NAPALM DEATH, BORN FROM PAIN & MENDEED opět v matičce měst

NAPALM DEATH, BORN FROM PAIN & MENDEED opět v matičce měst

=29/10/2006, 20h @ Praha, Matrix club=

Přijíždí absolutní legenda světové metalové scény, anglická zběsilá formace NAPALM DEATH! Jako hosté se na celém evropském turné představí respektovaná holandská hard-core/metal formace BORN FROM PAIN a speciální host ze Skotska MENDEED.

!!! Totální metalová legenda!!!
NAPALM DEATH (thrash metal – grind hard core - punk)

NAPALM DEATH jsou jedna z kapel, která vymyslela a formovala moderní metalovou scénu. Jsou nazývaní jako otcové hudebního stylu grind core. Kapela vznikla v roce 1982 v anglickém městě Ipswich jako běžná heavymetalová kapela, aby postupně přetvořila svůj sound do formy extrémního zvukového výpadu s prvky metalu, noise, punku a hard core v kombinaci s démonickým vokálem.
První album Scum bylo vydané v roce 1987 na jejich vlastním vydavatelství Earache. Toto album okamžitě ovlivnilo metalovou scénu na celém světě a kapela se stala velkou atrakcí všude, kde se objevila. NAPALM DEATH absolvovali své první větší turné po Anglii a Evropě. Ve stejném roce NAPALM DEATH nahráli legendární Peel Session s legendárním DJ Rádia BBC Johnem Peelem. Ještě v průběhu tohoto roku kapela prošla několika změnami v sestavě. V roce 1988 vyšlo album From Enslavement to Obliteration a NAPALM DEATH se stali ještě slavnějšími. Toto album obsahovalo 54 skladeb (!!!), některé z nich byly pouze několik sekund dlouhé. NAPALM DEATH od této doby pravidelně vystupují po celém světě včetně USA.
Legendární byl jejich bonus split singl s kapelou Electro Hippies, na kterém měly obě kapely skladbu jednu sekundu dlouhou!! V tento rok odešli dva členové, Lee Dorian založil skupinu Cathedral a Bill Steer založil legendární formaci Carcass. V roce 1990 vyšlo album Harmony Corruption, které již nemělo tak extrémni zvuk. Toto album se nesetkalo s tak vřelým přijetím, jako alba předešlá, a tak se kapela rozhodla ve stejném roce vydat EP Mass-Appeal Madness, které se opět vrátilo k extrémnímu zvuku a uspokojilo věrné fanoušky skupiny. Poslední ze zakládajících šlenů NAPALM DEATH Mick Harris odešěl v roce 1992 a založil temně elektronický projekt Scorn. Tento rok vyšel singl, koververze skladby od Dead Kennedys Nazi Punks Fuck Off.
V roce 1994 se NAPALM DEATH spolu s Fear, Emptiness, Despair ocitli v americké hitparádě Top Ten díky učinkování na soundtracku k velice úspěšnému filmu Mortal Kombat. Mini LP The Greed Killing vyšlo v

article_282_px2

roce 1995 jako předznamení LP Diatribes. V roce 1997 vyšlo album Inside the Torn Apart, které bylo v roce 1998 následováno živou nahrávkou Bootlegged in Japan. NAPALM DEATH absolvovali velké světové turné v roce 1999 na podporu alba Words from the Exit Wound, které bylo fanoušky velice dobře přijato a zároveň bylo posledním albem vydaným u vydavatelství Earache. Ve stejném roce vyšlo albumu s koververzemi Leader Not Followers. V roce 2001 vyšlo u vydavatelství Century Media velice úspěšné album Enemy of the Music Business, v roce 2002 Order of the Leech, v roce 2004 pokračování Leader Not Followers – part II.
Zatím jako poslední počin vyšlo album The Code is Red... Long Live the Code. NAPALM DEATH vydali ještě velké množství různých mini LP a singlů a v průběhu své kariéry absolvovali neuvěřitelné množství turné a festivalů po celém světě.

!!! Respektovaná Hard Coreová smršt z Holandska!!!
BORN FROM PAIN (metalcore)

Skupina BORN FROM PAIN vznikla v roce 1997 na troskách rozpadlé skupiny Feeding The Fire. Rob (bývalý člen skupin Point Of No Return, Feeding The Fire, Backdraft a Wheel Of Progress) se spolu s Wouterem (bývalým členem skupin Feeding The Fire, Serve a Quarantine) a s Che rozhodli založit novou hard core skupinu s přímočarým a úderným soundem. Nová kapela byla pojmenována BORN FROM PAIN. Ten samý rok začala kapela poctivě hrát po celé Evropě a velice brzy si získala patříčný respekt. Jejich moderní energetický NY-Hard Core s metalovými prvky si brzy získal velké množství fanoušků po celém světě. Ve svých textech popisují své frustrace a zlost na současný svět.
Za 8 let své existence vydali BORN FROM PAIN 4 alba : Immortality(mini CD), Reclaiming the Crowd, Sands of Time a aktuální In Love with the End. Na podporu svého prvního alba jeli evropské turné s Hatebreed a Eastpack Resistance tour. Na podporu alba Sands of Time jeli turné po Evropě s Terror, Madball a odehráli několik velkých evropských festivalů. Jejich třetí album se nahrávalo v legendárním studiu Tue Madsena Antfarm, které bylo podpořeno 1,5 ročním vyčerpávajícím headline turné společně s Zero Mentality. Dále BORN FROM PAIN jeli společné turné s Six Feet Under a Soulfly a absolvovali legendární Persistance tour s Hatebreed, Agnostic Front a Napalm Death. V létě 2006 se BORN FROM PAIN představili na největších letních hudebních festivalech, jako např. Wacken Open Air, With Full Force, Earthshaker Festival a spousta dalších.
BORN FROM PAIN na podzim 2006 absolvují velké světové turné na podporu posledního alba In Love with the End a v rámci tohoto tunré se představí i v Praze!
---- --- -- - -- --- ----
NAPALM DEATH :....://enemyofthemusicbusiness.com
BORN FROM PAIN :..://bornfrompain.com

://matrixklub.cz
://mafomusic.eu

article_282_px1

Tagy:

aktuálně

diskuze