Akce

22.06.2019

KrutoFest 2019

Martinský metalový festival KrutoFest, ktorý sa uskutoční 22. júna na martinskom kúpalisku, uzavrel zostavu pre tento rok. Headlinermi večera sa stali spriaznené spolky a to ruský folk metalový GRAI a domáci pagan metalový Ramchat. Tatári GRAI nebudú jediní, ktorí vo svojej zostave budú mať ženské krásne zjavenia. Rovnako tak moravský folk metalový Wolfarian majú vo svojej zostave dve dievčatá a ani folkový Strigôň z oravskej Nižnej sa nedá zahanbiť svojou sympatickou speváčkou. Mimo týchto spomínaných skupín zahrajú ešte Achsar (viking metal, Levice), F. O. B. (death metal, Čechy), Performed (thrash metal, Prievidza), Podpoľanica (pagan metal, Zvolen), 
Vendeta (thrash metal, Martin), Sorgoth (black metal, Bytča), Inner Scream (alternatívny death / black metal, Prievidza) a Guardians Of Asgaard (tribute to Amon Amarth, Bratislava).

"Vytvorili sme KrutoFest hlavne na podporu domácej slovenskej scény. Kto si pozrie zostavu, uvidí v nej mnoho domácich kapiel. Nemáme v pláne, aby sa z neho stal megaveľký fesťák, naopak, ide nám o kamarátsku domácu atmosféru, kde si fanúšikovia môžu podebatiť s kapelami, vypiť s nimi pivo. Proste návrat do deväťdesiatych rokov... Žiadne žetóny, prehnaná ochranka, naopak, parkovanie, stanovanie a aj kúpanie v zdarma, v cene vstupenky. Tie dostať ešte do konca mája za cenu 15 eur v sieti PredPredaj, prípadne aj na Hirax Shope. Na mieste budú za cenu 19 eur," vyslovil sa Pavel "Hirax" Baričák, jeden z organizátorov festivalu.

GraiJednodňový festival zameraný na pohanské, ale aj iné death a black metalové a folkové kapely. Charakter rodinný, takže nebude problém sa stretať na pive, či kofole s členmi ruskej kapely GRAI a inými zúčastnenými skupinami. Žiadne žetóny na pivo a iné zložité veľkofestivalové systémy. Ceny v stánkoch budú kúpaliskové. Chceme festival spraviť na obraz metalových festivalov deväťdesiatych rokov - jedna veľká spojená rodina za prijateľný peniaz. Preto stanovanie, parkovanie a kúpanie v cene vstupenky. Pivo bude Radegast dvanástka.

Stanovanie v cene vstupného, ale len do deviatej ráno 23. 6. 2019. Po tomto čase je potrebné stan zbaliť. Kúpanie sa v bazénoch v cene vstupného, ale len do 21 hod dňa 22. 6. 2019. Plavky povinné :-). Parkovanie zdarma, ale je dobré prísť čo najskôr. Kapacita areálu obmedzená, preto si vstupenku zabezpečte radšej skôr. Metalový shop zabezpečený. Stage, zastrešenie pódia, svetlá, dobrý zvuk a vynikajúce kapely zabezpečené!

Ste vítaní a vďaka za šírenie!

Zostava:
GRAI (folk metal, Rusko)
Ramchat (pagan metal, Martin)
Wolfarian (pagan metal, Brno, Čechy)
Strigôň (pohanský folk, Nižná)
Achsar (viking metal, Levice)
F. O. B. (death metal, Čechy)
Podpoľanica (pagan metal, Zvolen)
Vendeta (thrash metal, Martin)
Sorgoth (black metal, Bytča)
Inner Scream (alternatívny death / black metal, Prievidza)
Performed (thrash metal, Prievidza)
Guardians Of Asgaard (tribute to Amon Amarth, Bratislava)

Vstupenky:
Do 31. marca: 13 Eur
Do 31. mája: 15 eur
Do 21. júna: 17 eur
Na mieste: 19 eur
ZŤP: 10 eur (zľava sa uplatňuje priamo v košíku na stránke Predpredaj.sk), prípadne na mieste. Doprovod má za 10 eur iba k vozíčkarovi.
Deti do 10 rokov: zdarma
Ľudia nad 70 rokov: zdarma


Začátek akce: od 12:00
Info: 13 / 15 / 17 / 19 euro
Odkazy: F.O.B.: Marast databáze Bandzone
Facebook: link

Mapa:

aktuálně

diskuze