MOONSORROW, Swallow The Sun & Debauchery příští týden v Černém Dogu

MOONSORROW, Swallow The Sun & Debauchery příští týden v Černém Dogu

article_329_px2

čtvrtek 19|04|2007 @ Praha – Klánovice, Black Pes - Staroklánovická 204 (://blackpes.com)

Další ze zástupců, čím dál více se rozšiřujícího viking/folk metalu, finští Moonsorrow, k nám zavítají na svém letošním evropském turné vůbec poprvé. Před několika lety neznámá kapela se dokázala několika alby doslova probít metalovými houštinami, které dnes čítají obrovské a stále se rozšiřující množství průměrných kapel, ze kterých se dostane mezi metalovou špičku málokdo. Moonsorrow však dokazují, že čas od času se přece jen některá ta kapela se svým repertoárem dokáže prosadit. Od založení do prvního alba uběhlo dlouhých šest let, ve kterých se Moonsorrow snažili najít v podobě několika demo snímků. Do dnešních dní mají na kontě celkem pět dlouhohrajících desek, přičemž poslední, aktuální počin V: Hävitetty představí publiku v pražském klubu Black Pes.

Jako první předkapela se představí další severští metalisté, přesněji finští Swallow

article_329_px3

The Sun. Tato melodická doom/deathová parta si šlape relativně krátkou dobu. Pouze sedmiletá historie přivedla na svět tři alba, dva singly a povedené demo. První dva roky existence byly ve znamení tvoření a dávání dohromady sestavy. Zajímavostí je, že dodnes drží celá kapela od prvního dema pohromadě. Nové album se jmenuje Hope, tedy Naděje. Nadějná je i budoucnost kapely. Od dema až po Hope se s každým krokem a albem sound a celkové dovednosti kapely zlepšují a pilují a je snad jen otázkou času, kdy se Swallow The Sun dostanou, pokud v ní už nejsou, mezi elitu svého žánru.

Pětičlenný smrtící tým death metalových zabijáků uzavírá sestavu klánovického

article_329_px4

koncertu. Debauchery přijedou z Německa a jejich úkolem bude rozbít Black Pes do nejmenších částí. Celkem čtyři nabouchaná alba dokazují, že death metal skutečně není na úpadku. Drtivé kytary, rychlé bicí a Thomasův growling si nezíská jen málokterého fanouška smrtícího kovu. Debauchery představují aktuální počin Back in Blood, jehož každá vteřina sesílá největší masáž ušním bubínkům.

Koncert začíná v 19h v pražském klubu Black Pes. Vstupné v předprodeji je 300 Kč, na místě 320 Kč. Info na www.shindy.cz.
---- --- -- - -- --- ----
www.moonsorrow.com
www.swallowthesun.net
www.debauchery.de
www.shindy.cz

article_329_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze