Akce

01.04.2017, Klub FAMU

PrΩgue Echoes: GODLESS TRUTH po 6 letech na podiu!

GODLESS TRUTH – Olomouc - progressive death metal
https://www.facebook.com/godlesstruthofficial/
https://www.facebook.com/godlesstruth/

KEEP ON ROTTING - Litoměřice - technical death metal
https://www.facebook.com/keeponrotting/

DEMIMONDE – Praha - kosmik dark experimental metal
https://www.facebook.com/demimondeofficial/
hudba https://demimondeofficial.bandcamp.com/

BEAST WITHIN THE SOUND – Praha – modern thrash/death metal/hardcore
https://www.facebook.com/beastwithinthesound/

NEW HATE FORM – Liberec – experimental metal
https://www.facebook.com/newhateform/

První letošní Progue Echoes bude mocné! Na scénu, a hlavně i koncertní podia, se po více než 7 letech vrací GODLESS TRUTH, proto jsme jako podtitul logicky zvolili „Reincarnation“, a my máme tu čest udělat jejich vůbec 1. koncert! A u téhle premiéry přece musíte být, a v první řadě!Godless Truth až na pauzu v letech 2011-2016 za 23 let existence stihli v několika sestavách nahrát 4 alba, pár EP a singlů, ale především odehrát stovky koncertů, několikero evropských tour, včetně jednoho japonského. Ale co by to bylo za návrat, kdyby nová sestava, samozřejmě čítající věčného kormidelníka Švanyho u kytary, přišla odehrát jen své staré skladby. Krom osvědčených kousků dojde i na prezentaci nového materiálu pro už chystanou studiovku, z níž už během března - ještě před koncertem - uslyšíte první ochutnávku!Buďte naladěni: progresivní, ale energický death metal s melodickými a technickými prvky vás přesvědčí, že i bez svého letitého zpěváka Godless Truth ještě neřekli své poslední slovo!

Nemáme ale radost jen z navrátilých „Olomoučáků“. Jako další do sestavy přibyla jedna z našich naprosto nejoblíbenějších kapel, „litoměřičtí“ KEEP ON ROTTING, kteří aktuálně podia šetří a připravují nové skladby. Jsme rádi, že si Vopičáci s frontwomankou Dahlien udělali čas a že G.Truth předehřejí podium na nejvyšší stupeň!

Třetí na soupisce jsou s Progue Echoes nerozlučně spjati. Jsou jimi samozřejmě pořádající pražští experimentátoři DEMIMONDE prezentující po 16 letech nové - úspěšné - album Cygnus Oddyssey. A jejich poslední koncert na půdě Matičky měst se, stejně jako v případě K.O.Rotting, odehrál v listopadu – máte příležitost obě skvadry po více než 4 měsících vidět opět na pražském podiu!

Hájit barvy Prahy nebudou ale jen pořádající Demimonde. Podpoří je BEAST WITHIN THE SOUND, kteří mají před vydáním nové desky …and Vice Versa. Energický a moderní mix deathu, hácéčka s trochou melodií vycházející z thrashe chytne za pačesy každýho riffo-milce.

Pokud by si někdo mohl myslet, že poslední kapela soupisky je jen do počtu, ať se přihlásí pro výprask! NEW HATE FORM z Liberce netlačí na pilu, jsou přemýšliví, nebojí se zpomalit, nebojí se groovu, ani jemně disonančních post-rozkladů a oblažují silnou atmosférou. Buďte v klubu od začátku, byla by chyba je propásnout!


Přispěj do diskuze

Načíst jiný

   anonymous: Bizz: OK, slyšet byly, ale byly zahuhlaný v tom brajglu :-) celkově mi to přišlo takový zkušebnový, ale ono se to určitě poddá, o to se nebojím ;-) Co se týká kompozice, to je hrozně individuální, mně prostě přijde, že jednotlivé riffy jako puzzle do sebe roubujete častokrát dost násilně, občas tam prostě chybí taková ta plynulost, flow (vím, jak je to těžký udělat technickou muziku, aby měla hlavu a a patu) - pro inspiraci si pusť Bleed od Cryptopsy, ať víš, co chci říct (ale ty určitě víš :-))  
si pis, ze vim. akorat my nedelame primarne technickou muziku, my ji asi delame technicky :D my mame trosku jiny postupy v tech riffech, casto josu podruhy naruby, nekdy pak vyuzita jen jeho pulka a zbytek posunuty jinam jako premosteni atd., ale treba Singularity - ta je zalozena snad na trech/ctyrech zakladnich tonech (jeden riff/akord) a pritom je to nejdelsi vec na desce. mozna to akorat neni vzdy hned poznat, mozna vubec, mozna pozornost odvadi jiny veci v ty muzice :), ale to flow se snazime prave zachovat primarne, badame nad kazdou picovinou tydny, aby to nerusene jelo dal, ale pak jsou tam naky zmeny, aby to posluchace prekvapovalo, zaskocilo ho to, tohle ti mozna vadi (?), ale vsak je ot jedno.
no v kazdym pripade jsem pak mel z primarniho nadseni a euforky, pac mne se hralo super, postkoncertni deprézi, ze ja jako bubenik nemuzu vysledek koncertu (zvukove) jakkoli ovlivnit, pokud to teda uplne nedomrdam a neprestanem hrat :D
btw "takovy zkusebnovy" (jsme se cela sestava v tom Famu sesli od posledniho koncertu v listopadu :D, jinak zkousky vzdy v oklesteny sestave), ale je fajn, ze nas Marast nesetri. snad na naky novy veci bude slyset zas posun, pac je to misty dost jiny

Bizz: OK, slyšet byly, ale byly zahuhlaný v tom brajglu :-) celkově mi to přišlo takový zkušebnový, ale ono se to určitě poddá, o to se nebojím ;-) Co se týká kompozice, to je hrozně individuální, mně prostě přijde, že jednotlivé riffy jako puzzle do sebe roubujete častokrát dost násilně, občas tam prostě chybí taková ta plynulost, flow (vím, jak je to těžký udělat technickou muziku, aby měla hlavu a a patu) - pro inspiraci si pusť Bleed od Cryptopsy, ať víš, co chci říct (ale ty určitě víš :-))

   anonymous: Demimonde - Tak jsem je konečně viděl, ale...celkově zklamání. Všechny ty sci-fi ruchy a zvuky moc nebyly slyšet, takže z toho byl hlavně pořádně syrovej metal, jenže... Živě mi ještě víc než na desce vadilo, že skladby Demimonde jsou spíš slepencem riffů bez nějaký hlubší provázanosti.  
se zvukem bojujem no, ale jsi asi jedinej, kdo neslysel samply, naopak vetsina spis zminovala, ze samply rvaly - dokonce tak, ze kytaristi od pulky uz neslyseli ani me na podiu, coz je co rict :D a ta provazanost... no... kdyz myslis :)

Beast Within the Sound - OK, thrash říznutej metalcorem (nebo naopak?), ale neřezalo to, zvukově jak ze zkušebny, škopky jako když se valí brambory po schodech, šlapáky jenom tuším, a to na ně hrál mistr Jürgen. Potěšila závěrečná machineheadská Nation on Fire.
Demimonde - Tak jsem je konečně viděl, ale...celkově zklamání. Všechny ty sci-fi ruchy a zvuky moc nebyly slyšet, takže z toho byl hlavně pořádně syrovej metal, jenže... Živě mi ještě víc než na desce vadilo, že skladby Demimonde jsou spíš slepencem riffů bez nějaký hlubší provázanosti.
Keep on Rotting - Zvukovka je po produkční stránce konečně pecka, ale naostro se to zas o něco zhorší. KOR jsem vlastně viděl poprvé a naposledy v Ústí před 6 lety (to ještě neměli vokalistku), časy se kurňa změnily, koncert je vražednej, úplně vzadu na gauči je zvuk nejlepší, takže pozice je jasná. Přiznám se, že mi vadí ty občasné metal(death)corové pasáže, bez nich bych byl spokojenější. Celkově ovšem bomba.
Godless Truth - Milé překvapení. A to jsem tomu moc nedával, páč mě ta nově vyplivnutá skladba zas tak nenadchla, ale ostatní novinky mnohem víc tlačí na pilu - někdy až tolik, že GT ani nepoznávám. Tempově to je díky atletovi za bicíma místama až někam k Origin, hudebně je to jednodušší a rovnější než v minulosti, ale šlape to náramně. Vokál - asi největší otazník koncertu, někomu se ten ječák nelíbil vůbec, v hloubkách ovšem OK (hlavně v těch dvou věcích ze Selfrealization, které zazněly), takže uvidíme příště? GT dost stylová změna, ale Švanyho rukopis tam furt je, takže nejde o diametrálně odlišnou kapelu. Škoda, že nezaznělo něco z Arrogance...

Za mě teda spokojenost, zvukově to mohlo být lepší, ale i horší :-) Prostorem to podle mýho není, v Ústí jsme měli podobnej sklep s klenutými stropy a tam byl zvuk vždycky parádní.

super party, novy skladby GT znej paradne!

aktuálně

diskuze