Akce

Klang-und-Krach release party: NAŠE ANO, CREMASCHI & KLAMM

A2+ #84
19. 12. 2018, 20:00
Klang-und-Krach release party: Naše Ano (CZ), Cremaschi/Klamm (US/CZ)
křest kazet Lambs Gamble / Klamm & Pelikan a Naše Ano
Vstupné dobrovolné (doporučeno 70–100 Kč)

Trocha improvizace, nervů anebo upocené pohody dělá z produkce tria Naše ano, v němž se sešli členové skupin Zabloudil(a)MassolaRuinu (a mnoha dalších formací), vcelku normální obývákovou záležitost. Dva saxofony a syntezátor napoví, že se bude kopat. Půda je měkká a kontaminovaná, jako na skládce. Nejde ani tak o potřebu něco v ní hledat, jako spíš o radost z přehrabování a chuť se do ní bořit. Ladit, přepínat, občas se uvolnit. Bordel – Áda, Čunďa a Páťa se rozhodli v něm říct své Ano. A na koncertě uvedou svoji debutovou nahrávku.

https://soundcloud.com/klangundkrach/na-e-ano-3?in=klangundkrach/sets/nase-ano

Kontrabasista a hráč na elektroniku George Cremaschi využívá různé kreativní přístupy a techniky v oblastech prolínání hudby, hluku a sound artu. Během své třicetileté kariéry skladatele a interpreta spolupracoval s mnoha uznávanými osobnostmi z řad muzikantů, tanečníků a choreografů, filmařů, tvůrců instalací a spisovatelů. Mezi jeho současné projekty patří mimo jiné KRK (po boku Matthewa Ostrowskiho), Rohr Rohr (& dieb13 a Gino Robair) a Lambs Gamble (s Fritzem Welchem a Ericem Borosem). Společně s Petrem Vrbou založil Pražský improvizační orchestr, mnohačlennou formaci pracující s dirigovaným i volně improvizačním přednesem a grafickými notacemi.

Jan Klamm je jeden ze zakladatelů vydavatelství Klang-und-Krach. Jeho improvizovaná vystoupení, při nichž používá nejrůznější elektronické nástroje, ozvučené objekty, diktafony, strunné i klávesové nástroje, mají podobu značně fragmentarizovaných, těkavých, přerušovaných zvukových událostí, které se vzpírají jednoznačnému vyvrcholení. Organizuje koncerty experimentální hudby a je dramaturgem pravidelné koncertní série A2+. Spolupráce proběhne u příležitosti vydání splitu Lambs Gamble / Klamm & Pelikán, který vyšel na kazetě na značce Klang-und-Krach.

www.georgecremaschi.com
http://klangundkrach.net
http://www.greendoors.cz/cs/landing_page/cafe-na-pul-cesty-3/
http://www.advojka.cz/a2plus


Začátek akce: 20:00
Info: dobrovolné (doporučeno 70–100 Kč)
Odkazy:
Tagy: 20:00

Mapa klubu:

aktuálně

diskuze