Akce

24.12.2010

Přesně za týden A STORM OF LIGHT (usa) a naši FIVE SECONDS TO LEAVE v Praze na Sedmičce! Zasoutěžte o 5 lupenů a cd!!!

A STORM OF LIGHT (usa)
FIVE SECONDS TO LEAVE (cz)
sobota 18.4.2009 od 19:30, Praha – Klub 007

A STORM OF LIGHT (US, Neurot Recordings)
sludge / doom / post-metal / experimental
www.myspace.com/astormoflight

Ani ne po roce se na Sedmičku vrací trojice A Storm of Light, kapela Joshe Grahama, bývalého člena Red Sparowes, Battle Of Mice a šéfa vizuálů Neurosis. Na festivalu Roadburn oslaví v druhé půlce dubna deset let domovského labelu Neurot (přesněji na sobotním Beyond the Pale), přitom vyrazí na krátké evropské turné. Že do několika málo zastávek zahrnuli Prahu není náhoda: loňské vřelé přijetí jim přineslo jeden ze

pressrelease_698_px2

suverénně nejlepších koncertů posledního turné. Kromě toho je Praha jejich oblíbeným místem a nejsou to jen kecy; ostatně atrwork poslední desky Neurosis (mj. socha čarodějnice z triček nebo plakátu Beyond the Pale), který dělal právě Josh Graham, pochází z pražských zákoutí.

Hudba A Storm of Light odráží "ideály" labelu Neurot, jak je načrtnuli na konci 90. let sami Neurosis. Valivý, dimenzovaný post-metal, zhusta prokládaný experimenty a až ambientními pasážemi, důraz na atmosféru. Narozdíl od Neurosis je muzika A Storm of Light dynamičtější a energie má jednoznačně navrch technické stránce (jak jednou vtipně poznamenal taky bubeník Vinnie

pressrelease_698_px3

Signorelli, mj. killer z Unsane). Po epickém loňském debutu And We Wept the Black Ocean Within vychází split s projektem Nadja a skladba Sister, mimochodem perfektní důkaz výše psaného, je ke slyšení na jejich mySpace. Za zmínku rozhodně stojí i nový artwork, viz www.suspendedinlight.com.

FIVE SECONDS TO LEAVE (CZ)
post-metal / experimental
www.myspace.com/fivesecondstoleave

Chybí vám na české experimentálně metalové scéně... něco? Pak to jsou Five Seconds to Leave. Před A Storm of Light jasná volba. Jejich muzika snese srovnání, a ortodoxní fanoušci teď odpustí troufalost, s Neurosis, Slint nebo Lvmen, epické fragmenty doplňuje sugestivní projekce. Hodně zvukově netradičně a originálně, přitom kupodivu naprosto přirozeně působí hra smyčcem na baskytaru. Zatím jsou rok fungující Five Seconds to Leave bez desky a skladby na mySpace zážitku z koncertu nedosahují, ale ruku do ohně dám za to, že do roka a do dne bude tahle kapela fakt velká.
---- --- -- - -- --- ----
Pořadatel: www.last.fm/user/lapacka
Cena: 250 Kč
---- --- -- - -- --- ----
A pokud máte zájem o originální cédéčko a jeden z pěti volných vstupů na tento koncert, zkuste se oň v soutěži poprat!


Začátek akce:
Info:
Odkazy:

Mapa:

aktuálně

diskuze