez!
Honza / Rámus jménem celého týmu ETEF o.a.

*************************** translation**********************

ETEF OPEN AIR (CZE) ANNOUNCES NEW BANDS - NAHUM, AUTHOR (FIN)

Greeting to all fans of UG metal ! We have some fresh news for you !
As announced last week, our festival will happen on JULY  21 - 22,  2017 in Volyně (southwest CZE), we are finishing line-up for this year. Last wek we announced first two bands (AVENGER and VALGRIND), lets see two more fresh names now :

NAHUM (CZE) - One could easily get confused by their name which is similar to a swedish grind legend. NAHUM have a completely different story to offer though - wow, this is first class fast thrash death metal ! They are probably more known just in ther area (Ostrava), no idea if they ever played here in the southwest of CZE, anyway the time has come to gve them space and attention. This is 100% grown-up band, they have own face, their musical skills are amazing and drive is enormous ! Check them here:
http://www.nahum.cz
https://www.facebook.com/nahummetal
https://nahumofficial.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/nahum
https://www.youtube.com/user/NahumOfficial

AUTHOR (FIN) -  Well, Author is still not that known as their more famous colleagues Impaled Nazarene, who were so kind to headline 2016. Anway their black metal has an approach too, lets see, where these guys will be in 10 years. This is still new band on the scene, they have only one EP out, entitled  "Kuolevaisen Kirous" All the band is a child of J.V. who does most on the work in the studio, while he is using a full line-up for the live rituals. They label their art as "pure finnish darkness"...  Check them here :
https://www.facebook.com/AuthorOfficial
https://www.youtube.com/user/Morgoth1687
Thats all for now. We will bring every 14 days reports so watch out our sites to stay up to date ! Metal rulez !
http://www.etef.cz¨
http://bandzone.cz/koncert/427446-volyne-areal-koupaliste-volyne-etef-enter-the-eternal-fire-fest-2017

Zdar ! Honza / Rámus in the name of whole ETEF O.A. team


Začátek akce:
Info:
Odkazy: Nahum: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Demonical: Marast databáze Myspace Homepage  |  Saille: Marast databáze Myspace Homepage  |  Avenger: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Demimonde: Marast databáze Homepage Bandzone  |  Beheaded: Marast databáze  |  F.O.B.: Marast databáze Bandzone
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze