Akce

13.04.2018-14.04.2018

Noise FEST Czech Republic 2018

Noise FEST Czech Republic je mezinárodním festivalem noiseu, experimentální hudby a performance. Uskuteční se 13. a 14. dubna v prostorách klubu Artbar Druhý Pád. Festival navazuje na noise festy, které se uskutečnily v roce 2014 v zaniklém klubu Boro a v roce 2016 v Klubu Paradox. Mezinárodní den hluku (tedy boje proti hluku) připadá na 11. a 12. dubna. Nechť jsou tedy 13. a 14. duben mezinárodním setkáním příznivců hluku ve všech jeho rozmanitých podobách.

Program tentokrát opět přinese pestrou paletu noiseových projektů, zvukových experimentů a netradičních performancí.  Nejdivočejší vystoupení lze očekávat od trash-noiseových performerů FCKN BSTRDS z Holandska, jejichž show je postavena na využití odhozených věcí a odpadků, a one-man noise-core karaoke komanda COMPANY FUCK z Austrálie. Velká očekávání vzbuzuje také dlouholetý matador polské undergroundové scény a propagátor hluku Dawid Kowalski vystupující pod jménem PURGIST.

Z Česka přijal pozvání brněnský výrobce hluku a stálice undergroundové hudební scény TOMÁŠ VTÍPIL, kterého asi není potřeba dlouze představovat, či kapela ZABLOUDIL(A), jež si za více než 20 let své existence vybudovala reputaci jednoho z nejvíce open-minded experimentálních hudebních projektů. Oba projekty se škatulkují těžko, ale kdyby vám to přeci jen nedalo spát, zkuste hledat někde mezi free jazzem, hardcorem, volnou improvizací a noisem. Zajímavým překvapením by dozajista mohlo být trio zkušených improvizátorů z Prahy THE MOND. Trumpeta Petra Vrby elektrifikovaná na prahu šílenství, vesmírné modulární syntetické signály a drony Kena Ganfielda spolu s rozostřenými perkusemi a rustikálně surovými vokály Pasi Mäkeläho vytvářejí něco mezi futuristickým jazzem a intergalaktickou improvizovanou plazmou.  Stejně tak se můžete těšit na údernou směsici drone music, hiphopových beatů a uřvaných vokálů v podání pražských V0NT.

Netradičně se na letošním Noise festu objeví také mistři nekompromisně pomalého doom/sludge bahna BLUES FOR THE RED SUN, jejichž dunivé kytary atmosféricky dotváří svými hlukovými ruchy experimentátor vystupující pod přezdívkou DRÉN. Podobně rozpustí diváky v nekonečně temné nicotě pražský projekt LHOSTEJNOST, který přiveze ortodoxní, až na morek kosti ohlodaný drone a temný downtempo doom.

Z dalších vystupujících je třeba uvést LIONEL DIXIT a jejich nekontrolovanou jízdu od pohlcujících ambientů přes neortodoxní tanečky až po improvizovaný hluk, noiseový projekt z Pardubic PAREGORIK, brněnský harsh-noise solo projekt USNU?, či politické impronoise uskupení EVROPSKÁ UNIE.


Začátek akce: 19:00
Info: Vstupné: 250 Kč/den
Odkazy:
Facebook: link

Mapa:

aktuálně

diskuze