Akce

11.11.2017, Fléda

INSANIA spolu s mnoha hosty pokřtí nové album

Tuzemská metalová kultovka Insania v květnu vydala provokativní album Na počátku byl spam. Podzimní turné k nové desce vyvrcholí výjimečným koncertem na Flédě 11. listopadu za účasti mnoha hostů. Kapela na něm pokřtí nové album a oslaví třicet let na scéně. Na jednom pódiu se sejdou Jan Vozáry, Jan P. Muchow, Vladivojna La Chia, bubenická parta Tubabu hrající na tradiční černošské bicí nástroje a další zatím utajované jméno. Atmosféru koncertu doladí projekce videomága Fra Zae.

Kapela Insania srůstá s českou metalovou scénou už třicet let. Během poslední dekády se díky nově příchozímu Tudymu neustále posouvá k elektroničtější podobě. Návštěvníky brněnského koncertu tak čeká přirozeně fungující prolnutí principů tvrdé kytarové muziky a elektroniky, výrazné vokály a kvalitní, v konturách českého metalového prostředí nadprůměrné, texty. „Baví nás klást důraz na sdělení, podpořit zpěv, jeho výraz, aby se nemusel postrkovat o místo s dominantními kytarami. Baví nás jedovaté syntetické zvuky. Proto kytary nehřmí celou písničku, ale jen v kulminujících momentech,“ vysvětluje Poly, frontman kapely Insania v rozhovoru pro hardrockový portál Crazy Diamond.

V novince Na počátku byl spam jsou Tudyho elektronika a klávesy výraznější než kdy předtím, rytmická sekce Black Drum a Klíma však tvoří pevný základ se strojovou přesností jako vždy. Jedenáct skladeb v češtině se závěrečnou anglickou vypalovačkou We Are The Losers doplňuje pět bonusových remixů insaniovských skladeb z dílen výrazných osobností české elektronické hudby. Jan Vozáry upravil píseň Bohové jdou k lidem, milovník vintagových nástrojů Bodiya se vyřádil v elektro-jazzové verzi Celestýny, Vladivojna La Chia si pohrála s remixem singlu Nebe a Nietzsche, Jan P. Muchow předělal Mezi nám přeskočila jiskra a Midi Lidi dodali nový zvuk staršímu kousku Ať shoří v pekle všechny kapely světa.

Polyho texty se nově znatelně odklánějí od dřívějších „kacířských“ polemik s Bohem ve prospěch zájmu o problémy reálného světa. Jedovatě a po svém komentují současné dění s nešvary internetové komunikace a úpadkem společenských hodnot. Jsou naléhavé a provokativní, ale nemoralizují ani nepoučují. Motiv zrady, který se nejjasněji objevuje v minipříběhu Joe si nepohlídal záda není náhodný. „Téma zrady mě v poslední době fascinuje – původně mělo celé album být plné jakýchsi temných příběhu o zradě. Nakonec jsou na něm i jiný písničky,“ komentuje výhradní autor textů, který na některých místech dokonce rapuje.

Křest alba na domácí půdě a oslava třicetileté existence kapely proběhne za účasti mnoha hostů a přátel, kteří na albu spolupracovali. Na pódiu se sejdou Jan P. Muchow, Vladivojna La Chia nebo Jan Vozáry. Oslavence uvede bubenická parta Tubabu hrající na tradiční černošské bicí nástroje a další zatím utajované jméno. Atmosféru unikátního koncertu doladí projekce videomága Fra Zae.

Ukázky
Insania – Nebe a Nietzsche youtube ukázka
Insania – Joe si nepohlídal záda youtube ukázka
Insania – Bohové jdou k lidem, rmx Jan „Drumanoid“ Vozáry youtube ukázka
Insania – Mezi námi přeskočila jiskra, rmxd by Jan P. Muchow youtube ukázka

Insania, 11. 11. 2017, 20:00, Fléda Brno
 

Cena vstupenek: předprodej 180 Kč (+ poplatky sítě), na místě 220 Kč
SMSTICKET.cz
GOOUT.cz
Hostel Eleven, Dominikánská 11, Brno (denně 8-22)
Indies, Poštovská 2, Brno

O klubu Fléda

Novodobá éra Flédy odstartovala po roce 2001, kdy vznikl v domě na Štefánikově ulici v Brně hudební klub. Od roku 2004 provozuje Flédu nový tým, který z místa vytvořil jeden z nejlepších hudebních prostor v České republice. Dramaturgie klubu představuje jak zavedené kapely, tak mladé umělce a progresivní hudební směry. V programu mají své pevné místo větší a produkčně náročnější koncerty zahraničních hvězd i skromnější a autentické přehlídky lokálních hudebníků. Kromě koncertů je Fléda stabilní scénou pro klubové noci Elektra a Vendeta i festival live elektroniky Echoes. Od roku 2001 se na pódiu Flédy vystřídalo více než 5 000 interpretů, jejichž vystoupení zhlédl téměř milion hudebních fanoušků. Klub je vybaven špičkovou zvukovou aparaturou od firmy d&b audiotechnik.


Začátek akce: 20:00
Info: 180 Kč (+ poplatky sítě), na místě 220 Kč
Odkazy:
Tagy: Insania
Facebook: link

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze