Akce

04.10.2017, Modrá Vopice

HELEVORN a DOOMAS ve Vopici

Večer, dne 4. 10. 2017, se Modrá Vopice v Praze ponese na vlnách doom metalu s příměsí gothic a death metalu. O zábavu se totiž budou starat Doomas ze sousedního Slovenska a Helevorn, kteří k nám zavítají až ze španělské Mallorcy. 

DOOMAS
Doomas vznikli v roce 2006. Ve stejném roce vydali i demo Lost Angels, které se velice rychle šířilo mezi fanoušky a kapela dostává nabídky na koncertování na mnoha místech Slovenska i České republiky. V roce 2008 vychází album Seven Sins, se kterým Doomas vyráží na koncerty nejen po celém Slovensku, ale i po ostatních státech Evropy jako například Německo, Maďarsko, Rakousko a další. Frontmanem kapely je Peter Baťko, jež je zároveň i majitelem malého labelu Gothoom productions a také pořadatelem slovenského Gothoom festivalu. Právě pod vlajkou labelu Gothoom, který vznikl v roce 2011, vyšlo v roce 2015 také zatím poslední album Doomasu.

Facebook: https://www.facebook.com/DoomasOfficial/?fref=ts

HELEVORN
Druhou z kapel jsou malorští Helevorn, jejichž kořeny sahají do roku 1999 a promo CD vydávají v zimě roku 2000. Deska nese název Prelude. Svým stylem připomíná kapely jako Tristania, nebo Theatre of Tragedy, a byla velice kladně přijata undergroundovou komunitou. Kapela byla požádána o hostování na albu December Songs, které vyšlo 12. prosince 2006 jako pocta kapele Katatonia. 22. září 2014 vydávají Helevorn třetí studiové album Compasson Forlorn. 8 stop plných lidského úpadku a nejniternějších pocitů členů kapely. Compassion Forlorn získalo výborné ohlasy a umístilo Helevorn na dobrou pozici ve světové doom metalové komunitě.

Facebook: https://www.facebook.com/helevornband/?fref=ts


Začátek akce:
Info:
Odkazy:
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze