Akce

21.07.2017-22.07.2017, Volyně - koupaliště

Enter The Eternal Fire Festival 2017

Zdravíme všechny fanoušky UG metalu a hlásíme se s novinkami z tábora Enter The Eternal Fire Festivalu!

Jak bylo oznámeno před týdnem, náš festival, který se uskuteční 21 - 22. července 2017 ve Volyni, pomalu ale jistě uzavírá výběr kapel pro příští ročník. Minulý týden jsme se s vámi podělili o první dvě kapely (českou stálici AVENGER a italské VALGRIND).

MÖRKHIMMEL (ČR) je zjevení na extrémní scéně, které je opravdu obtížné někam zaškatulkovat. Hlavní skladatel a mozek kapely David Kříž spolu s jeho věrným souputníkem bubeníkem Havranem ve své minulosti zanechali zásadní vrypy v české emo HC scéně ve formě nahrávek vysoce ceněných kapel THEMA ELEVEN a MOTHER. V aktuální tvorbě Morkhimmel nezapřou svoji lásku ke švédskému death metalu ale ani k špinavému punku, tu a tam se dokonce hudba zahoupá v mega hutném stoner groovu. To vše korunuje Slávkův hrdelní řev na pomezí death a black metalu. Jeden by možná podotkl, že tento popis zní jako nesourodá směsice, ale v momentě kdy je vše podpořeno špinavým ultrahutným soundem a přesvědčivým pódiovým podáním, máte před sebou osobitou a svébytnou kapelu, která si vytvořila svůj vlastní ksicht a ten dále umně opečovává a rozvíjí. Ke shlédnutí zde:
http://etef.cz/morkhimmel/
Je libo vysoce kvalitní black metal se symfonickými prvky? Nu dobrá. Zalovili jsme ve vodách UG scény v BENELUXu a objevili jsme pozoruhodné belgické uskupení SAILLE. Kapela funguje teprve od roku 2008, ale line-up je postaven z muzikantů s velmi bohatými předchozími zkušenostmi. Tomu odpovídá vysoko nasazená instrumentální laťka (zejména bubeník a skladatel symfonických aranží jsou magoři :-). Kapela má na kontě 4 alba, z nichž poslední "Gnosis" je venku teprve pár týdnů. Na aktuálním počinu se kapela posunula od rozmáchlé symfoničnosti spíše k temnotě, disharmonii, intenzitě ve vysokých otáčkách. Tohle bude zlo! Ke shlédnutí zde:
http://etef.cz/saille/

NAHUM (CZE) - tuto kapelu jsem poměrně dlouho přehlížel coby "pravděpodobně nějakej grind" - ono similarita názvu s jistou švédskou legendou k tomu vybízí :-). O to větší jsem utrpěl šok (v příjemném slova smyslu), když jsem si kapelu skutečně poslechl. Wow, tohle je prvotřídní šlapavý thrash death metal! Nevím nakolik je tato kapela v povědomí u nás v jižních končinách, každopádně je čas dát jim zasloužený prostor  Naprosto dospělá kapela, která má svůj ksicht, umí kurevsky dobře hrát, a má neskutečný tah na branku... Ke shlédnutí zde :
http://www.nahum.cz
https://www.facebook.com/nahummetal
https://nahumofficial.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/nahum
https://www.youtube.com/user/NahumOfficial

AUTHOR (FIN) - I na třetí ročník zavítají hosté ze země tisíců jezer. Byť Author zatím nedosahují věhlasu jejich slavnějších kolegů Impaled Nazarene, s kterými jsme měli tu čest v roce 2016, i jejich black metal má rozhodně co říci, a uvidíme, kam se pánové dostanou třeba za 10 let. Zatím jsou čerství na scéně, mají na kontě pouze jedno EP s názvem "Kuolevaisen Kirous" , zajímavostí je jiná sestava ve studiu a jiná pro live rituály. Kapela sama svoji tvorbu označuje jako "pure finnish darkness"...  uvidíme (teda pokud nekecaj tak vlastně neuvidíme :-). Ke shlédnutí zde :
https://www.facebook.com/AuthorOfficial
https://www.youtube.com/user/Morgoth1687

Máme velkou radost, že se podařily odstranit konflikty termínů a poprvé ve Volyni vám zahraje thrashová mlátička Murder Inc. Jedná se o mladou kapelu z Berouna, která na sobě neskutečně maká, zraje nahrávku od nahrávky a postupně se stává sázkou na jistotu i co do kvalitních živých vystoupení. Hrají neskutečně energický, zběsilý, syrový thrash metal. Ke shlédnutí zde:
http://bandzone.cz/murderinc
https://www.facebook.com/RawThrash666
https://www.youtube.com/watch?v=v8YkY2q9hYc

Dost bylo předkrmů, co takhle sáhnout do vyšších pater? Je nám velikou ctí, že vám můžeme oznámit pátečního headlinera. Nebude jím nikdo menší než švédská death metalová ikona Demonical. Náš fest už měl tu čest hostit více kapel, které uctívají stejného boha (chrastivý zvuk kytarového boosteru Boss HM-2), tentokráte se však zvukařovy kontrolky rozžhaví do běla a my si vychutnáme lekci, jak že se švédský death metal opravdu má hrát - pravý originál made in Sweden, od praotce žánru (tahoun kapely Martin Schulman se na death metalové scéně pohybuje téměř 30 let). Ke shlédnutí zde:
http://demonical.net/
https://www.facebook.com/Demonicalofficial
https://www.youtube.com/user/Demonicalofficial
https://www.instagram.com/demonicalofficial/

To je z našeho tábora prozatím vše, budeme se vám pravidelně hlásit každých 14 dní v pátek, sledujte naše informační kanály ať nic nepropásnete!

http://www.etef.cz
http://bandzone.cz/koncert/427446-volyne-areal-koupaliste-volyne-etef-enter-the-eternal-fire-fest-2017

Zdar ! Honza / Rámus jménem celého týmu ETEF O.A.

*************************** translation**********************

ETEF OPEN AIR (CZE) ANNOUNCES NEW BANDS - NAHUM, AUTHOR (FIN)

Greeting to all fans of UG metal ! We have some fresh news for you !
As announced last week, our festival will happen on JULY  21 - 22,  2017 in Volyně (southwest CZE), we are finishing line-up for this year. Last wek we announced first two bands (AVENGER and VALGRIND), lets see two more fresh names now :

NAHUM (CZE) - One could easily get confused by their name which is similar to a swedish grind legend. NAHUM have a completely different story to offer though - wow, this is first class fast thrash death metal ! They are probably more known just in ther area (Ostrava), no idea if they ever played here in the southwest of CZE, anyway the time has come to gve them space and attention. This is 100% grown-up band, they have own face, their musical skills are amazing and drive is enormous ! Check them here:
http://www.nahum.cz
https://www.facebook.com/nahummetal
https://nahumofficial.bandcamp.com/
http://bandzone.cz/nahum
https://www.youtube.com/user/NahumOfficial

AUTHOR (FIN) -  Well, Author is still not that known as their more famous colleagues Impaled Nazarene, who were so kind to headline 2016. Anway their black metal has an approach too, lets see, where these guys will be in 10 years. This is still new band on the scene, they have only one EP out, entitled  "Kuolevaisen Kirous" All the band is a child of J.V. who does most on the work in the studio, while he is using a full line-up for the live rituals. They label their art as "pure finnish darkness"...  Check them here :
https://www.facebook.com/AuthorOfficial
https://www.youtube.com/user/Morgoth1687
Thats all for now. We will bring every 14 days reports so watch out our sites to stay up to date ! Metal rulez !
http://www.etef.cz¨
http://bandzone.cz/koncert/427446-volyne-areal-koupaliste-volyne-etef-enter-the-eternal-fire-fest-2017

Zdar ! Honza / Rámus in the name of whole ETEF O.A. team


Začátek akce:
Info:
Odkazy: Nahum: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone  |  Demonical: Marast databáze Myspace Homepage  |  Saille: Marast databáze Myspace Homepage  |  Avenger: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze