Akce

29.03.2017, Jazz Dock

Jazz čtyř kontinentů - BILL FRISELL

Ve středu 18. ledna začne nový ročník našeho cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ, ve kterém Vám budeme přinášet skvělé koncerty kapel z celého světa v průběhu první poloviny roku 2017.

V letošním roce uvidíme zatím asi nejhvězdnější sestavu jmen, které jsme kdy u nás v rámci jednoho cyklu prezentovali. Kytarový velikán Bill Frisell zahraje duet s bubeníkem Kenny Wolesenem, jenž je u nás znám hlavně z avantgardní kapely Sex Mob. Bill Frisell má za sebou

v mnoha ohledech udivující profesionální kariéru, lemovanou celou řadou prestižních světových ocenění. Jeho hudba je mixem mnoha vlivů - jazzu, rocku, folku, country i bluegrassu, či worldmusic. Tentokrát, pouze s bubeníkem, zahraje zbrusu nové kompozice a také některé skladby z posledních alb. Koncert bude mimořádně ve speciálním „divadelním“ uspořádání, bez stolů s židlemi v řadách, což umožní vychutnat si zážitek s hudby mistra jazzové, country i rockové kytary zblízka, v komorním prostředí jazzového klubu!

Také další koncerty budou pozoruhodné. Saxofonista u nás známé skupiny Kneebody Ben Wendel se poprvé v Jazz Docku představí s vlastním kvartetem, kde hrají současná esa mladé progresivní newyorské scény - pianista Taylor Eigsti, basista Harish Raghavan ču bubeník Kendrick Scott.

Jeff „Tain“ Watts vystoupí v triu s kytaristou Paulem Bollenbackem a basistou Orlando Le Flemingem: Fenomenální hráč na Hammond organ Joey DeFrancesco přiveze zase svůj kvartet The People. Pro milovníky energického moderního jazzu to bude jistě zážitek a pro mistra budou připraveny autentické elektromechanické hammondovy varhany i s Leslie boxem!

V květnu vystoupí John Patitucci se svým Electric Quartetem, kde excelují krom hlavního protagonisty ještě kytaristé Adam Rogers a Steve Cardenas a bubeník Nate Smith! John Patitucci patří k největším světovým basistům a hrával v minulosti snad se všemi velkými jmény historie jazzu (např. Chick Corea, Herbie Hancock, Wayne Shorter, Stan Getz, Pat Metheny, Wynton Marsalis, Joshua Redman, Michael Brecker, McCoy Tyner, Randy Brecker, Freddie Hubbard, Tony Williams a další).

Celý festival otevře ve středu 18. 1. vynikající bubeník Jochen Ruckert, se svým newyorským kvartetem. Jejich hudba patří k tomu, co je v současné době považováno za špičku postmoderního jazzu v New Yorku. Kompozice ze zbrusu nového alba „Charm Offensive“, prezentují na evropském turné ve stejné sestavě, v jaké bylo album natočeno - tedy s kytaristou Lage Lundem, kontrabasistou Orlando LeFlemingem a hvězdným saxofonistou Markem Turnerem!

Jakub Zitko - dramaturg Jazz Docku

Hlavní koncerty letošního cyklu JAZZ ČTYŘ KONTINENTŮ:

18. 1. 22 h - Jochen Ruckert Quartet ft. Mark Turner
8. 2. 21 h - Jeff „Tain“ Watts Trio
13. 2. 22 h - Kuhn Fu
23. 2. 22 h - Ben Wendel Group ft. Taylor Eigsti / Harish Raghavan / Kendrick Scott
4. 3. 19 h - Zhenya Strigalev Never Group ft. Linley Marthe / Federico Dannemann / Eric Harland
29. 3. 21 h - Bill Frisell & Kenny Wolesen
14. 4. 21 h - Joey DeFrancesco & The People
15. 5. 21 h - John Patitucci Electric Quartet

Místo konání cyklu a informace o vstupném:

(vstupenky v prodeji též online v sekci program: http://www.jazzdock.cz/cs/program)

JAZZ DOCK
Janáčkovo nábřeží 2
150 00 Praha 5
774 058 838
www.jazzdock.cz


Začátek akce: 21:00
Info:
Odkazy:

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze