Akce

04.10.2011

Italské post-metalisty LENTO doprovodí v Brně špička českého emo hardcoru

Lento

Proč pořádat koncerty, jejichž lineup dává smysl buď pouze coby zdroj obživy anebo pro jistotu nedává smysl vůbec? Proč nejít cestou spojení, která dávají smysl hlavě i srdci? Proč neuspořádat koncert pro emočně hladové?

V úterý 4. října zahrají v Brně italští instrumentální post-metalisté Lento, které doprovodí Esazlesa a Drom, dvě kapely, které za nedlouhou dobu své existence stihly dokázat, že když se věci dělají pořádně a od srdce, výsledek se dostaví. Výsledek, který stojí za to.

Drom operují s post-hardcorovým základem a emocionálním zpěvem, jejich hudba má čitelnou strukturu, ale taky silný dopad. Útočí hlasitostí (jakási konstanta tohohle koncertu), ale i silou detailu (druhá konstanta), pročež nelze jejich hudbu přejít jen tak. Drom jsou mladí a debutující, ovšem taky nesmírně jistí ve svém počínání.

Podobná slova lze psát i o kapele s blbě skloňovatelným jménem Esazlesa. Esa lze představovat pomocí výčtu desek (ať žijí netradiční formáty), koncertů (čtěte o výletě do Pobaltí: http://www.metalopolis.net/art_downtown.asp?id=5770) i spoluprací, ale největší smysl dá nakonec stejně jednoznačné oštemplování Es coby kapely, kterou je třeba zažít naživo. Jejich koncerty jsou emocionálním zápřahem, který nevyšťavuje, ale obohacuje.

Lento jsou vedle The Secret, Ufomammut anebo Zu dalším důkazem o síle současné italské scény spjaté s žánry jako sludge či post-metal. Jejich aktuální album „Icon“ vyšlo na elegantně baleném vinylu u labelu Denovali (dále Omega Massif, Her Name Is Calla či The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble), na jehož stránkách je rovněž k bezplatnému stažení (http://denovali.com/lento/). „Obalíme publikum zvukem, nabídneme emoce a v neposlední řadě hlasitost“, řekli o brněnském koncertě Jirkovi Jakouběmu v rozhovoru pro Spike. „Lento nade vší pochybnost stvrzují svou (sebe)jistou pozici (nejen) na post-metalové scéně“, napsal o nich zase on.

Lento, Esazlesa a Drom je spojení, které dává smysl. Tři emocionální kapely, které problémy neřeší, ale pomáhají přečkat. Večer hutných riffů, erupcí kreativity a vyhrocených emocí.

Akci pořádají bro a Naše koncerty (http://www.the-aardvark.cz/nase-koncerty). Koná se v úterý 4. října od 19:30 v brněnském klubu Boro (http://www.boro-klub.cz/).

Podpořte ji prostřednictvím sociálních sítí (http://www.last.fm/event/2019585+Lento+at+Boro+Club+on+4+October+2011 a https://www.facebook.com/event.php?eid=201050956616301) a zejména svou účastí.


Začátek akce: 19:30
Info:
Odkazy: Drom: Marast databáze Myspace Homepage Bandzone
Last.FM: link

Mapa:

aktuálně

diskuze